Skip to content

Amazon Prime İzleme Geçmişinizi Nasıl Silersiniz?

6 de Mayıs de 2021

Amazon Prime izleme geçmişiniz, Prime Video’da izlediğiniz tüm filmleri ve TV şovlarını izler. İzleme geçmişiniz Amazon’un algoritmasında size başka oyunlar önermek için kullanılır, ancak Amazon’un tavsiyelerini etkilemek için kaydedilmesini veya kullanılmasını istemediğiniz şeyleri izleyebilirsiniz. Bu durumda, Amazon Prime İzleme Geçmişinizi silmeniz gerekir. Nasıl yapacağınız burada.

Amazon Prime İzleme Geçmişiniz Neleri İçerir?

Amazon Prime İzleme Geçmişiniz, izlediğiniz yaklaşık son 200 film ve dizi sezonunu içerir. İzleme geçmişi, bölümleri ayrı ayrı izlemez; Aynı sezondan 10 bölüm izlerseniz, bu tek bir giriş olarak görünür İzlediğiniz tüm içeriği Prime Video izlediğiniz tüm cihazlarda depolar. Akıllı telefon, tablet, akıllı TV, akış cihazı ve oyun konsolunda izlenen her şey bu listede birleştirilir.

Amazon Prime İzleme Geçmişinizi Nasıl Silersiniz?

Amazon Prime İzleme Geçmişinizi silmek için şu adımları izleyin:

 1. Amazon.com’a gidin (bu bağlantı sizi doğrudan Prime Video ana sayfasına götürecektir).

 2. Silmek istediğiniz Prime izleme geçmişine bağlı Amazon hesabıyla oturum açın (zaten oturum açmadıysanız, yani).

 3. Tıklayın Prime Video Zaten sayfada değilseniz.

  Amazon Prime Video ana sayfası

 4. Tıklayın Ayarlar.

 5. Tıklayın İzleme Geçmişi.

  Amazon Prime Video Ayar sayfası

 6. Tıklayın İzleme Geçmişini Görüntüle.

  Amazon Prime Video İzleme Geçmişini Görüntüle ayarı

 7. Bu ekran, tam Prime İzleme Geçmişinizdir. Bu, izlediğiniz son 200 film ve TV şovunu listeler. Silmek istediğiniz öğeyi veya öğeleri bulana kadar bu listeye göz atın. Bir öğeyi silmek için Bunu izlenen videolardan kaldırın (aynı zamanda Bunu sakla bazı insanlar için, ancak ikisi de aynı şeyi yapıyor).

  Amazon Prime Video İzleme Geçmişi listesi

 8. Bağlantıya tıkladıktan sonra öğe kaybolacaktır. İzleme Geçmişinizden silmek istediğiniz her giriş için tekrarlayın.

Tüm izleme geçmişinizi tek bir tıklamayla toplu olarak silmenin bir yolu yoktur, çünkü Amazon, öneriler sunmak için izleme geçmişinizi kullanmak istiyor ve bu verileri gizlemenizi kolaylaştırmak istemiyor. Dolayısıyla, Amazon bu seçeneği ekleyene kadar izleme geçmişi öğelerini birer birer silebilirsiniz.

Amazon Prime Önerilerinizden Başlıkları Nasıl Engelleyebilirsiniz?

İzleme Geçmişinizin tamamını kolayca silemeseniz de, bir başlığın önerilerinizi nasıl etkileyebileceği konusunda endişeleriniz varsa, bazı seçenekleriniz vardır:

 1. Son bölümdeki 1-7 arası adımları izleyin.

 2. Bir filmi veya TV şovunu derecelendirebilirsiniz. Bu bilgileri sağlamak, Amazon’un neyi sevip neyi sevmediğinizi bilmesine ve izlenecek şeyler hakkında daha iyi önerilerde bulunmasına yardımcı olacaktır. Derecelendirmek için öğenin sağ tarafındaki yıldız simgelerini tıklamanız yeterlidir.

 3. Ayrıca İzleme Geçmişinizde bir öğe bırakabilir, ancak size öneriler sunmak için kullanılmasını engelleyebilirsiniz. Bunu yapmak için yanındaki kutuyu işaretleyin Bunu öneriler için kullanmamayı tercih ediyorum bu öğe için.

  Amazon Prime Video İzleme Geçmişi öneriler için kullanılmaz