Skip to content

Android’de İndirilenler Nasıl Silinir

4 de Haziran de 2021

Bilinmesi gereken

 • Dosyalar uygulamasını seçin ve İndirilenler kategori. Bas ve basılı tut Silmek istediğiniz dosyaları seçmek için öğesine dokunun. Çöp simge.
 • Android, seçilen dosyaları silmek istediğinizden emin olup olmadığınızı sorar. Bunu yaptığınızı onaylayın.
 • Not: İstenmeyen görüntüleri, videoları, sesleri ve daha fazlasını silmek için Dosyalar uygulamasını da kullanabilirsiniz.

Bu makale, bir Android cihazda istenmeyen indirmelerden nasıl kurtulacağınızı açıklar. Zor değil, ancak nereye bakacağınızı bilmiyorsanız dosyaları bulmak zor olabilir.

Dosyalar Nasıl Açılır ve Düzenlenir

Her Android cihazında indirilen veya kaydedilen dosyalarınızı yönetmek için belirli bir uygulama bulunur, ancak cihazınıza bağlı olarak bulmak biraz arama gerektirebilir. Sahip olduğunuz farklı dosyalara nasıl göz atacağınız aşağıda açıklanmıştır. Android cihazınızdaki dosyaları sildiğinizde, kalıcı olarak giderler, bu nedenle bu talimatları uygulamadan önce onları gerçekten tamamen silmek istediğinizden emin olun.

 1. Aradığınız uygulama ya çağrılacak Dosyalar veya Benim dosyalarım, cihazınızın yaşına bağlı olarak. bulmak için Dosyalar uygulamasını açın Uygulama Tepsisi cihazınızda. Biraz aramanız gerekebilir. bir bak Araçlar klasörde doğrudan görmüyorsanız, Uygulama Tepsisi.

 2. İçinde Dosyalar uygulamasında birkaç farklı kategoriye göz atabilirsiniz: resimler, videolar, müzik vb.

 3. Buradan, onlara erişmek için dosyalara dokunabilir veya aynı anda birden fazla dosya seçmek için dokunup basılı tutabilirsiniz. Dosyanın türüne bağlı olarak, birden fazla dosya seçtikten sonra gerçekleştirebileceğiniz farklı işlemler vardır.

 4. Özel bir not ödeyin Belgeler Bölüm. Mobil cihazınızdaki bir tarayıcıdan PDF’ler (bir etkinlik biletleri, bir restoran menüsü vb.) indirdiyseniz, bunlar genellikle telefonunuzda durur ve yer kaplar. Web tarayıcınızdan indirilenler, indirilenler dosyanızda depolanır, bu nedenle bunları doğrudan dosyadan sildiğinizde tarayıcınızdan silmenize gerek kalmaz. Ancak bunu bir kez daha kontrol etmek isterseniz, her zaman web tarayıcınızı açıp şuraya gidebilirsiniz: Ayarlar (genellikle üç nokta veya üç satır menü simgesiyle gösterilir) > İndirilenler Silmek istediğiniz tüm dosyaların kaybolduğundan emin olmak için.

 5. Silmek istediğiniz dosyaları seçtikten sonra Sil, genellikle bir çöp kutusu simgesiyle temsil edilir.

 6. Dosyaları silmek istediğinizi onaylamanız istenebilir. Dokunmak Sil veya Evet, işletim sisteminize bağlı olarak dosyaları kalıcı olarak silmek için.

Android Cihazınızdaki Dosyalar Nasıl Silinir?

Bir kez bulduktan sonra Dosyalar app, dosyalarınızı silmek çok kolaydır. İşte bunu nasıl yapacağınız.

 1. Parmağınızı silmek istediğiniz dosyaya dokunup basılı tutun, ardından Sil seçeneği veya Çöp görünen simge.

  android cihazda dosya seçimi

 2. Birkaç dosyayı aynı anda silmek için birden fazla dosya seçebilirsiniz. Dokunup basılı tutarsanız her biri bir onay işareti almalıdır – aynı anda birçok dosyayla ilgilenmek için silmeyi seçmeden önce birkaçını işaretleyin.

 3. Dosyaları silmeyi seçtikten sonra, bu dosyaları gerçekten silmek isteyip istemediğiniz sorulacaktır. Bir kez seçtiğinizde sonsuza dek gittiler TAMAM MI, bu yüzden akıllıca seçtiğinizden emin olun.

İndirilen dosyalar Android’inizde çok yer kaplayabilir. Telefonunuza hiç ek bir SD kart takmadıysanız veya alan eklemediyseniz, bu değerli bir meta olabilir! En sevdiğiniz uygulama, müzik ve videolardan daha fazlasını indirebilmek için sık sık alanı boşaltmak iyi bir fikirdir.