Skip to content

Android’de Sesli Mesajlar Nasıl Kaydedilir

6 de Mayıs de 2021

Pratik veya duygusal nedenlerle sesli mesajları nasıl kaydedeceğinizi bilmelisiniz. İşte önemli sesli mesajlarınızı Android’de korumanın birkaç yöntemi.

Neden Sesli Mesajları Android’e Kaydetmelisiniz?

Sesli mesajları korumanın birkaç nedeni vardır. Örneğin, bir tür yasal işlem içindeyseniz, sesli mesaj dahil olmak üzere başka bir tarafla olan tüm etkileşiminizi sürdürmek önemlidir. Bazen tıbbi randevu veya talimatlar gibi değerli bilgileri koruduğu için sesli mesaj tutmanız gerekir. Diğer durumlarda, sevilen birinin ses kartpostalı olabilir. Telefonunuzun bir bulut yedekleme servisi varsa, sesli mesajları koruyup korumadığını kontrol edin.

Görsel Sesli Mesaj Uygulaması Kullanarak Android’e Sesli Mesajları Kaydetme

Birçok modern telefon, görsel sesli mesaj uygulamasıyla önceden yüklenmiş olarak gelir veya Hullomail veya Instavoice gibi bir üçüncü taraf uygulamasını indirebilirsiniz. Bu uygulamalar, mesajlarınıza kolay erişim sağlarken sesli mesajları kaydetmek ve korumak için tasarlanmıştır. Bu uygulamalar genellikle numarayı, adı (kaydedilen bu numara için bir kişiniz varsa) ve çoğu durumda sesli postanın kısa bir metnini gösterir. Uygulama bu sesli mesajları otomatik olarak telefonunuza kaydetmez. Operatörünüzün sisteminden sesli mesajlara erişmek için bir arayüz. Başka bir operatöre geçerseniz veya onlarla ilişkinizi bitirirseniz, sesli mesajlarınız silinecektir. Çoğu görsel sesli posta uygulaması, bir mesajı doğrudan telefonunuza indirmenize izin verir.

 1. Kaydetmek istediğiniz mesaja dokunun.

 2. Simgesine dokunun. üç nokta Uygulama menüsünü temsil eden simge.

 3. Dokunmak Mesajı şuraya kaydet veya Dosyaya Aktar.

Sesli Postalarınızı E-postanıza Göndermek için Yönlendirme Hizmeti Kullanın

Bazı görsel sesli posta uygulamaları da e-postanıza otomatik olarak bir kayıt veya çeviri yazı gönderir. Bir başka kullanışlı seçenek de aynı şeyi yapacak Grasshopper veya Callhippo gibi bir yönlendirme hizmetine kaydolmaktır. Çoğu yönlendirme hizmeti her ikisini de sunar, bu nedenle bir ses kaydına ihtiyacınız yoksa veya bazı mesajları duymakta zorlanıyorsanız, transkripsiyon yararlı bir seçenek olabilir. Bu hizmetlere dikkat edin, özellikle de doktorlar veya mali müşavirler gibi hassas bilgileri sesli postalarda tartışabilecek kişilerden telefon alırsanız. Bu kişileri, özel bilgilerle ilgili her türlü tartışmayı sınırlandırmaları için bu hizmetleri kullandığınız konusunda bilgilendirin.

Android Sesli Postanızı Bilgisayarınıza Kaydedin

Kullanabileceğiniz başka bir numara, telefonunuzu bilgisayarınızın kayıtlarını kaydettiği bir ses cihazına dönüştürmektir. Bu, özellikle uygulamalar veya eski telefonlar için hafızası az olan telefonlar için kullanışlıdır. Neye ihtiyacın var:

 • Kulaklık girişi olan bir Android telefon.
 • Erkekten erkeğe kulaklık kablosu.
 • Kulaklık giriş jakı olan bir bilgisayar.
 • Windows Voice Recorder veya Apple QuickTime Player gibi temel ses kayıt yazılımı.

Pek çok ses yazılımı türü vardır ve çoğunluğu aynı dili ve adımları kullanma eğilimindedir.

 1. Kulaklık kablosunu kullanarak telefonunuzu bilgisayarınıza bağlayın. Telefonda, bir ucunu kulaklık jakına ve diğer ucunu bilgisayarın GİRİŞ veya MIC bağlantı noktasına takın. Bulamazsanız, bir USB-kulaklık jakı kablosu kullanmanız gerekebilir.

 2. Ses kaydedici yazılımını açın ve Yeni Kayıt.

 3. Telefonunuzda sesli mesajı açın ve kayda başlayın. Ardından sesli mesajı başlatın.

 4. Sesli posta tamamlandığında kaydı durdurun ve ilgili bilgilere sahip olduğunuzdan emin olmak için yeniden oynatın.

 5. Uygulamanız bunu otomatik olarak yapmazsa ve bilgisayarınızı kaybetmeniz durumunda ses dosyalarınızı ayrı bir sunucuya yedeklemek için ses dosyasını kaydedin.