Skip to content

Android’de Sesli Posta Nasıl Kurulur?

6 de Şubat de 2023

Bilinmesi gereken

 • En kolay yol: Telefon uygulamasına dokunun tuş takımıve dokunup basılı tutun 1.
 • Görsel Sesli Posta’yı kurmak için, Telefon uygulama, dokunun sesli mesaj > Ayarlar (üç nokta) > sesli mesaj.
 • Google Voice: Bir Google Voice hesabı edinin, Google sesi uygulamasına dokunun ve sesli mesaj > Ayarlar.

Bu makale, üreticisinden (Google, Samsung vb.) bağımsız olarak tüm Android telefonlarda sesli mesajın nasıl kurulacağını açıklamaktadır.

Arayarak Android’de Sesli Posta Nasıl Kurulur

Sesli mesajınızı kurmanın en yaygın yolu, doğrudan posta kutunuzu aramaktır. Telefon numaranızı doğrudan arayarak veya çoğu telefonda bulunan hızlı arama numarasını kullanarak sesli mesajınıza erişin.

 1. Telefon uygulama.

 2. Ekranın alt kısmındaki simgesine dokunun. tuş takımı simge.

 3. Numaraya dokunun ve basılı tutun 1 çağrı başlayana kadar. Alternatif olarak, tam telefon numaranızı girin ve öğesine dokunun. Arama.

 4. Bir PIN kodu ayarlamak ve selamlamanızı ayarlamak için istemleri izleyin.

Android’de Görsel Sesli Posta Nasıl Kurulur?

Android 6.0 veya daha yenisini çalıştıran Android telefonlarda, operatör desteklediği için Görsel Sesli Mesaj özelliği açık olabilir. Bununla birlikte, tüm operatörler Görsel Sesli Posta desteği sunmaz ve hatta bazıları bunun için ekstra ücret alır. Telefonunuz destekliyorsa Visual Voicemail’e erişmek için yapmanız gerekenler burada.

 1. Telefon uygulama.

 2. Musluk sesli mesaj. Telefona bağlı olarak bu, uygulamanın alt kısmında veya Aramayı Başlat Tuş takımındaki düğme.

 3. Uygulamanın sağ üst köşesindeki üç noktalarardından öğesine dokunun. Ayarlar.

  Sesli mesaj simgesi, üç nokta menüsü ve vurgulanmış ayar seçenekleri ile Android telefon

 4. Bulmak sesli mesaj listede ve ona dokunun.

 5. Musluk Görsel sesli mesaj açmak için. Görsel Sesli Posta artık sesli mesaj Telefon uygulamasındaki sekme. Ayrıca Sesli Posta ayarlarında farklı bildirim seçeneklerini seçebilir ve selamlamanızı değiştirebilirsiniz.

  Android Ayarlarında Sesli Posta ve Görsel Sesli Posta Açık geçişi vurgulanmıştır

Google Voice’ta Sesli Posta Nasıl Ayarlanır?

Google Voice, arama yapmak ve sesli mesaj almak için kullanabileceğiniz başka bir mükemmel uygulamadır. Aslında, Google Voice web sitesini ziyaret ederek bir bilgisayardan da erişebileceğiniz için standart telefon sesli mesajınız yerine kullanmak isteyebilirsiniz. Google Voice’ta sesli mesajı ayarlamak için aşağıdaki adımları izleyin.

 1. Google Voice web sitesine gidin ve bir Google Voice hesabı için kaydolun, veya Android telefonunuzdaki uygulamayı kullanarak kaydolun.

 2. Hesabınız ayarlandıktan sonra, Google sesi telefonunuzdaki uygulama.

 3. Uygulamanın alt kısmında, simgesine dokunun. sesli mesaj

 4. Sahip olduğunuz tüm sesli mesajları burada görebilirsiniz. Ayarları değiştirmek için sol üst köşeye gidin ve Menü simgesi (üç satır).

  Google Voice uygulamasında Google Voice simgesi, Sesli posta simgesi ve Menü simgesi

 5. Bulun ve seçin Ayarlar.

 6. görene kadar aşağı kaydırın. sesli mesaj bölüm. Burada, e-posta yoluyla sesli mesaj almayı seçebilir ve Google Voice numaranıza bırakılan sesli mesaj mesajları için ne tür bildirimler alacağınızı seçebilirsiniz.

  Google Voice uygulamasında vurgulanan Ayarlar ve Sesli Mesaj seçenekleri

SSS

 • Android cihazımda Sesli Posta uygulaması nerede?

  Çoğu Android telefonda, sesli mesaj özellikleri Telefon uygulamasında yerleşiktir. Google Voice veya başka bir üçüncü taraf sesli mesaj uygulaması kullanmıyorsanız, sesli mesaj için özel bir uygulama yoktur. Android sesli mesajınızı kontrol etmek için, uzun basın 1 cihazınıza girin ve şifre istenirse.

 • Sesli mesaj neden Android’imde çalışmıyor?

  Sinyal alımınız zayıfsa, sesli mesajları hemen alamayabilirsiniz. Sesli mesaj hiç çalışmıyorsa, sistem güncellemelerini kontrol edin ve yanlışlıkla sesli mesajınızı kapatmadığınızdan emin olun. Hâlâ sorun yaşıyorsanız operatörünüzle iletişime geçin.

 • Android cihazımda sesli posta şifremi nasıl değiştiririm?

  Android sesli posta şifrenizi değiştirmek için önce Telefon uygulamasına dokunun, ardından üç nokta > Ayarlar > sesli mesaj > Pin’i değiştir. Sesli posta şifrenizi hatırlamıyorsanız, sıfırlamak için operatörünüze başvurmalısınız.

 • Android’de sesli mesajları nasıl kaydederim?

  Sesli mesaj mesajlarını doğrudan telefonunuza kaydetmek için Google Voice uygulamasını açın ve kaydetmek istediğiniz mesaja dokunun, ardından üç nokta > Mesajı şuraya kaydet veya Dosyaya Aktar. Sesli mesajlarınızı e-postanıza göndermek için bir yönlendirme hizmeti de kullanabilirsiniz.