Skip to content

Android Auto Nasıl Güncellenir

6 de Mayıs de 2021

Bilinmesi gereken

 • Google Play Store’u açın, Arama alanıve yazın Android Auto. Dokunmak Android Auto > Güncelleme.
 • Veya Android Auto uygulamasını başlatın. Simgesine dokunun. menü simgesi > Ayarlar > gibi bir şey ara Yeni Android Auto’yu deneyin ve açın.
 • Android Auto güncellenmezse, telefonunuzla veya Android sürümünüzle ilgili bir sorun olabilir.

Bu makale Android Auto’yu nasıl güncelleyeceğinizi, bir Android Auto güncellemesini nasıl zorlayacağınızı ve Android Auto’nuz güncellenmezse ne yapmanız gerektiğini açıklar.

Android Auto Nasıl Güncellenir

Genellikle, Android Auto dahil olmak üzere Android uygulamaları, kullanılabilir olduğunda kendileri olmalıdır. Ayarlarınıza bağlı olarak bir bildirim veya izin talebi alabilirsiniz. Android cihazınızı otomatik indirmeler için ayarlamadıysanız, güncellemeyi manuel olarak indirip yükleyebilirsiniz.

 1. Google Play Store uygulamasını açın, Arama alanı ve yazın Android Auto.

 2. Dokunmak Android Auto arama sonuçlarında.

 3. Dokunmak Güncelleme.

  Düğme diyorsa AçıkBu, mevcut güncelleme olmadığı anlamına gelir.

Android Otomatik Güncellemesini Zorlama

Bazı durumlarda Google, daha geniş bir sürümden önce isteğe bağlı bir Android Auto güncellemesini yayınlayacaktır. Bu olduğunda, beta sürümlerini etkinleştirmediğiniz sürece güncellemeyi hemen veya otomatik olarak almayacaksınız. Telefonunuzda henüz bulunmayan yeni bir Android Auto güncellemesini duyduysanız ve Android Auto Wireless gibi özelliklerden yoksunuz, onu arabanıza bağlamayı deneyin. Android Auto’yu genellikle telefonunuzdaki bağımsız uygulama yerine uyumlu bir araçla birlikte kullanıyorsanız, aracınıza bağlanmak, mevcutsa daha yeni sürüme geçmenizi isteyecektir. Aracınıza bağlandıktan sonra bir güncelleme istemi almazsanız veya cihazınızda bağımsız Android Auto uygulamasını araç bağlantısı olmadan kullanıyorsanız, uygulama ayarlarında bir güncellemeyi zorlama seçeneği olabilir. Bu ayarı kontrol etmek ve etkinleştirmek için şu adımları izleyin:

 1. Cihazınızda Android Auto uygulamasını başlatın ve menü simgesi (üç yatay çizgi) uygulamanın sol üst köşesinde.

 2. Dokunmak Ayarlar.

 3. Gibi bir giriş arayın Yeni Android Auto’yu deneyin Genel bölümünde ve etkinleştirmek için düğmeye dokunun.

  Android Auto güncellemesini zorlama adımları.

  Bu seçenek yalnızca Android Auto’nun yeni veya beta sürümü henüz herkesin kullanımına sunulmadığında görünür. Bu seçeneği görmüyorsanız, güncellemeyi alamayan eski bir Android Auto veya Android sürümüne sahip olabilirsiniz veya herhangi bir güncelleme mevcut olmayabilir.

Ya Android Auto Hala Güncellenmiyorsa?

Bu talimatları uyguladıktan sonra Android Auto’nun güncellenmesini hâlâ sağlayamıyorsanız, birkaç olası açıklama var. En bariz olanı, Android Auto’nun zaten güncel olmasıdır. Bir yerde güncelleme olduğunu duyduysanız, o kaynağa geri dönün ve bahsettikleri Android Auto sürümünü kontrol edin. Daha sonra, gerçekten güncel olup olmadığınızı öğrenmek için bunu sürüm numaranızla karşılaştırabilirsiniz. Güncellemenin sürüm numarasını öğrendikten sonra, önceki bölümdeki adımları tekrar izlemeniz gerekir, ancak üçüncü adımdan sonra durmanız gerekir. Ayarlar ekranının altına gidin ve Sürüm bölümünü bulun. Bu sayıyı güncelleme numarasıyla karşılaştırın. Numaralar eşleşirse, güncellemeyi zaten almışsınızdır. Numaranız daha yüksekse, sürümünüz daha günceldir. Sürüm numaranız, aradığınız güncellemenin sürüm numarasından düşükse, bir sorun var demektir. Cihazınızda Android’i güncellemeyi deneyin ve ardından Android Auto’yu tekrar güncellemeyi deneyin. Android güncel değilse, en son uygulama güncellemelerini almanızı engelleyebilir. Android güncelse veya Android’in eski bir sürümünde takıldıysanız, cihazınız ile Android Auto’nun en son sürümü arasında bir uyumluluk sorunu olabilir. Telefonunuz Android 5.0 veya önceki bir sürümü çalıştırıyorsa Android Auto hiç çalışmaz ve daha eski cihazlarda başka uyumluluk sorunları olabilir. Daha fazla bilgi için telefon üreticinize veya operatörünüze başvurun.

Araba Stereo Üzerinde Android Auto Nasıl Güncellenir

Bazı araçlar, doğrudan stereo veya bilgi-eğlence sistemine yerleşik Android Auto ile birlikte gelir. Bu kurulum, telefonunuzda Android Auto ile uyumluluğu sağlayabilir veya aracın markasına, modeline ve yılına bağlı olarak daha entegre bir deneyim olabilir. Bu sistemlerden bazıları güncellenemezken, diğerleri kablosuz (OTA), bir telefon bağlayarak veya manuel olarak sınırlı güncelleme alabilir. Aracınızda yerleşik Android Auto varsa, ancak bazı özelliklerden yoksunsa, onu güncelleyebilirsiniz. Bu makalede bulunan talimatları kullanarak telefonunuzdaki uygulamayı güncellemeyi deneyin ve ardından telefonunuzu bir USB kablosuyla aracınıza bağlayın. Bu bir güncelleme isteyebilir. Bu işe yaramazsa, aracınızın güncellenmesi için internet bağlantısı gerekebilir. Telefonun güçlü bir Wi-Fi bağlantısı veya hücresel veri bağlantısı varken, telefonunuzu araca bir USB kablosuyla bağlamayı deneyebilirsiniz. Yukarıdaki hiçbir şey işe yaramazsa yerel bir bayi ile iletişime geçmeniz ve güncellemeleri sorgulamanız gerekecektir. Aracınız için mevcut bir güncelleme varsa, size yardımcı olabilirler. Bir teknisyenin güncellemeyi yüklemesi için büyük olasılıkla aracı bayiye götürmeniz gerekecek ve ilgili bir ücret söz konusu olabilir.