Skip to content

Android’de Bluetooth Adını Değiştirme

26 de Ocak de 2023

Bilinmesi gereken

 • Çoğu Android telefon: Ayarlar > Bağlı cihazlar > Bağlantı tercihleri > Bluetooth > Cihaz adı.
 • Cihazınızın daha kolay tanınmasını sağlamak için Bluetooth adını değiştirin.
 • Bluetooth adı genellikle genel cihaz adından farklı olabilir.

Bu makale, diğer cihazların telefonunuzu nasıl tanımlayacağını ayarlamak için Android’de Bluetooth adının nasıl değiştirileceğini açıklamaktadır. Bu yönergeler, çoğu telefon üreticisinin modern Android sürümlerinde çalışmalıdır.

Bluetooth Adımı Nasıl Değiştiririm?

Bluetooth adını düzenlemek, Bluetooth üzerinden hangi cihaza bağlandığınızı bilme sorununu çözer. Aynı ada sahip birden fazla telefonunuz veya tabletiniz varsa veya doğru cihazı seçip seçmediğinizden hiçbir zaman emin olamıyorsanız, Bluetooth bağlantısını yeniden adlandırmak yardımcı olabilir. Samsung Galaxy cihazı mı kullanıyorsunuz? Bu telefonların Bluetooth’a özgü bir ad seçeneği yoktur, bunun yerine cihaz adını kullanırlar. Bu adı nasıl değiştireceğinizi öğrenmek için bu sayfanın en altına bakın.

 1. Ayarlar uygulamasını açın veya ayarları/dişli çark simgesini bulmak için ekranın üstünden iki kez aşağı kaydırın.

 2. git Bağlı cihazlar > Bağlantı tercihleri > Bluetooth.

  Bazı cihazlarda bunun yerine şu adrese gidin: Bağlı cihazlar > Bluetooth. Diğer cihazlar listesi Bluetooth başka bir klasöre yerleştirilmeden hemen.

 3. Seçme Cihaz adı. Görmüyorsanız, önce ekranın üst kısmındaki düğmeyi seçerek Bluetooth’u etkinleştirin. Bazı Android telefonlar seçtiniz mi? Yeni cihaz eşle göstermeden önce Cihaz adı seçenek. Cihazınıza bağlı olarak sağ üstte üç noktalı bir menü olabilir. bulmak için seçin Bu cihazı yeniden adlandır.

 4. Bluetooth adını değiştirin ve ardından öğesine dokunun. Yeniden isimlendirmekonay işareti, Tamamveya cihazınızın kullandığı “kaydet” düğmesi ne olursa olsun.

  Android'de Bluetooth cihaz adı ayarları

 5. Artık ayarlardan tamamen çıkabilirsiniz. Yeni isim hemen yürürlüğe girecek.

Samsung Galaxy’de Bluetooth Adını Değiştirin

Çoğu telefon, Bluetooth için bir ad ve aygıtın kendisi için başka bir ad kullanmanıza izin verir. Örneğin, telefonunuzu bir bilgisayara bağladığınızda, görünen cihaz adıdır. Ancak Android’inizi ve bilgisayarınızı (veya arabanızı vb.) eşleştirmek için Bluetooth’u kullandığınızda, telefonunuzun Bluetooth adı görüntülenir. Samsung Galaxy telefonlar gibi bazı cihazlar, Bluetooth adını değiştirme seçeneğini içermez. Bluetooth cihaz adını kullandıklarından, Bluetooth bağlantısını yeniden adlandırmak için bu adı değiştirebilirsiniz. Cihaz adını değiştirmek çok fazla adım gerektirmez, ancak cihazlar arasında farklılık gösterir. İster bir Samsung Galaxy telefonunuz olsun ister başka bir üreticinin telefonu olsun, bunlar cihaz adı ayarlarına götüren çeşitli menü düğmeleridir: Ayarlar > Telefon hakkında (veya Tablet Hakkında veya Cihaz hakkında) > Cihaz adı (veya Düzenlemek).