Skip to content

Android’de FaceTime Nasıl Yapılır?

14 de Ağustos de 2022

Bilinmesi gereken

 • Android kullanıcıları yalnızca halihazırda devam eden FaceTime görüşmelerine katılabilir ve bir iOS kullanıcısının onları davet etmesi gerekir.
 • iPhone/iPad’de FaceTime’ı başlatın > Bağlantı Oluştur > FaceTime aramasına bir ad verin > Bağlantıyı mesaj veya e-posta yoluyla gönder.
 • Android kullanıcısı bağlantıyı açarak aramaya katılabilir. Yine de iPhone kullanıcısı onları içeri almalı.

Bu makale, Android’de bir FaceTime görüşmesine katılmak için izlemeniz gereken adımları özetlemektedir. iOS 15 veya macOS Monterey (veya daha yenisi) çalıştıran kullanıcılar, Android kullanıcılarını FaceTime aramalarına davet edebilir.

Android’de FaceTime Nasıl Yapılır?

FaceTime’ı Android’de kullanmak istiyorsanız, öncelikle bir iPad veya iPhone’da iOS 15 yüklü birine ihtiyacınız olacak. Oradan, FaceTime aramasını oluşturmak ve Android kullananları davet etmek için aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz.

 1. Başlatmak Yüz Zamanı iOS 15 çalıştıran bir iPhone veya iPad’de.
 2. öğesine dokunun. Bağlantı Oluştur seçenek.
 3. simgesine dokunarak FaceTime çağrısına bir ad verin. Ad Ekle Eylem menüsünün üst kısmındaki seçenek. Bu, özellikle daha sonra planlamayı seçerseniz, takip etmeyi kolaylaştıracaktır.

  FaceTime'da oluştur bağlantısını kullanırken seçenekleri paylaşma.

 4. Bir paylaşım yöntemi seçin ve bağlantıyı Android kullanıcılarına gönderin.
 5. Bağlantıyı gönderdikten sonra, Android kullanıcısı bağlantıyı açabilir, kendileri için bir ad belirleyebilir ve ardından aramaya katılabilir.

  Android'de devam eden bir FaceTime'a katılma.

Aramaya katıldıktan sonra, Android kullanıcıları mikrofonlarını sessize alabilir, videolarını kapatabilir, kamera görünümünü değiştirebilir ve gerektiğinde aramadan ayrılabilir.

Android Telefonda FaceTime Kullanmanın Sınırları

iOS Bağlantı Oluştur sistemi kullanılarak oluşturulan FaceTime aramalarına katılabilirsiniz, ancak bir Android telefonda FaceTime aramalarını kendiniz yapamazsınız. Görüntülü arama uygulamasının iOS sürümünün aksine, Android’deki FaceTime, özel bir uygulama yerine bir web tarayıcısı aracılığıyla çalışır. Bu nedenle çağrılara davet yoluyla katılma dışında bir özelliği yoktur.

Apple’ın FaceTime’ın Android telefonlarda nasıl çalıştığını güncelleyip güncellemeyeceği veya kullanıcıların arama yapmak için indirebilecekleri bağımsız bir uygulama oluşturma planları olup olmadığı belli değil. Şimdilik, kullanıcıların aramayı ayarlamak ve işleri başlatmak için bir iPhone veya iPad kullanıcısına güvenmeleri gerekecek. FaceTime aramalarına Android cihazlardan katılmak, özellikle iPhone veya Mac’i olmayan aile üyeleriniz varsa yardımcı olabilir. Ancak, yerinde bazı sınırlamalar vardır.

SSS

 • FaceTime’ı Android’e nasıl yüklerim?

  FaceTime, Android’de yüklenemez. Android telefonunuz varsa, yukarıda açıklandığı gibi bir iOS kullanıcısı tarafından davet edildiğinde FaceTime aramalarına katılabilirsiniz.

 • Android telefonda nasıl görüntülü arama yapabilirim?

  Android’de görüntülü arama yapmak için, bir kişiyi seçip öğesine dokunarak Telefon uygulamasındaki yerleşik görüntülü arama özelliğini kullanabilirsiniz. Görüntülü arama. Birçok Android telefona önceden yüklenmiş olarak gelen Google görüntülü arama uygulaması Google Duo, başka bir seçenektir. Ayrıca iPhone’lar için de mevcuttur, yani iOS veya Android kullanan kişileri görüntülü arayabilirsiniz.