Skip to content

Android’de Videolar Nasıl Döndürülür

17 de Mayıs de 2021

İster tablet, ister telefon kullanıyor olun, yanlış yönde kaydedilmiş videoları döndürmek için Google Fotoğraflar’ı kullanabilirsiniz. Tek ihtiyacınız olan bir Google hesabı ve telefonunuza yüklenmiş Google Fotoğraflar uygulamasıdır. Çoğu Android telefon için uygulama, Google Apps Suite uygulamalarının bir parçası olarak zaten yüklenmiştir ve telefonunuzda kullandığınız Google hesabına bağlanmıştır.

Videolarınızı Google Foto’ya Nasıl Yüklersiniz?

Bir videoyu döndürmeden önce Google Fotoğraflar’a yükleyin.

 1. Fotoğraf Galerisi Android telefonunuzda veya tabletinizde.

 2. Yüklemek istediğiniz videoya dokunun.

 3. Simgesine dokunun. Paylaş simgesi.

 4. Dokunmak Fotoğraflara Yükle.

 5. Birden fazla Google Hesabınız varsa, videoyu yüklemek istediğiniz hesabı seçin.

Google Fotoğraflar’da Videolarınızı Nasıl Döndürürsünüz?

Video Google hesabınıza yüklendikten sonra rotasyonu değiştirin.

 1. Açık Google Fotoğraflar Android telefonunuzda.

 2. Simgesine dokunun. Arama çubuğu.

 3. Dokunmak VİDEOLAR.

 4. Döndürmek istediğiniz videoya dokunun.

 5. Simgesine dokunun. kaydırma çubuğu simgesi (ekranın altında ortadadır).

 6. Dokunmak Döndür video istediğiniz gibi görünene kadar.

 7. Dokunmak Kayıt etmek.

  Ayarlar, Döndür düğmesi, Android'e Kaydet

Ne yapamazsın

Kişisel olarak filme aldığınız ve telefonunuza indirdiğiniz herhangi bir videoyu döndürebilirsiniz. İnternetten indirdiğiniz videoları döndüremezsiniz. Doğru şekilde ayarlamak için videonun telefonunuza kaydedilmesi ve ardından Google Fotoğraflar’a yüklenmesi gerekir. Bir videoyu döndürdüğünüzde, yönü de döndürürsünüz. Bir video dikey olarak çekildiyse ve telefon yatay konuma getirildiyse, onu düzgün şekilde döndürebilirsiniz. Bununla birlikte, videoyu portre modunda çektiyseniz ve bu şekilde filme aldıysanız, yönü değiştirmek yerine videoyu yana doğru döndürür. Bir videonun yönünü değiştirmek istiyorsanız, bunu telefonunuzdan yapamazsınız. Bunun yerine, Mac’te iMovie veya Windows Movie Maker gibi bir film düzenleme yazılımına ihtiyacınız olacak. Bu programlar bir videoyu döndürür ve yönünü istediğiniz gibi görünecek şekilde değiştirir.

Diğer seçenekler

Fotoğrafları döndürmenin en kolay yolu Google Fotoğraflar olsa da, videoları döndüren çeşitli uygulamalar vardır. Ancak bu uygulamaların çoğu reklam içerir, hizmetleri için ödeme yapmanızı gerektirir veya kullanılabilirlik sorunları yaşamanızı sağlar. En beğenilen video döndürme uygulamalarından ikisi, Döndürme Video FX ve Akıllı Video Döndürme ve Çevirmedir.