Skip to content

Android’de Dondurulmuş Uygulama İndirmeyi İptal Etme

5 de Mayıs de 2021

Bilinmesi gereken

 • İlk önce, Android cihazınızı yeniden başlatın. Bu işe yaramazsa, Google Play Store’u kapanmaya zorlayın.
 • Play Store’u kapanmaya zorlayın: Şuraya gidin: Ayarlar > Uygulamalar ve Bildirimler > # Uygulamanın tümünü görün. Dokunmak Google Oyun mağazası > Durmaya Zorla.
 • Daha eski telefonlar için: Şu adrese gidin: Ayarlar > Başvurular > Uygulamaları Yönet > Market. Dokunmak Önbelleği Temizle > Durmaya Zorla.

Bu makale, Google Play Store’dan bir uygulama indirdiğinizde ve işlem donduğunda, kilitlendiğinde veya başka bir şekilde takıldığında ne yapmanız gerektiğini açıklar. Buradaki talimatlar, Android cihazınızı kimin yaptığından bağımsız olarak geçerli olmalıdır: Samsung, Google, Huawei, Xiaomi, vb.

Sıkışmış Google Play Store Uygulama İndirme için İndirme Yöneticisini Kullanın

Çoğu Android telefon için uygulamalar Google Play Store’dan indirilir. Önbellekleri temizlemek ve indirme işleminin çözülmesini sağlamak için Play Store’u kapanmaya zorlayın.

 1. Ayarlar app.

 2. Dokunmak Uygulamalar ve bildirimler. Samsung Galaxy ve bazı eski cihazlarda Uygulamalar.

 3. İçinde Son açılan uygulamalar liste, dokunun # Uygulamanın tümünü görün. Telefonunuzdaki uygulama listesi farklı görünüyorsa bu adımı atlayın. Samsung Galaxy telefonları ve Android’in eski sürümlerine sahip telefonlar, listeyi uygulamaların ne zaman kullanıldığına göre düzenlemiyor.

 4. Uygulamalar listesinde, üzerine dokunun. Google Oyun mağazası.

  42 uygulamanın tümünü görün> Android’de Google Play Store” class=”lazyload” id=”mntl-sc-block-image_1-0-21″ >

 5. Üzerinde Uygulama bilgisi sayfa, dokunun Durmaya Zorla Google Play Store’u ve uygulama indirmelerini durdurmak için.

 6. Dokunmak TAMAM MI seçiminizi onaylamak için.

  Android'de Durmaya Zorla, Tamam düğmesi

 7. Açık Google Oyun mağazası ve uygulamayı tekrar indirin.

Sıkışmış Android Market Uygulamasını İndirmeyi Düzeltmek için İndirme Yöneticisini Kullanın

Örneğin Android Market ile Android 2.1 kullanan eski telefonlar için süreç biraz farklıdır.

 1. Ayarlar uygulama veya erişim Ayarlar Menü.

 2. Dokunmak Başvurular, ardından dokunun Uygulamaları Yönet uygulamaların bir listesini görüntülemek için.

 3. Dokunmak Market. Market uygulamasını görmüyorsanız, Menü simgesine dokunun ve seçin Filtrele filtre seçeneklerinin bir listesini görüntülemek için. Ardından, Herşey tüm yüklü uygulamaları göstermek için.

 4. Dokunmak Önbelleği temizle.

 5. Dokunmak Durmaya zorla.

 6. Hala zorluk yaşıyorsanız, şu adrese gidin: İndirme yöneticisi, dokunmak Net veriler, ardından dokunun Kapatmaya zorla.

Özel Mağazalar ve Yandan Yükleme

Büyük işverenler de dahil olmak üzere bazı kuruluşlar, Google Play Store dışında özel Android uygulamaları sunar. Genel olarak, Google Play Store uygulamasında kapatmaya zorlamak yerine, özel market uygulamasını kapatmaya zorlamak dışında, donmuş indirmeleri düzeltmek için aynı süreç izler. İleri düzey Android kullanıcıları bazen çeşitli araçlar aracılığıyla yan yükleme yapar (Google Play Market’ten olmayan bir uygulamayı yükler). Yandan yükleme uygulamasında bir güç kapatması gerçekleştirmek bazen işe yarar. Hatalı bir yandan yüklenmiş uygulama, cihaz için bir güvenlik ve kararlılık riskini temsil eder. Uygulamayı kaldırıp tekrar denemek en iyisidir. Yandan yüklemek için Android Hata Ayıklama Köprüsü’nü (ADB) kullanıyorsanız, Android cihazınıza erişmek için kullandığınız bilgisayardan işleri yönetin. ADB, geliştiriciler için tasarlanmıştır ve hatalar ve kırılmalarla ilgilenen araçlara sahiptir. İlk önce işleri düzeltmek için cihazınızı yeniden bağlayın veya ADB hizmetini yeniden başlatın.