Skip to content

Amazon Smart Plug Nasıl Sıfırlanır

11 de Nisan de 2023

Bilinmesi gereken

 • LED kırmızıya dönene kadar fiş üzerindeki düğmeyi basılı tutun.
 • Fişin sıfırlandığını belirtmek üzere LED’in mavi renkte yanıp sönmesini bekleyin.
 • Alexa uygulamanızı açın, simgesine dokunun. Cihazlar > + > Cihaz ekle > Fiş > Amazonardından ekrandaki talimatları izleyin.

Bu makalede, bir Amazon Smart Plug’in nasıl sıfırlanacağı açıklanmaktadır.

Amazon Smart Plug’im Neden Çalışmıyor?

Bir Amazon Smart Plug çalışmayı durdurduğunda bunun nedeni genellikle bir bağlantı hatasıdır. Akıllı priz herhangi bir nedenle ağınıza bağlanamıyor veya ağ ayarları yanlış veya güncel değil. Akıllı fişiniz ile kablosuz yönlendiriciniz arasındaki engelleri kaldırmayı denediyseniz ve akıllı fişin doğru ağ bilgilerine sahip olduğundan eminseniz fişi sıfırlamak sorununuzu çözebilir.

Amazon Smart Plug’iniz kırmızı renkte yanıp sönüyorsa veya Alexa onu bulamıyorsa, sıfırlamanız gerekir. Sıfırlama sorunu çözmezse fiş arızalı olabilir.

Bir Amazon Smart Plug Nasıl Sıfırlanır

Amazon Smart Plug’iniz çalışmıyorsa, sıfırlamak birçok yaygın sorunu çözebilir. Bir Amazon Smart Plug’i nasıl sıfırlayacağınız aşağıda açıklanmıştır:

 1. Akıllı Fişin çalışan bir elektrik prizine takılı olduğundan emin olun ve düğmesine basın Akıllı Fişin yanında.

 2. Akıllı Fiş üzerindeki LED ışığı kırmızıya dönene kadar düğmeyi basılı tutun.

  Kırmızı LED'li bir Amazon Smart Plug.

 3. LED’in mavi renkte yanıp sönmeye başlamasını bekleyin.

  Sıfırlandığını belirten yanıp sönen mavi LED'li bir Amazon Smart Plug.

 4. LED mavi renkte yanıp söndüğünde fiş sıfırlanmıştır. Fişi kullanmaya devam etmek için yeniden kurmanız gerekecek.

Amazon Smart Plug’imi Nasıl Yeniden Bağlarım?

Amazon Smart Plug’inizi sıfırladıktan sonra, çalışabilmesi için Amazon hesabınıza yeniden bağlanması gerekecektir. Bunu yapmak için Alexa uygulamasında ayarlamanız gerekir.

Amazon Smart Plug’inizi şu şekilde yeniden bağlayabilirsiniz:

 1. Alexa uygulamasını açın ve üzerine dokunun. Cihazlar.

 2. Şuna dokunun: + simge.

 3. Amazon Smart Plug açılır penceresi görünürse, Devam etmek.

  Cihazlar, artı işareti ve Devam'ın vurgulandığı Alexa uygulaması

  Bu açılır pencereyi görmüyorsanız, simgesine dokunun. Cihaz ekle > Fiş > Amazon > Sonraki.

 4. Musluk SONRAKİ.

 5. Musluk BARKOD TARAMA. Barkodunuz eksik veya hasarlıysa, BARKODUNUZ YOK ve ekrandaki talimatları izleyin.

 6. Amazon Smart Plug’inizdeki barkodu taramak için telefonunuzdaki kamerayı kullanın.

  Sonraki, Barkod Tarama ve Amazon Smart Plug barkod tarama vurgulanmış olarak Alexa uygulaması

  Barkoda erişmek için Akıllı Fişi çıkarmanız gerekecektir.

 7. Smart Plug’ı bir duvar prizine takın ve Alexa’nın keşfetmesini bekleyin. Alexa Akıllı Fiş’i hemen bulamazsa, ışık kırmızı ve mavi yanıp sönene kadar fişin yan tarafındaki düğmeyi basılı tutun.

 8. Alexa’nın Smart Plug’inizi kurmasını bekleyin.

 9. Musluk Sonraki.

 10. Musluk ATLAMAK Fişinizi hemen kullanmaya başlamak için veya GRUP SEÇ bir akıllı ev grubuna atamak istiyorsanız. Fişi daha sonra bir akıllı ev grubuna ekleyebilir veya istediğiniz zaman farklı bir gruba taşıyabilirsiniz.

 11. Musluk TAMAMLAMAK.

  İleri, Grup Seç ve Bitti vurgulanmış olarak Alexa uygulaması

Akıllı Fişim Neden Yeniden Bağlanmıyor?

Amazon Smart Plug’iniz, siz sıfırladıktan sonra otomatik olarak yeniden bağlanmayacaktır. Bir akıllı priz sıfırlandıktan sonra artık Wi-Fi ağ bilgilerinize sahip değildir, dolayısıyla bağlanamaz. Bu nedenle Smart Plug’i sıfırladıktan sonra yeni bir cihazmış gibi kurmanız gerekir. Smart Plug’inizi Alexa uygulamasıyla bulamıyor ve kuramıyorsanız, Smart Plug ile ilgili bir sorun olabilir veya Wi-Fi yönlendiricinizden çok uzakta olabilir. Diğer cihazların Smart Plug ile aynı alanda güçlü bir Wi-Fi sinyali olup olmadığını kontrol edin ve mümkünse fişi farklı bir prize takarak Wi-Fi sinyalini iyileştirmeye çalışın. Evinizin bazı bölgelerinde Wi-Fi sinyali zayıfsa, bir Wi-Fi genişletici veya ağ ağı da kurabilirsiniz. Güçlü bir Wi-Fi sinyaliniz olmasına rağmen Akıllı Fiş hala bağlanmıyorsa, arızalı olabilir. Hem barkod tarama yöntemini hem de önceki bölümdeki talimatlarda açıklanan alternatif yöntemi kullanarak bulmayı deneyin. Yöntemlerden hiçbiri işe yaramazsa, bir garanti olup olmadığını veya bir yedek parça satın almanız gerekip gerekmediğini öğrenmek için Amazon ile iletişime geçebilirsiniz.

SSS

 • Bir Amazon akıllı fişini nasıl kurarım?

  Bir Amazon akıllı fişi ayarlamak için Alexa uygulamasını açın ve üzerine dokunun. + (artı işareti) > Cihaz ekle > Fiş > Amazonve ardından öğesine dokunun. Barkod Tarama. Akıllı fişinizi prize takın ve Alexa’nın onu keşfetmesini bekleyin ve ardından fişinizi Wi-Fi’ye bağlamak için Wi-Fi ağınıza dokunun. Musluk Grup Seç ve akıllı prizinizi bir akıllı ev grubuna eklemek için istemleri izleyin.

 • Akıllı fişi Alexa’ya nasıl bağlarım?

  Akıllı fişi Alexa’ya bağlamak için üreticinin beraberindeki uygulamasını ve Amazon Alexa uygulamasını indirin. (Amazon akıllı fişiyle tek ihtiyacınız olan Alexa uygulamasıdır.) Ardından, akıllı fişi prize takın ve aygıtı Wi-Fi’ye bağlama ve bir gruba ekleme dahil olmak üzere ayarlamak için uygulamanın talimatlarını izleyin.