Skip to content

Android’de Silinmiş Fotoğraflar Nasıl Kurtarılır

10 de Mayıs de 2021

Sildiğiniz bir fotoğrafı kurtarmak için yerleşik bir mekanizma yoktur, ancak neyse ki, bu görüntüleri kurtarmanıza yardımcı olacak telefon uygulamaları ve PC yazılım programları vardır. Sadece hızlı hareket etmeniz gerektiğini unutmayın. Okuduğunuz makale, Android cihazlarda fotoğrafları kurtarma talimatlarıyla sınırlıdır. İPhone’da silinen fotoğrafları nasıl kurtaracağınız aşağıda açıklanmıştır.

Android Akıllı Telefonda Silinen Fotoğrafları Geri Getirin

Android akıllı telefonunuzdaki silinmiş fotoğrafları geri almanın en kolay yolu DiskDigger adlı bir uygulama kullanmaktır. Yapma görüntünüzü kurtarana kadar telefonunuzu başka herhangi bir şey için kullanın. Yeni dosyalar oluşturma veya veriler silebilir muhtemelen hala telefonunuzda olan silinmiş resim.

Telefonunuzu kullanarak Google Play Store’a gidin ve DiskDigger uygulamasını indirin.

  1. Tamamen indirildikten sonra uygulamayı açın. Fotoğraflara, medyaya ve dosyalara erişime izin vermenizi isterse, simgesine dokunun. izin vermek.

  2. Uygulamanın içinde temel fotoğraf taramasını başlat.

  3. Silinen fotoğrafın göründüğünü gördüğünüzde, seçmek için sol üst köşedeki kutuya dokunun. Sonra dokunun kurtarmak ekranın üst kısmında.

  4. Uygulama, dosyaları nasıl kurtarmak istediğinizi soracaktır. Dokunmak dosyaları cihazınızdaki bir uygulamaya kaydedin

  5. Uygulama, fotoğrafın nereye kaydedileceğine ilişkin seçenekleri sunacaktır. Size en uygun olanı seçin ve oradaki talimatları izleyin. Dropbox’ı zaten kullanıyorsanız, bu, diğer şeylerin yanı sıra fotoğraf depolama için tasarlandığından seçim yapmak için iyidir.

    Kurtar, kaydet, üç Android ekranında Dropbox'a ekle düğmeleri

Android Tablette Silinen Fotoğrafları Geri Alın

Bir Android tabletten silinen fotoğrafları geri alma işlemi, neredeyse bir Android telefonda yapmakla aynıdır. Küçük farklılıkları yakalamak için DiskDigger’daki tüm talimat ekranlarını okuduğunuzdan emin olun.

Silinen Fotoğrafları Geri Yüklemek İçin Diğer Seçenekler

Ayrıca bu makale için test edilmemiş ancak güvenilir kaynaklar tarafından önerilen Recuva dahil olmak üzere silinen fotoğrafları geri yüklemenize yardımcı olacak yazılım programları da vardır. Programı indirin, ardından telefonunuzu bilgisayarınıza bağlamayı ve silinen resimleri bulmak için bilgisayar arayüzünü kullanmayı içeren talimatları izleyin. Çevrimiçi olarak diğer benzer programları arayabilirsiniz. Bazı programların ücretli olduğunu ve diğerlerinin olmadığını unutmayın. Belirli bir program için ödeme yapmak istemiyorsanız, başka biri ihtiyaçlarınızı ücretsiz olarak karşılayacaktır. Bu görüntüyü telefonunuzdan veya tabletinizden geri alma seçeneğiniz yok mu? Kopyalarının olabileceği yerleri düşünün.

  • Bir arkadaşınıza e-posta veya mesaj gönderdiniz mi? Geri göndermelerini isteyin!
  • Bunu sosyal medyada yayınladın mı? Oradan indirebilirsiniz. Örneğin, Facebook’ta fotoğrafı açın, üzerine sağ tıklayın ve resmi kaydet…. Ardından, dosyayı bilgisayarınıza kaydetmek için normal işlemden geçin.
  • Google Fotoğraflar, Dropbox, Carbonite veya başka bir yedekleme hizmeti kullanarak yedeklediniz mi? Tüm bu hizmetlerin belgelerinizi geri yükleme yolları vardır. Örneğin, Google Fotoğraflar’daki işlem yukarıda açıklanan Facebook ile aynıdır.