Skip to content

Android’de Kodi Nasıl Kurulur

13 de Mayıs de 2021

İster sadece Android akıllı telefonunuzdaki veya tabletinizdeki çeşitli medyaları yönetmek isteyin, ister birden fazla cihaza ve birden çok cihazdan içerik yayınlamayı umuyor olun, Kodi’nin Android desteği size bunu yapmanın kolay bir yolunu sunar. Bununla birlikte, Kodi Android wiki SSS sayfası, Android Kodi uygulamasının çoğunlukla zamanlarının çoğunu bir TV’ye bağlı olarak harcayan ve uzaktan kumanda ile çalışan Android tabanlı set üstü kutular için olduğunu açıklar. Bununla birlikte, Kodi, Google Play Store’da bulunan resmi bir uygulama ile birçok Android cihazını hala desteklediğini söyledi. Kodi v17’den itibaren, yalnızca Android 5.0 Lollipop veya üstünü çalıştıran cihazlar desteklenmektedir. Ayrıca, Kodi Android uygulaması, özellikle beş inç veya daha büyük olanlar için daha büyük ekranlar düşünülerek tasarlanmıştır. Kodi, uygulamanın daha küçük telefonlarda kullanılmasını önermiyor. Android akıllı telefonunuz veya tabletiniz faturaya uyuyorsa, başlamaya hazırsınız.

Google Play ile Android’e Kodi Nasıl Kurulur

Çoğu Android akıllı telefon için Kodi uygulamasını yükleme işlemi çok basit olacak ve iki yoldan biriyle gerçekleştirilebilir:

 • Başlat Google Play Store uygulaması, arayın ve seçin Kodi app, ardından yükleyin.
 • Alternatif olarak, doğrudan Kodi uygulaması için Google Play sayfasına gidin.

Kodi uygulamasını yükledikten sonra, hazır olacaksınız ve medya kitaplığınızı yüklemeye başlayabilir veya filmler ve TV için Kodi eklentileri gibi uygulamaya ekleyebilirsiniz.

Android tabletler için Kodi’yi yüklemek, akıllı telefonlarla aynı işlemdir. Ancak, deneyimin farklı olabileceği bir durum, cihazın resmi Google Play Store uygulamasına sahip olmamasıdır. Bu, büyük üreticilerin akıllı telefonları ve tabletleri için nadir olsa da, Kodi’nin Android uygulamasını Google Play Store olmadan yüklemeniz için hala bir yolu var.

Android'de Kodi

Google Play Olmadan Android’e Kodi Nasıl Yüklenir (Sideloading)

Google Play Store’a erişimi olmayan ve Kodi uygulamasının yan yüklemesini gerektiren cihazlar için, öncelikle cihazınızın Android’in 32 bit sürümünü mü yoksa 64 bit Sistemli 64 bit sürümünü mü çalıştırdığını belirlemeniz gerekir. -on-a-Chip (SoC). Kodi ayrıca Intel SoC’lu cihazlar için farklı talimatlara sahiptir. Kodi’nin Android SSS bölümünden daha fazla bilgi edinebilir veya mobil işlemciler ve SoC’lerde okuyabilirsiniz. Google Play’e erişiminiz varsa, uygulamaları başka yere yüklemek yerine indirmek için kullanmanız önerilir.

Kodi’yi Google Play Olmadan Kurmak İçin

 1. Kodi indirme sayfasına gidin.

 2. Seçin Android seçeneğini seçin, ardından cihazınızın donanımına ve işletim sistemine bağlı olarak 32 bit veya 64 bit seçeneğini seçin.

  android-kodi-sideload-indirme

 3. Android cihazınızın dahili belleğine aktarılabilen ve yüklenebilen uygun Android APK dosyasını indirin.

 4. Dosya tarayıcınızı açın ve Kodi APK’nızın indirildiği klasöre gidin.

 5. Açmak için dosyayı seçin.

  Android sideload Kodi

 6. Android size ne yapmak istediğinizi soran bir ekran sunacak. Basın Yüklemek.

 7. Cihazınız APK’yi yükleyecektir. Tamamlandığında, başarıyla yüklendiğini bildiren yeni bir mesaj gösterecektir. Oradan, normalde Play Store’daki herhangi bir uygulamada yaptığınız gibi Kodi’yi başlatabilirsiniz.

Google Play dışı rotayı kullanırsanız, uygulamayı yüklemeyi denemeden önce muhtemelen Android cihazlarınızda bilinmeyen kaynaklardan uygulama yüklemelerini etkinleştirmeniz gerekecektir.

Android Kodi kenar çubuğu

 • Cihazınıza bağlı olarak, şuraya gitmeniz gerekebilir: Ayarlar > Güvenlik, sonra kontrol edin Bilinmeyen kaynaklar Kutu.
 • Android 8.0 Oreo’ya sahip cihazlar, şu adrese gitmenizi gerektirebilir: Ayarlar > Uygulamalar > Özel Erişim, ardından seçin Bilinmeyen uygulamaları yükleyin veya Diğer uygulamaları yükleyin. Bu sizi Android APK dosyalarının indirilmesine ve kurulmasına izin vermek için Google Chrome’u seçebileceğiniz bir ekrana götürecektir.

Kodi’yi yükledikten sonra, Kodi ile kurduğunuz web’den veya diğer ana cihazlardan film ve TV izlemeye, müzik dinlemeye veya içerik akışı yapmaya hazırsınız. Kodi sürümünüzün web’de gördüğünüz diğer sürümlerle aynı görünmediğinden endişeleniyorsanız, medya oynatıcıya özel bir görünüm verebilecek özel Kodi yapıları görmüş olabilirsiniz.