Skip to content

Android Car Stereo’da Aranacak Özellikler

6 de Mayıs de 2021

Baştan iOS cihazlar için tasarlanmış Android araç stereoları ile ana üniteler arasındaki temel fark, Android için doğrudan iPod kontrolü diye bir şeyin olmamasıdır. Ancak bu aslında iyi bir şey. Android açık bir platform olduğundan, aslında Çalıştırmak Android’de ve ayrıca Android telefonunuzla veya tabletinizle USB aracılığıyla doğrudan arayüz oluşturabilen baş üniteleri de bulabilirsiniz. Bu, iPod kontrolünü yönlendirmek için bir sonraki en iyi şey değil – bazı durumlarda daha da iyi. Elbette, kablosuz bağlantıları tercih ediyorsanız, o zaman sizin için en iyi Android araba stereo, Bluetooth’u destekleyen bir araç olacaktır.

Müzik Tarama ve Oynatma

Arabanızda nasıl müzik dinlediğinize bağlı olarak, sizin için önemli olabilecek veya olmayabilecek birkaç özellik vardır. Telefonunuzda veya tabletinizde depolanan çok sayıda müzik veya podcast dosyanız varsa, sizin için en iyi Android araç stereo sistemi, ana üniteden müzik taramasını ve oynatmayı destekleyen bir araç olacaktır. Bu, Apple’a bağlı arkadaşlarınızın doğrudan iPod kontrol kafa ünitelerinden aldıkları türden bir işlevsellik ve oldukça hoş. Şarkıları sıraya koymak ve çalmak için telefonunuz veya tabletinizle uğraşmak zorunda kalmak yerine (bu, bir yardımcı giriş kullandığınızda gereklidir), sadece ana ünitenin kendisi aracılığıyla müziğe göz atabilir ve seçebilirsiniz.

Android Uygulama Kontrolü

Elbette, herkes dijital müzikleri için hala fiziksel depolama ortamına bağlı değil. Akış hizmetlerinizi (ör. Pandora, Spotify, vb.) Tercih ediyorsanız, aradığınız şey uygulama kontrolünü destekleyen bir ana birimdir. Bu ana üniteler telefonunuza bağlanır ve akışlı radyo uygulamalarının doğrudan kontrolünü ele alır. Yine, bu sizi bir parçayı atlamak veya istasyonu değiştirmek istediğinizde telefonunuzla uğraşma zahmetinden kurtarır.

USB ve Bluetooth

Bazı ana üniteler Android cihazlar için USB bağlantıları sunmaya başlasa da uyumluluk her zaman yüzde 100 olmuyor. Örneğin, Pioneer, AppRadio hattının uyumlu olduğu telefonların bir listesini tutar. Liste uzundur, ancak bazı durumlarda ek bir adaptör gerekir. Dinleme alışkanlıklarınıza bağlı olarak, Bluetooth yine de daha iyi bir seçenek olabilir. Bu durumda, sizin için en iyi Android araba stereo, A2DP Bluetooth protokolünü destekleyen bir araç olacaktır.

Android Araba Stereoları

“Android araba teybi” terimi, Android telefonlar ve tabletlerle uyumlu kafa ünitelerine atıfta bulunulabilirken, aslında Android’de çalışan bir avuç araba stereosu da vardır. Bu hızla değişen bir alandır ve Android araç stereolarının en yeni modelleri bile telefonların ve tabletlerin önemli ölçüde gerisinde kalıyor. Örneğin, Clarion’s Mirage, ilk OEM sınıfı Android destekli ana birimdi. 2012’nin 1. çeyreğinde piyasaya sürülen Android 2.2 Froyo’da çalışıyordu. O sırada Froyo zaten iki yaşındaydı. Dolayısıyla, en iyi Android araba stereo sistemini arıyorsanız ve gerçekten Android işletim sistemini çalıştırmasını istiyorsanız, hangi sürümü çalıştırdığını kontrol ettiğinizden emin olun.