Skip to content

Anahtarda Twitch için Kaşıntınızı Kaşıyın

25 de Nisan de 2022

Bir Switch’iniz varsa ve Twitch yayınlarını izlemeyi seviyorsanız, şanslısınız çünkü şimdi ikincisini birincisinde yapabilirsiniz. Nintendo ve Twitch, akış uygulamasını eShop’ta piyasaya sürdü ve platformun tüm canlı akışlarını ve yayınlarını küçük konsol aracılığıyla ya sabitlenmiş ya da elde taşınır modda görüntülenebilir hale getirdi.

İşin püf noktası (en azından şimdilik) uygulamayı yalnızca akışları ve videoları izlemek için kullanabilirsiniz. Canlı yayınlar hakkında yorum yapamazsınız ve uygulama üzerinden kendi oyununuzu yayınlayamazsınız. Ancak bu, insanların Twitch akışlarını TV’lerinde izlemelerinin başka bir yoludur ve elde taşınır mod, bir akıllı telefondan daha büyük bir taşınabilir ekran sağlar. Şimdiye kadar Nintendo’nun tepkisi duyuru Twitter’da heyecan ve kararsızlık arasında oldukça eşit bir karışım olmuştur. Bazı kullanıcılar uygulamada pek bir şey görmezken, diğerleri en sevdikleri yayıncıları TV ekranlarında izlemeyi dört gözle bekliyor.

Nintendo Switch'te çalışan Twitch uygulaması

Birçoğu, Switch’in neredeyse beş yaşında olduğuna ve hala Netflix’i desteklemediğine dikkat çekiyor. Twitch uygulaması şu anda Switch eShop’ta ücretsiz olarak indirilebilir ve 31MB dosya boyutuna sahiptir (depolama alanı konusunda endişeleriniz varsa diye).