Skip to content

Android için Pushbullet Uygulaması Nedir?

24 de Haziran de 2021

Pushbullet, akıllı telefonunuz, tabletiniz ve masaüstünüz arasında köprü kuran basit bir uygulamadır ve bir kez kullanmaya başladığınızda, onsuz nasıl yönettiğinizi anlamayacaksınız. Pushbullet’i iOS, Android, web tarayıcıları ve masaüstü için indirebilirsiniz. Uygulamanın birincil amacı, mobil bildirimlerinizi herhangi bir cihazdan, hepsini bilgisayarınıza göndererek yönetmektir.

Pushbullet’i Ayarlama

Pushbullet’i kullanmaya başlamak kolaydır. Android uygulamasını akıllı telefonunuza veya tabletinize indirerek başlayın. Pushbullet’e kaydolmak için Facebook veya Google profilinize bağlamanız gerekir; benzersiz bir giriş oluşturma seçeneği yoktur.

Oturum açtığınızda uygulama, masaüstünüzden metin mesajları gönderme, bildirimleri yönetme ve cihazlar arasında bağlantı ve dosya paylaşma gibi özelliklerinde size yol gösterir.

Chrome ve Diğer Tarayıcılarda Pushbullet

Oturum açtıktan sonra, bir masaüstü istemcisinin yanı sıra Chrome, Firefox veya Opera için bir tarayıcı eklentisi yükleyebilirsiniz. Hem eklentiyi hem de masaüstü uygulamasını mı yoksa yalnızca birini mi yüklemek sizin seçiminizdir; Pushbullet her iki şekilde de iyi çalışıyor.

Pushbullet Chrome eklentisi

Masaüstü uygulamasında veya tarayıcı eklentisinde, bağlı tüm cihazlarınızın bir listesini görebilirsiniz. “Galaxy S9” yerine “Lifewire’ın Telefonu” gibi adları tercihinize göre değiştirebilirsiniz.

Pushbullet Bildirimleri

Bildirimler, ekranınızın sağ alt kısmında açılır. Bir tarayıcı eklentiniz varsa, sağ üstteki Pushbullet simgesinin yanında yanıtınızı bekleyen bildirimlerin sayısını görebilirsiniz. Masaüstünüzde bir bildirimi kapattığınızda, mobil cihazınızda da kapatmış olursunuz. Bir metin aldığınızda, bu bildirimi akıllı telefonunuzda, tabletinizde ve masaüstünüzde görürsünüz. Bu cihazlardan herhangi birinden gelen mesajları yanıtlayabilir ve yenilerini de gönderebilirsiniz.

Pushbullet masaüstü ayarları

Pushbullet aracılığıyla çok fazla bildirim almanız olasıdır. Neyse ki, ayarlara giderek masaüstü bildirimlerini uygulama bazında sessize alabilirsiniz. Örneğin, masaüstünüze zaten aldığınız bildirimleri sessize alabilirsiniz. Ne zaman bir bildirim alırsanız, o uygulamadan gelen tüm bildirimleri kapatmanın yanı sıra her zaman sessize alma seçeneği de vardır.

Dosyaları ve Bağlantıları Aktarma

Bir başka harika özellik de dosya ve bağlantıları aktarma yeteneğidir. Sık sık makaleleri bir cihazda okumaya başlar ve ardından diğerine geçerseniz, kendinize bağlantı e-postası göndermeyi bırakamazsınız. Pushbullet ile bir web sayfasına sağ tıklayabilirsiniz; menüden Pushbullet’i ve ardından göndermek istediğiniz cihazı, hatta tüm cihazları seçin. Mobilde, URL kutusunun yanındaki menü düğmesine dokunun. Bu kadar. Dosyaları masaüstünüzden paylaşmak için dosyaları uygulamaya sürükleyip bırakabilirsiniz. Mobil cihazınızdan paylaşmak istediğiniz dosyayı seçin ve menüden Pushbullet’i seçin. Etkinleştirirseniz, mobil cihazınızdaki tüm dosyalara masaüstü uygulamasından da erişebilirsiniz. Pushbullet, iki faktörlü kimlik doğrulama kullanan web sitelerinde oturum açarken özellikle kullanışlıdır. (İşte o zaman, kullanıcı adınız ve şifreniz üzerinde ek bir güvenlik katmanı için akıllı telefonunuza kısa mesaj yoluyla gönderilen bir kodu girmeniz gerekir.) Metin mesajını bir masaüstünde görüntüleyebilmek ve kopyalayabilmek zaman ve sabır kazandırır. Tüm bu özellikler harika, ancak güvenlik konusunda endişeleriniz olabilir. Pushbullet isteğe bağlı uçtan uca şifreleme sunar, yani cihazlar arasında paylaştığınız bilgileri okuyamaz. Bu özelliğin ayarlarda etkinleştirilmesi gerekir ve ayrı bir şifre belirlemenizi gerektirir.

Premium Pushbullet Özellikleri

Pushbullet ücretsiz bir hizmettir, ancak Pro planına yükseltebilir ve birkaç ekstraya erişebilirsiniz. Yılda 39,99 ABD Doları / ayda 3,33 ABD Doları ödemeyi seçebilir veya 4,99 ABD Doları için aydan aya gidebilirsiniz. Ücretsiz deneme yok, ancak uygulama 72 saatlik bir geri ödeme süresi sunuyor. Kredi kartı veya PayPal ile ödeme yapabilirsiniz. Pro’nun en havalı özelliklerinden biri, yansıtılmış bildirim eylemi desteğidir. Bazı Android bildirimleri, uyarıyı açmaktan veya kapatmaktan daha fazla seçeneğe sahip olduğunuz zengin bildirimler olarak adlandırılır. Örneğin, bir uygulama bildirimleri ertelemenize izin veriyorsa, Pushbullet bildiriminden erteleme düğmesine basabilirsiniz. Ücretsiz bir hesabınız varsa, bu zengin bildirim seçeneklerini göreceğinizi unutmayın; birini seçmek, yükseltme yapmanızı ister, bu biraz can sıkıcıdır. Pushbullet’in evrensel kopyala ve yapıştır dediği şey muhtemelen daha havalı. Bununla, bilgisayarınıza bir bağlantı veya metin kopyalayabilir, ardından telefonunuzu alıp bir uygulamaya yapıştırabilirsiniz. Bu özelliği önce tüm cihazlarınızda etkinleştirmeniz gerekir ve bunun için masaüstü uygulamasını indirmeniz gerekir. Diğer yükseltmeler arasında sınırsız mesaj (ücretsiz planla ayda 100’e kıyasla), 100 GB depolama alanı (2 GB’a kıyasla) ve 1 GB’a kadar dosya gönderme (25 MB’a kıyasla) bulunur. Ayrıca öncelikli destek alırsınız, bu da muhtemelen e-postalarınızın ücretsiz üyelerden daha hızlı yanıtlanacağı anlamına gelir.

Pushbullet Desteği

Destekten bahsetmişken, Pushbullet’teki yardım bölümü çok kapsamlı değil. Her biri Pushbullet çalışanlarından gelen yanıtları içeren aktif yorumlar bölümüne sahip bir avuç SSS’den oluşur. Bir web formu doldurarak veya bir e-posta göndererek şirketle doğrudan iletişime geçebilirsiniz.