Skip to content

Amazon’un Kaldırım Ağı Gizlilik Endişelerini Artırıyor

21 de Nisan de 2021

Temel Çıkarımlar

  • Amazon’un yeni Sidewalk ağı, kullanıcıların bağlantılarını paylaşmalarına izin verecek.
  • Hizmet, internete bağlı cihazların daha iyi çalışmasına yardımcı olacak, ancak aynı zamanda gizlilik endişelerini de artıracak.
  • Bir Amazon sözcüsü, Sidewalk’un birden fazla gizlilik ve güvenlik katmanına sahip olacağını söyledi.

Klavyede yazmak için dizüstü bilgisayara ulaşan bir el

fStop Görüntüleri – Epoxydude / Getty Images
Amazon, Sidewalk adında, internete bağlı cihazların daha iyi çalıştığını iddia eden yeni bir paylaşılan ağ oluşturuyor, ancak bu aynı zamanda gizlilik endişelerini de artırıyor. İnternet cihazları üzerindeki gizlilik endişeleri büyüdükçe kaldırım devreye giriyor. Amazon, kullanıcıların verilerini korumak için önlemler aldığını ve Sidewalk’un cihaz kurulumunu kolaylaştırmaktan cihaz yelpazesini genişletmeye kadar her şeyi yapacağını söylüyor. Ancak bazı uzmanlar, Sidewalk’un ağınızı yabancılarla paylaşacağı gerçeğinin kırmızı bayrakları artırdığını söylüyor. BT danışmanlık firması PWV Consultants’ın yönetici ortağı Pieter VanIperen, bir e-posta röportajında, “Amazon, müşterilerin verilerinin gizliliğini sağlamak için güvenlik önlemleri aldı, ancak yeni ve test edilmemiş teknolojinin her zaman istenmeyen sonuçları ve kullanımları oluyor,” dedi. “Buradaki daha büyük sorun, tüketici verileri Amazon ve ortaklarından korunurken, kötü aktörlerin bunu elde etmenin bir yolunu bulacağıdır.”

Ülke Arasında Köprü Kurmak

Sidewalk, Ring Spotlight ve Floodlight kameraları ve birçok Echo ürünü dahil olmak üzere çeşitli Amazon cihazlarını birbirine bağlayarak çalışır. Bu araçlar, ülke çapında ağ köprüleri olarak işlev görecek. Bir Amazon sözcüsü bir e-posta röportajında, “Kaldırım, ağda seyahat eden verileri güvence altına almak için birden fazla gizlilik ve güvenlik katmanıyla tasarlandı …” “Günümüzde müşteriler, evde video akışı gibi şeyler yapmak için Wi-Fi bağlantılarına güveniyor,” dedi bir e-posta röportajında . “Uzun mesafelerde veri iletmek için hücresel ağ kullanıyorlar. Amazon Sidewalk, düşük güçlü, düşük bant genişliğine sahip bağlantılardan yararlanabilecek ev içinde ve çevresinde sensörler veya akıllı ışıklar gibi cihazlar için bir orta yol sağlıyor.”

Amazon Sidewalk'un çeşitli cihazlara bağlantısını gösteren çizim

Amazon
Örneğin bir Echo cihazı Wi-Fi bağlantısını kaybederse, Sidewalk yönlendiricinize yeniden bağlanmayı basitleştirebilir. Bazı Halka cihazlarını kullanarak, güvenlik kameralarınızdan hareket uyarıları almaya devam edebilirsiniz ve müşteri desteği, cihazlarınız bağlantısı kesilse bile sorunları gidermeye devam edebilir. Amazon ayrıca Sidewalk’un Ring akıllı ışıklar, evcil hayvan bulucular veya akıllı kilitler gibi Sidewalk özellikli cihazların çalışma aralığını genişletebileceğini, böylece bağlı kalabileceklerini ve daha uzun mesafelerde çalışabileceklerini iddia ediyor.

Özel mi yoksa Eve Git mi?

Bazı uzmanlar, yeni özellikler yararlı olsa da, ağın yarı kamusal yapısının bir sorun olabileceğini söylüyor. Privacy News Online’ın editörü Caleb Chen, bir e-posta röportajında ​​”Ağınızı bilinmeyen cihazlarla paylaşmak asla iyi bir fikir değildir, çünkü ağınızı içeriden saldırıya açar” dedi. “Tek gereken, Amazon Sidewalk özellikli bir cihazda doğru sıfır gün güvenlik açığıdır ve birdenbire Amazon Sidewalk, teorik olarak çok fazla zarara neden olmak için kullanılabilir.”

İnsanların nasıl rahat bir şekilde bağlantı kurduğunu gösteren Amazon Kaldırım banner resmi

Amazon
Bir Amazon sözcüsü, bir e-posta röportajında, kullanıcıların verileriyle ilgilenmemeleri gerektiğini belirterek, müşteri gizliliğini ve güvenliğini korumanın “Amazon Sidewalk’u oluşturma şeklimizin temelini oluşturduğunu belirtti. Sidewalk, korumak için birden fazla gizlilik ve güvenlik katmanıyla tasarlandı verileri ağda dolaşmak ve müşterilerin güvende ve kontrolü elinde tutmak için. ” “Amazon, müşterilerin verilerinin gizliliğini sağlamak için güvenlik önlemleri aldı, ancak her zaman istenmeyen sonuçlar oluyor …” Ancak bazı gizlilik savunucuları, Sidewalk’un riske değer olduğuna ikna olmuyor. Restore Privacy’de bir gizlilik uzmanı olan Heinrich Long, “Bu bana, hepimizin aynı büyük mahalle ağını paylaştığımız ve böylece çok oyunculu oyunlar oynayabildiğimiz günleri hatırlatıyor, ancak bunun iyi bir fikir olduğu anlamına gelmiyor,” bir e-posta röportajında ​​söyledi. “En azından güvenlik açısından nasıl çalıştığını görene kadar dürüst olmak gerekirse bu özellikten uzak duracağım. Korkarım saldırıya uğramış ağlar ve cihazlarla ilgili bir dizi yakın haberin peşindeyiz.” Ağ kurma ve evcil hayvan kurtarma konusunda büyük bir deneye katılma fikri size çekici geliyorsa, Sidewalk’un yakında geleceğini bilmekten mutluluk duyacaksınız. Değilse, her zaman sadece kapatma seçeneği vardır.