Skip to content

Android’de Google Ses Kaydedici Uygulaması Nasıl Kullanılır

15 de Haziran de 2021

Kaydedici, Google’ın ses kayıt uygulamasının adıdır. Kayıtlar sırasında otomatik ses çevirileri özelliği vardır, böylece sadece söylenenleri gerçek zamanlı olarak okumakla kalmaz, aynı zamanda tüm kayıtları daha sonra arayabilirsiniz. Müzik ve konuşma arasında ayrım yapar, arka planda çalışır, böylece çoklu görev yapabilirsiniz, gelen sesleri kaydedebilir ve kopyalayabilirsiniz. itibaren Telefonunuz, dökümü düzenleyerek kaydı kırpmanıza, hızlı kaydetme için başlıkları otomatik olarak önerir, dökümü yaptığınız kayıtlar, tamamen çevrimdışı çalışır, Google hesabınıza yedeklenebilir ve herkesle paylaşılabilir. Yalnızca Google Pixel telefonları (Pixel 2 ve daha yenisi) Kaydedici kullanabilir, bu nedenle bu adımlar yalnızca Pixel’e sahip Android kullanıcıları için geçerlidir.

Yeni Kayıt Nasıl Yapılır

Henüz sahip değilseniz Kaydediciyi indirip yükleyin ve ardından yeni bir ses kaydı yapmak için şu adımları izleyin:

  1. Kayıt düğmesine dokunun.

  2. Kaydı şuradan izleyin: Ses sekme veya dokunun Transcript Ses transkripsiyonunu gerçek zamanlı olarak görmek için.

  3. Duraklat düğmesini seçin ve ardından Kayıt etmek Kaydı saklamak için Bu aynı zamanda kaydı geçici olarak duraklatma veya hızlı bir şekilde silme yöntemidir. Bu, kaydı daha sonra tanımak için bir başlık doldurabileceğiniz zamandır, ancak bu kayıt sonrası yapmak da mümkündür.

Ses Transkripsiyonları Nasıl Aranır

Transkripsiyonlar bu uygulamadaki satış noktasıdır ve bunlar arasında arama yapmak çok kolaydır. Google ses kaydedicide bir şarkının sözleri, bir podcast’teki kelimeler, kendi sesiniz vb. herhangi bir metin için arama yapabilirsiniz. Konumlar kayıtlarla birlikte kaydedildiğinden, belirli bir yerde yapılmış tüm transkripsiyonları da arayabilirsiniz. yer. Bunu yapmanın iki yolu vardır. Herhangi birinde metin bulmak için tüm kayıtlarınızın üst kısmındaki birincil arama çubuğunu kullanabilir veya yalnızca o kayıttaki metni bulmak için bir kaydın içindeki arama çubuğunu kullanabilirsiniz.

Google Kaydedici uygulamasında ses çeviri yazılarını arama

Ses Kayıtlarınızı Nasıl Yönetirsiniz?

Aynı anda birden fazla kaydı paylaşmak veya silmek için birini basılı tutun ve ardından eklemek istediğiniz diğerlerine dokunun. Bunları silmek için çöp kutusu düğmesini kullanın veya bu seçenekler için paylaş düğmesine dokunun. Paylaşmanın birkaç yolu vardır:

  • Sesi M4A formatında gönderin.
  • Metni bir TXT dosyası olarak gönderin veya Google Dokümanlar’a kopyalayın.
  • Herkesin açabileceği konuşma metnine ve sese bir bağlantı yapın veya yalnızca sizin için özel yapın.
  • Dalga formu ile dökümü görüntüleyen bir video klip oluşturun.

Kaydedici uygulaması paylaşım seçenekleri

Uygulamanın ayarlarında, tüm kayıtlarınızı Google hesabınızda saklamanıza olanak tanıyan ve recorder.google.com adresindeki herhangi bir web tarayıcısından erişilebilen otomatik bir yedekleme seçeneği vardır. Bunu ayarlamak için uygulamanın sağ üst köşesindeki profil resminize dokunun ve şuraya gidin: Kaydedici ayarları > Yedekle ve senkronize et.