Skip to content

Android için Pusulayı Kalibre Etme

2 de Haziran de 2021

Konumunuzu tam olarak belirlemek söz konusu olduğunda Google Haritalar her zaman doğru değildir. Ancak, bu işlevi geliştirmek için Android cihazınızda yapabileceğiniz değişiklikler vardır. Android’de pusulayı kullanarak Google Haritalar’ı nasıl kalibre edeceğiniz aşağıda açıklanmıştır, böylece konumunuz her zaman yerinde olur. Aşağıdaki eğitim, Android işletim sistemine sahip akıllı telefonlar ve tabletler için geçerlidir.

Android için Google Haritalar’da Konumunuzu Kontrol Edin

Pusulanızı kalibre etmeden önce, konumunuzun ve yönünüzün Android cihazınız tarafından doğru bir şekilde takip edildiğinden emin olun.

  1. Akıllı telefonunuzda veya tabletinizde Google Haritalar uygulamasını açın. Tam konumunuzu ve yönünüzü gösteren mavi bir nokta ile çevredeki alanın bir haritası hemen görünmelidir.

  2. Mavi nokta görünmüyorsa, simgesine dokunun. Konumunuz, bir bullseyle temsil edilir ve ekranın sağ alt köşesinde, GO simgesinin hemen üzerinde bulunur.

  3. Haritalar, pusulayı kalibre etmeniz gerektiğine karar verebilir. Telefonu sekiz şeklinde hareket ettirmek için talimatlar içeren bir ekran görüntüler. Bunu yapın, ardından öğesine dokunun. bitti.

Android GPS’i kalibre edin

Yukarıda belirtilen mavi nokta belirli konumunuzu göstermiyorsa veya mavi noktaya eşlik eden ışın genişse, bu, akıllı telefonun pusulasında ince ayar yapmak için kalibrasyonun gerekli olabileceği anlamına gelir.

  1. Dönmek Google Haritalar uygulama.

  2. Cihazı sağ tarafı yukarı bakacak şekilde tutun, ardından birkaç kez şekil-8 hareketiyle hareket ettirin.

  3. Işın daraldığında ve doğru bir yönü gösterdiğinde kalibrasyon tamamlanır.

    Google Haritalar'da dar pusula göstergesi

Google Haritalar Konum Doğruluğunu Geliştirmek İçin Diğer İpuçları

Cihazınızı bir Wi-Fi ağına bağlamak veya yeniden başlatmak gibi Android akıllı telefonunuzda veya tabletinizde pusulanın doğruluğunu artırmanın başka yolları da vardır. Google Haritalar’ın en son sürümüne sahip olduğunuzdan emin olmak için güncellemeleri de kontrol etmelisiniz.