Skip to content

Android Telefonlar için En İyi 4 Antivirüs Uygulaması

9 de Mayıs de 2021

Android cihazınız için bir virüsten koruma uygulaması virüsleri, Truva atlarını, kötü amaçlı URL’leri, virüslü SD kartları ve diğer mobil kötü amaçlı yazılım türlerini temizleyebilir ve ayrıca gizliliğinizi casus yazılımlar veya uygunsuz uygulama izinleri gibi diğer tehditlere karşı koruyabilir. Neyse ki, gerçekten harika bir ücretsiz antivirüs uygulamasının, şişirilmiş RAM kullanımı, aşırı bant genişliği vb. Gibi bu gibi araçlardan bekleyebileceğiniz performans sorunları konusunda sizi vurması gerekmez. Bu belirli antivirüs uygulamalarını seçtik çünkü saygıyla mükemmeldirler. kullanılabilirlik, sistem kaynak gereksinimleri, kullanıcı incelemeleri ve özellik seti. Diğer cihazlarınızda antivirüs korumasına mı ihtiyacınız var? Ücretsiz Windows antivirüs programlarımıza ve en iyi ücretsiz Mac antivirüs listelerimize de göz atın! İşte her biri kendine özgü avantajları olan Android için en iyi dört antivirüs uygulaması:

Avira Antivirüs Güvenliği

Avira’nın Android için Antivirüs Güvenlik uygulaması, tüm antivirüs uygulamalarının yapması gerekeni yapar: Uygulamaları otomatik olarak kötü amaçlı yazılımlara karşı tarar, harici depolama cihazlarındaki tehditleri kontrol eder, hangi uygulamaların özel bilgilerinize erişimi olduğunu gösterir ve kullanımı son derece kolaydır. Avira, bir bilgisayardan her bağlantınızı kestiğinizde tarama yapabilir ve her gün, günde bir kez planlanmış taramalar başlatabilir. Bu sizin için yeterli değilse, reklam yazılımı, riskli yazılım, fidye yazılımı ve potansiyel olarak istenmeyen programlar gibi kötü amaçlı yazılımları kontrol etmek istediğinizde her zaman manuel bir tarama başlatabilirsiniz. Tehditler bulunduğunda, tehdit türü (riskli yazılım, PUP, vb.) Konusunda uyarılırsınız ve bunları görmezden gelme veya yerinde silme seçeneğine sahip olursunuz. Avira Antivirus Security uygulamasının yapabileceği diğer bazı şeyler şunlardır: güncellenen uygulamalar, yeni dosyalara virüs bulaşmamasını sağlamak için güncelleme bittikten sonra yeniden taranır; dosyaların ve / veya uygulamaların taranıp taranmayacağını siz belirlersiniz; tehditler bulunduğunda bildirimler göster – cihazı temiz bulduğu her seferinde mesaj bombardımanına uğramamanız için kullanışlıdır; hırsızlık önleme aracı, cihazınızı uzaktan bulmanızı veya kilitlemenizi veya silmenizi sağlar; bilgilerinize ayrıcalıklı erişime sahip uygulamalar risk düzeyine göre sınıflandırılır; bir Aktivite bölümü, Avira’nın ne yaptığının ve ne bulduğunun geçmişini gösterir; Aşırı Şarj Koruması tam olarak şarj olduğunda cihazın fişini çekmenizi hatırlatabilir; ve Kimlik Koruması işlevi, e-postanızın bunlardan herhangi birine dahil edilip edilmediğini görmek için şirket ihlallerini kontrol eder. Bu ücretsiz sürüm, profesyonel sürümün reklam içermemesi, tanımlarını her saat güncellemesi, bir uygulama dolabı içermesi ve göz atarken cihazınızın temiz kalmasına yardımcı olan güvenli tarama özelliğini desteklemesi dışında satın alabileceğiniz profesyonel sürüme çok benzer. web, dosya indirme ve çevrimiçi alışveriş.

Bitdefender Antivirus Ücretsiz

Android için Bitdefender Antivirus Free uygulaması

Yukarıda listelenen iki antivirüs uygulaması, açıkça özelliklerle doludur ve Bitdefender’ın AV uygulamasının farklılık gösterdiği yer burasıdır: tamamen dağınıklıktan arındırılmıştır ve şunları içerir: sadece bir antivirüs aracı. Bitdefender ile yapabileceğiniz tek manuel şey, bir tarama ile başlamak ve virüslere ve diğer tehditlere karşı kontrole bir SD kart dahil edip etmeyeceğinizi seçmektir. Tam tarama tamamlandıktan sonra, herhangi bir hasar vermeden önce engellenmeleri için yeni uygulama yüklemelerine ve güncellemelerine karşı otomatik olarak korunacaksınız. Bir tehdit bulunursa, suçluları kolayca kaldırabileceğiniz sonuçlar ekranına yönlendirileceksiniz. Virüs imzalarını cihaza indirip depolamadığı için Bitdefender’ın kaynaklar üzerinde süper hafif olduğu söyleniyor, bunun yerine salgınlara karşı en son korumaları kontrol etmek için bulut tabanlı koruma kullanıyor. Bitdefender Antivirus Free’nin tek dezavantajı, Bitdefender’ın internette gezinme alışkanlıklarınızı gerçek zamanlı olarak kontrol eden ve çalındığında telefonunuzu kilitleyebilen veya silebilen ücretsiz olmayan Mobil Güvenlik ve Antivirüs uygulamasıyla karşılaştırmanızdır ki bu oldukça kullanışlı özelliklerdir.

AVG AntiVirus Ücretsiz

AVG AntiVirus Free Android uygulaması

Android için AVG AntiVirus uygulaması, Google Play’de 100 milyon indirmeye ulaşan ilk antivirüs uygulamasıydı. Sizi casus yazılımlardan, güvenli olmayan uygulamalar ve ayarlardan, virüslerden ve diğer kötü amaçlı yazılım ve tehditlerden korur. AVG, programlanmış taramaları destekler, kötü amaçlı uygulamalara karşı koruma sağlar, dahili depolama cihazında depolanan dosyaları tarayabilir, diğer AVG kullanıcılarının tehdit olarak bildirdiği uygulamalar hakkında sizi uyarır ve potansiyel olarak istenmeyen programları kötü amaçlı yazılım olarak ele alabilir. Ayrıca AVG AntiVirus Free, Chrome’da internette gezinirken sizi de korur. Bu listedeki diğer bazı Android AV uygulamalarında olduğu gibi, AVG yalnızca bir virüs tarayıcı içermez: kök erişiminiz varsa, AVG güvenlik duvarını da etkinleştirebilirsiniz; dahili bir fotoğraf kasası, özel bir parola ile korunan uygulama içindeki seçili resimleri gizleyebilir; disk alanını boşaltmak için artık ihtiyacınız olmayan bazı gereksiz dosyaları ve önbellekleri temizleyebilir; yerleşik bir internet hız testi; güvenlik tehditleri, bağlı olduğunuz ağı tarayarak bulunabilir; bellekte çalışan şeyleri kapatarak cihazınızın performansını artırın; % 10 veya% 30 pil ömrüne ulaştığınızda bir uyarı alın; tüm uygulamalarınızın sahip olduğu izinleri bulun; aşım ücretlerinden kaçınmak için veri kullanımını görüntüleyin ve izleyin; virüs tanımları, yalnızca Wi-Fi üzerinden bağlandığınızda indirilecek şekilde yapılandırılabilir; ücretsiz kullanıcılar, uygulama ile iletişim kuran bir web tarayıcısı aracılığıyla cihazlarını uzaktan kilitleyebilir; cihazınızdan bir aramayı tetiklemek için kullanılan SMS komutları, veri silme, siren veya kilit isteği ve daha fazlası da desteklenir. AVG’nin sunduğu bu Android antivirüs aracının en büyük dezavantajı, reklamlarla dolu olmasıdır; neredeyse her ekrandalar. Ayrıca, uygulamanın her alanından profesyonel sürüme yükseltme yapmaktan her zaman sadece bir dokunuş uzaktasınız, bu da yanlışlıkla dokunursanız sinir bozucu oluyor. AVG’nin aslında kötü niyetli olmayan riskler bulması da can sıkıcıdır. Bununla birlikte, bu tür uyarıları almayı seviyorsanız, hiçbir dosya veya uygulamanın zararlı olduğu bulunmasa bile, o zaman bununla ilgili bir sorununuz olmayacaktır. Örneğin, bir taramadan sonra, telefonunuzda “bilinmeyen kaynaklar” seçeneğinin devre dışı bırakıldığı söylenebilir; bu, normalde size resmi olmayan bir uygulama yüklediğinizde bunu size söyler. abilir tehditler içerir. Bu özelliğin muhtemelen her zaman etkinleştirilmesi gerekse de, devre dışı bırakılması, şu anda saldırı altında olduğunuz veya dosyalara virüs bulaşmış olduğunuz anlamına gelmez.

Uygulama yedekleme, kamera tuzağı, cihaz kilidi, VPN koruması, uygulama kilidi, ve reklamsız, ücretsiz sürümdeki desteklenmeyen özelliklerden birkaçıdır. Yalnızca diğer uygulamalarda alabileceğiniz çeşitli özelliklere bağlantılar da vardır, bu nedenle bu seçeneklere dokunmaya çalıştığınızda kendinizi Play Store için AVG’den çıkarken bulabilirsiniz.

McAfee Mobile Security

McAfee Mobile Security Android uygulaması

McAfee, Android kullanıcılarına ücretsiz Mobil Güvenlik paketini sunar. Yalnızca mevcut ve yeni uygulamaları tarayan ve seçtiğiniz bir programa göre çalışabilen bir virüs temizleyici değil, aynı zamanda bir bellek güçlendirici, hırsızlık önleme aracı, pil güçlendirici ve depolama temizleyici içerir. McAfee Mobile Security ile elde edeceğiniz diğer bazı özellikler şunlardır: gerçek zamanlı tarama ücretsizdir ve istenildiği zaman açılıp kapatılabilir; programlı taramalar otomatik olarak çalışır veya ne zaman başlayacaklarını seçebilirsiniz; güncellemeleri otomatik olarak kontrol eder; güvenli olmayan veya korumasız bir ağa her bağlandığınızda uyarılar alın; kişisel bilgilerinizin çoğuna erişen uygulamaları bulun; uygulamalardaki ve dosyalardaki tehditleri tarayın; Pil Yükseltici, piliniz azaldığında otomatik olarak pilinizi uzatmak için kullanılır; % 15 ila% 30 kullanım oranına ulaştığınızda düşük depolama uyarısı alın; ve McAfee Mobile Security’ye erişimi kolaylaştıran bir giriş ekranı widget’ı etkinleştirin. Bu Android antivirüs uygulamasında gerçekten harika özellikler olsa da, ücretsiz görünen pek çok şey yalnızca yükseltme / ödeme yaparsanız kullanılabilir. Buna Wi-Fi Koruması, Uygulama Kilidi, Güvenli Web ve Misafir Modu dahildir.