Skip to content

Android Giyilebilir Cihazları iPhone ile Eşleştirme

4 de Mayıs de 2021

Wear OS by Google (eski adıyla Android Wear), iPhone 5 ve daha yeni modellerle uyumludur. Bir iPhone ile bir Android saati kullanmak, bazı yönlerden Android deneyimine benzer, ancak bazı sınırlamalar vardır. Bir Android akıllı saatini iPhone’unuzla eşleştirmek için, iOS 10+ çalıştıran bir iPhone 5 veya daha yenisine ihtiyacınız var ve uygulama gereksinimleri durumu iOS 11.4 veya üstünü gerektirir.

James Porcini / Getty Images

Android Giyilebilir Cihazları iPhone ile Eşleştirme

Bir akıllı saati bir iPhone’a bağlamak için şu adımları izleyin:

  1. Saatinizin açık ve şarj cihazına takılı olduğundan emin olun. Eşleştirme işlemi sırasında saatin şarj olması gerekir (bu, bir Android cihazla eşleştirilirken geçerli değildir).

  2. İPhone için Wear OS uygulamasını indirin.

  3. İPhone’unuzda Wear OS uygulamasını açın veöğesine dokunun. Kurulumu başlat.

  4. Akıllı saatinizde, bir dil seçmek ve hizmet şartlarını kabul etmek için ekrandaki talimatları izleyin.

  5. İPhone’unuzda, yakındaki cihazların bir listesini görene kadar ekrandaki talimatları izleyin. Saatinizin adına ve ardındanöğesine dokunun. Çift. Listede akıllı saatinizi görmüyorsanız, saatin Güç düğmesine ve ardından Bağlantıyı kes ve sıfırla veya Telefonla eşleşmeyi kaldır. İPhone’unuzdaki Wear OS uygulamasını kapatın ve ardından işlemi baştan başlatın.

  6. Hem iPhone’unuz hem de saatiniz bir eşleştirme kodu gösterecektir. Eşleştiklerinden emin olun ve ardındanöğesine dokunun. Onaylamak iPhone’unuzda. Kodlar eşleşmezse saatinizi yeniden başlatın ve işlemi baştan tekrar deneyin.

  7. Eşleştirme başarılı olduktan sonra, iPhone’unuzda bir dizi ayarı açmanız istenir.

Wear OS uygulaması iPhone’unuzda açık olduğu sürece, iPhone ve Android saatiniz yakınlarda bağlı kalmalıdır. Uygulamayı kapatırsanız bağlantıyı kaybedersiniz (Android akıllı telefonlarda durum böyle değildir).

İOS için Wear OS ile Yapabilecekleriniz

Artık mesajlar, takvim hatırlatıcıları ve gün boyunca size ping atan diğer uygulamalar dahil olmak üzere tüm iPhone bildirimlerinizi Android saatinizde görmelisiniz. Apple uygulamalarında bazı sınırlamalar olsa da, arama yapmak, hatırlatıcılar ayarlamak ve diğer görevleri gerçekleştirmek için Google Asistan’ı kullanabilirsiniz. Örneğin, Siri ile yapabildiğiniz gibi Apple Music içinde müzik arayamazsınız. Metin mesajlarını da yanıtlayamazsınız, ancak Gmail mesajlarına sesli komutlar kullanarak yanıt verebilirsiniz. Çok sayıda Google uygulaması kullanan bir iPhone sahibiyseniz, Apple herhangi bir Wear OS uyumlu uygulama yapmadığı için en iyi deneyimi yaşarsınız. Tersine, Apple Watch’tan çok daha ucuz olan Android akıllı saatler. Olumsuz yanı, farklı ekosistemlerdeki cihazları eşleştirirken sınırlamalarla karşılaşmanızdır.

İşletim Sistemi ve iOS Uyumluluğu giyin

Google’ın, telefonunuzun Wear OS ile çalışıp çalışmadığını kontrol ettiğiniz bir web sitesi vardır. İPhone’unuzda bir web tarayıcısı açın ve WearCheck web sitesini ziyaret edin. Daha yeni iPhone’lar, Moto 360 2 ve Fossil, Huawei, Movado, Tag Hauer ve daha fazlasından modeller dahil olmak üzere en iyi akıllı saatlerden bazılarıyla eşleşebilir.