Skip to content

Amazon’da Film Kiralama

18 de Mayıs de 2021

Bilinmesi gereken

 • Film kiralamak için şu adrese giriş yapın: önemli bir tarayıcıda veya uygulamada, kiralanacak filmi seçin, kiralama seçeneğini belirleyin ve İzle şimdi.
 • Bir film veya şov indirmek için, cihazınızda uygulamayı açın, indirmek istediğiniz başlığı bulup seçin ve İndir simgesi.

Bu makale bir akış filminin nasıl bulunacağını ve kiralandığını, satın alınan bir videonun nasıl indirileceğini ve iOS, Android için Amazon’da ve akışlı uygulamalarda ve bir tarayıcı penceresinde ücretsiz filmlerin nasıl izleneceğini açıklar.

Amazon Rentals Nasıl Çalışır?

Amazon’da film kiralamak, filmi iki gün boyunca istediğiniz kadar izlemenizi sağlar. Amazon’un bu hizmeti Prime Video’nun bir parçasıdır, ancak bundan yararlanmak için Amazon Prime üyesi olmanıza gerek yoktur. Herhangi bir Amazon kullanıcısı, film kiralamak için Prime Video’ya göz atabilir. Filmlerin tam bir açıklaması, fragmanı, filmdeki yıldızların listesi ve kullanıcı yorumları bulunur. Kiralama sadece bir veya iki tıklama alır. Kiraladığınız Amazon filmlerini bilgisayarınızdan veya telefon, tablet ve TV dahil Prime Video’yu destekleyen herhangi bir cihazdan izleyebilirsiniz. Çalışma şekli, YouTube ve Netflix gibi diğer yayın hizmetlerine çok benzer. Kiralamak için bir şeye göz attıktan ve parasını ödedikten sonra, tüm izleme ya tarayıcınızda ya da bir uygulama aracılığıyla gerçekleşir.

Amazon’da Film Kiralama

Bilgisayarınızda Prime Video’dan veya Prime Video uygulaması aracılığıyla film kiralayabilirsiniz. Bu ekran görüntüleri masaüstü sürümü içindir, ancak uygulamadaki tüm menü düğmeleri aynıdır.

 1. Uygulamayı açın veya bir bilgisayardan Prime Video’yu ziyaret edin.

 2. Kiralamak istediğiniz filmi bulun.

  Kanallar Öne çıkan ve popüler filmlere göz atmak istiyorsanız menü kullanışlıdır. Masaüstü kullanıcıları şunları kullanabilir: Çok yakında Yaklaşan filmleri bulma kategorisi ve Amazon’da kiralayabileceğiniz tüm yeni filmler şurada bulunur: Yeni sürümler kategori.

 3. Kiralamak istediğiniz kaliteye uygun fiyatlandırma seçeneğini seçin. Seçmeniz gerekebilir Daha fazla satın alma seçeneği tüm kiralama seçeneklerini görmek için. Kaliteyi seçtikten hemen sonra ücretlendirileceksiniz; Satın alma işlemini tamamlamadan önce gözden geçirdiğiniz başka bir ekran olmayacaktır. Bununla birlikte, yanlışlıkla bir film kiralasanız bile, yeterince hızlı hareket ederseniz, satın alma işlemini her zaman geri alabilirsiniz. Filmi satın alma seçeneğiniz de olabilir.

  Prime Video Angel Düştü

  Bir Prime Video PIN’i ayarladıysanız, satın alma işlemini tamamlamak için bunu girmeniz gerekecektir.

  Prime Video'da Evde Tek Başına

 4. Bu kadar! Seçerek hemen filme başlayabilirsiniz. İzle şimdi veya daha sonra web sitesinin Öğelerim bölümünden veya Öğelerim > Alımlar uygulamanın alanı.

Amazon Kiralama ve Satın Alma İşlemlerini İndirme

Yalnızca belirli içerikler indirilebilir ve yalnızca Prime Video mobil uygulaması gibi uyumlu cihazlarda kullanılabilir. Amazon’dan Fire tablete veya iOS, Android veya Windows 10 için Prime Video uygulamasına nasıl film indireceğiniz aşağıda açıklanmıştır.

 1. Açık Öğelerim uygulamanın altından.

 2. Seçiniz Alımlar tepede.

 3. Cihazınıza indirmek istediğiniz videoya dokunun.

 4. Seçiniz İndir.

  Prime Video film indirme seçeneği

Birden fazla bölümü olan TV şovları için, tüm sezonu seçerek indirebilirsiniz. Sezonu İndirveya bölüme ve ardından aşağı ok simgesine dokunarak belirli bölümleri indirebilirsiniz.

Amazon’da Ücretsiz Filmler Var mı?

Amazon Prime aboneleri, aboneliklerinin bir parçası olarak çeşitli ücretsiz oyunlara erişebilir. Amazon Prime üyesi olsanız da olmasanız da, aboneliğinizin bir parçası olarak hangi filmlerin mevcut olduğunu kontrol ederek görebilirsiniz. Prime ile 0,00 $ karşılığında izleyin herhangi bir film sayfasında veya Prime’da bulunan tüm videolara göz atarak. Amazon’dan ücretsiz film almanın bir başka yolu, Amazon’un sahip olduğu ücretsiz, reklam destekli bir film akışı hizmeti olan IMDb TV’dir. Amazon Prime’ın yaptığı gibi abonelik gerektirmeyen gerçekten ücretsiz başka filmler arıyorsanız, bu ücretsiz film siteleri listesine bakın.

Amazon Film Kiralama Sınırlamaları

Prime Video’dan kiralama yapmadan önce dikkat etmeniz gereken iki önemli kısıtlama vardır: Filmi izlemeye başlamak için 30 gününüz ve ardından süresinin dolmasına 48 saatiniz var. Bu, bugün bir film kiralayabileceğiniz ve izlemeye başlamak için birkaç hafta bekleyebileceğiniz anlamına gelir, ancak oynat düğmesine bastığınız an 48 saatlik zamanlayıcının başladığı andır. Yani, şu anda bir göz atıp birkaç gün içinde bitiremezsiniz. Süresi dolarsa ve tekrar izlemek isterseniz birden fazla film kiralayabilirsiniz, ancak filmleri istediğiniz kadar izleyebilmeniz için Prime Video’dan satın alma seçeneği de vardır.