Skip to content

Android Ana Ekranını Varsayılan Ayarlara Sıfırlama

17 de Ocak de 2023

Bilinmesi gereken

 • Yüklü bir özel başlatıcı ile, simgesine dokunun. Ayarlar > Varsayılan Başlatıcıyı Seçin veya orijinal ana ekranınıza sıfırlamaya benzer.
 • Parmağınızı üzerlerinde tutup dokunarak uygulamaları ve widget’ları kaldırın. Kaldır veya Kaldırmak.
 • Parmağınızı ana ekranda basılı tutup simgesine dokunarak duvar kağıdınızı sıfırlayın. duvar kağıdı.

Bu makale, Android ana ekranınızı varsayılan ayarlara nasıl sıfırlayacağınızı ve uygulama simgelerini, widget’ları ve ana ekranın diğer bölümlerini nasıl kaldıracağınızı veya sıfırlayacağınızı öğretir. Talimatlar, kurduğunuz Launcher’a ve kurulu Android işletim sistemine bağlı olarak biraz değişebilir, ancak ne kullanıyor olursanız olun benzer olmalıdır.

Eski Android Temanızı Nasıl Geri Getirirsiniz?

Android telefonunuz için farklı başlatıcılar yüklediyseniz ve ana ekranınız eskisinden tamamen farklıysa, zaman zaman stok ayarlarına geri dönmek isteyebilirsiniz. İşte Android ana ekranınızı nasıl sıfırlayacağınız ve eski orijinal Android temanızı nasıl geri alacağınız.

 1. Android telefonunuzda, simgesine dokunun. Ayarlar Başlatıcı temanız için.

 2. Dokunmak Varsayılan Başlatıcıyı Seçin. Bu, kullandığınız başlatıcıya bağlı olarak farklı şekilde ifade edilebilir.

 3. Dokunmak Sistem Başlatıcı.

 4. Telefonunuz şimdi ilk sahip olduğunuz ana ekrana geri yüklendi.

Android’inizdeki Uygulama Simgelerini Nasıl Kaldırırsınız?

Android ana ekranınız çok fazla uygulama simgesi olduğu için dağınıksa, bunları ana ekranınızdan da kaldırabilirsiniz. İşte nasıl yapılacağı. Bunu yapmak, söz konusu uygulamayı kaldıracaktır ancak bunları düzenlemek için bir klasöre de sürükleyebilirsiniz.

 1. Android ana ekranında, parmağınızı kaldırmak istediğiniz uygulamanın üzerinde tutun.

 2. Dokunmak Kaldır.

 3. Dokunmak Kaldır Uygulamayı kaldırmak istediğinizi onaylamak için.

  Android'de uygulama simgelerini kaldırmak için gereken adımlar

 4. Ana ekranınızda oluşturulan boşluğu kapatmak için çevredeki uygulama simgelerini üzerine sürükleyin.

Android’inizdeki Widget’ları Kaldırma veya Sıfırlama

Ana ekranınızda çok sayıda widget yüklüyse, işler oldukça dağınık görünebilir. Widget’ları ekrandan nasıl kaldıracağınız aşağıda açıklanmıştır. Widget eklemek istiyorsanız, bunu parmağınızı ekrana basılı tutarak ve widget’lara dokunarak yapabilirsiniz.

 1. Parmağınızı kaldırmak istediğiniz widget üzerinde tutun.

 2. Dokunmak Kaldırmak.

  Android'de widget'ları kaldırmak/kaldırmak için gereken adımlar

 3. Widget şimdi kaldırıldı.

Android Ana Ekranınızı Nasıl Temizlersiniz?

Düzenli olarak bakım yapmak zorunda kalmadan Android ana ekranınızı temiz ve düzenli tuttuğunuzdan emin olmanın birkaç farklı yolu vardır. İşte birkaç öneri.

 • Yalnızca kullanmayı planladığınız uygulamaları yükleyin. Yeni bir telefonla birçok farklı uygulamayı aynı anda yüklemek kolaydır. Yalnızca kullanacaklarınızı yüklemeyi deneyin. Bunları kullanmayı bitirdiğinizde silin.
 • Düzeni düzenleyin. Parmağınızı ana ekranda tutup ardından Simgeler, Duvar Kağıdı veya Düzen’e dokunarak şeylerin nasıl görüneceğini ayarlayarak telefonunuzun düzenini düzenleyin.
 • Widget’ları idareli kullanın. Widget’lar harikadır, ancak çok fazla yer kaplayabilirler. Onları yeniden boyutlandırmaktan veya kullandığınız sayıyı azaltmaktan korkmayın.
 • Klasör oluştur. Uygulamalarınız için klasörler oluşturmak, hiçbir şeyi kaldırmadan ekranı düzenler. Kullanışlı bir yöntemdir.

SSS

 • Android’de Ana ekranımı nasıl geri alabilirim?

  Telefonunuz yanlış ekranda açılıyorsa, muhtemelen başka bir sayfaya veya Uygulamalar ekranına kaydırmışsınızdır. üzerinde tekrar yukarı veya aşağı kaydırın. Uygulamalar ekranda kaydırın veya başka bir ekranda sola veya sağa kaydırın Ev ekran. Alternatif olarak, Ev veya Geri buton.

 • Android Ana ekranıma nasıl resim koyabilirim?

  Ana ekranda boş bir alana basın ve basılı tutun ve Duvar kağıtları veya Duvar Kağıdı Ekle. Ardından, kullanmak istediğiniz fotoğrafın konumunu seçin, örneğin Galeri veya Benim fotoğraflar. Ardından, görüntü ve dokunun Tamamlandı.

 • Android Ana ekranımda nasıl klasör oluşturabilirim?

  Android’de bir uygulama klasörü oluşturmak için bir uygulamayı basılı tutun, başka bir uygulamaya sürükleyin ve bir klasör ismi. Bir klasörü başka bir ekrandan Ana ekrana sürükleyebilirsiniz.

 • Bir uygulamayı Android Ana ekranıma nasıl yerleştiririm?

  Şuna dokunun: Uygulamalar kullanmak istediğiniz uygulamayı Ana ekrana sürükleyin ve uygulama Ana ekranda istediğiniz yere geldiğinde parmağınızı kaldırın.