Skip to content

Android’de Videolar Nasıl Düzenlenir

20 de Mayıs de 2021

Android’inizde düzenlemek ve daha iyi hale getirmek istediğiniz harika videolarınız var mı? Android’de videoları nasıl düzenleyeceğinizi biliyorsanız bunu yapabilirsiniz. Bu makale, videoları kırpmak veya kırpmak için Google Foto, videoları kesmek veya dilimlemek için YouCut ve çok katmanlı bir video şaheseri için Kinemaster veya Adobe Premiere Rush gibi çeşitli tekniklerde size yol gösterir. Bu makaledeki talimatlar, stok Android telefonlar ve Samsung telefonlar için geçerlidir.

Android’de Videoyu Kırpmak için Google Fotoğraflar’ı Kullanın

Android’deki Google Fotoğraflar uygulaması, kamera uygulamanızla kaydettiğiniz videoları kesme veya düzeltme özelliği içerir. Birçok Android telefon varsayılan olarak uygulamayı içerdiğinden, cihazınızda Google Fotoğraflar uygulaması olabilir. Ancak, Google Fotoğraflar uygulaması telefonunuzda değilse, Google Play Store’dan yükleyin. Aşağıdaki adımlar, Android’de Google Fotoğraflar uygulamasıyla videoyu nasıl kesip kırpacağınız konusunda size yol gösterir. Düzenlemek istediğiniz videonun Android cihazınızda depolandığından emin olun.

 1. Google Fotoğraflar uygulamasını açın ve düzenlemek istediğiniz videoyu arayın.

 2. Düzenlemek istediğiniz videoya dokunarak açın. Video, cihazınızda oynatılır.

 3. Düzenleme seçeneklerini görüntülemek için videonun dışındaki ekrana dokunun.

 4. Simgesine dokunun. Düzenle Düzenle seçeneklerine erişmek için her biri boyunca dikey bir işaret bulunan üç yatay çizgi (ekranın alt orta kısmında).

 5. Video, biri solda diğeri sağda olmak üzere iki beyaz Düzenleme tutamacıyla görüntülenir. İkisinden birine dokunun ve basılı tutun Tutamacı düzenle, ardından videonun uzunluğunu ayarlamak için tutamacı sürükleyin. İsterseniz, bu adımı diğer Düzenleme tutamacıyla tekrarlayın.

 6. Dokunmak Kopyayı kaydet sağ üst köşeye tıklayarak videoyu kaydedin.

 7. Orijinal videonuz ve kırpılmış videonuz Google Fotoğraflar’a kaydedilir.

Samsung’da Yerleşik Video Düzenleme Özelliklerini Kullanın

Bir Samsung cihazında bir videoyu kırpmak veya kırpmak isterseniz, Galeri’deki yerleşik kontroller temel bilgilere erişim sağlar. Google Foto kontrollerine çok benzer şekilde, videoları kırpabilir ve kırpabilirsiniz. Ayrıca videonun çözünürlüğünü ayarlama, en boy oranını değiştirme ve filtreler ve diğer sanatsal dokunuşlar ekleme seçenekleriniz de var.

 1. Samsung cihazınızda, düzenlemek istediğiniz videoya gidin ve açın.

 2. Simgesine dokunun. kalem sol alt köşedeki simgesi.

 3. Videoyu kırpmak için ekranın altına yakın video çerçevesi çizgisinin iki ucundan birine dokunup sürükleyin.

 4. Ek değişiklik yapmak istemiyorsanız, simgesine dokunun. Kayıt etmek Kırpılan videonun bir kopyasını kaydetmek için sağ üst köşeye. Orijinal video herhangi bir değişiklik olmadan cihazınızda kalır.

  Kalem simgesi, kırpma tutamacı, Android video düzenlemede Kaydet düğmesi

 5. İsterseniz, aşağıdakileri yapmak için Düzenleme araç çubuğundaki bir simgeye dokunun:

  • Bir filtre ekleyin.
  • Güzellik Modunu uygulayın.
  • Kapalı Altyazı Ekle.
  • Çıkartma ve emoji ekleyin.
  • Renklendirme ve sıcaklıkta yaratıcı değişiklikler yapın.
  • Videonun oynatma hızını ayarlayın.
  • Videoya müzik ekleyin.

  Ayrıca öğesine de dokunabilirsiniz. çözüm Video çözünürlüğünü değiştirmek ve video için dosya boyutunu küçültmek için ekranın üst kısmına tıklayın.

Video Kesmenin veya Kırpmanın Alternatif Yolları

Android cihazınızda Google Fotoğraflar uygulaması olmasa bile, yerleşik video kamera uygulaması benzer bir dizi temel video düzenleme özelliği sunabilir. Neredeyse tüm temel editörler yukarıda açıklandığı gibi çalışır. Bir video seçin, bir Düzenle seçeneğine dokunun, kırpmak için uçtan kaydırın ve ardından videoyu kaydedin. Aşağıdaki üç uygulama, ek video düzenleme yetenekleri sağlar. Reklamlar veya sınırlı yetenekler olmadan düzenlemek istiyorsanız, her biri bir kerelik ücret veya abonelik gerektirir.

YouCut Video Düzenleyici

YouCut Video Düzenleyici ve Video Yapıcı, Filigran Yok, diğer seçeneklerin yanı sıra kırpma, kesme ve bölme özelliklerini içerir.

 • Kırpma: Google Fotoğraflar’da yapabildiğiniz gibi, bir videodaki başlangıç ​​ve bitiş karelerini ayarlamanıza olanak tanır.
 • Kesmek: Videonuzun başındaki ve sonundaki bölümleri seçmenize ve videonun ortasındaki bir bölümü atlamanıza (veya kesmenize) olanak tanır.
 • Bölünmüş: Bir videoyu seçtiğiniz videonun herhangi bir noktasında iki bölüme ayırır.

YouCut ücretsizdir, ancak düzenlenen bir videoyu her kaydettiğinizde bir reklamı görüntülemeniz gerekir. Tek seferlik bir satın alma işlemi veya yıllık 3,99 ABD doları abonelik, reklamları kaldırır ve size özelliklere tam erişim sağlar.

Android düzenleme video uygulamasında Kırpma, Kes, Bölme düğmeleri

Kinemaster Video Düzenleyici ve Adobe Premiere Rush

Bir Android cihazda daha tam özellikli düzenleme yeteneklerini tercih ediyorsanız, Kinemaste Video Editor’ü (iOS veya Android için) veya Adobe Premiere Rush Video Editor’ı (iOS, Android, Windows veya macOS için) düşünün. Kinemaster, temel düzenlemelere izin verir ve birden çok video katmanı, ses düzenleme özellikleri ve çeşitli varlıklara (örneğin, müzik, grafikler, yazı tipleri ve daha fazlası) erişim gibi özellikler ekler. Abonelik (ayda 5,49 ABD doları veya yılda 32,99 ABD doları) filigranı kaldırır ve araçlara ve varlıklara erişimin kilidini açar. Adobe Premiere Rush, şablonlara, yazı tiplerine, hareketli grafiklere ve daha fazlasına erişimle sürükle ve bırak özellikli çok katmanlı düzenlemeyi destekler. Çalışmanız sistemler arasında senkronize edilir, böylece cihazlar arasında geçiş yapabilir ve işinize devam edebilirsiniz. Adobe, ücretsiz bir başlangıç ​​planı (üç dışa aktarmayla sınırlı), tek bir uygulama aboneliği (aylık 9,99 ABD doları) veya Tüm Uygulamalar Creative Cloud aboneliği (aylık 52,99 ABD doları) dahil olmak üzere çeşitli planlar sunar. Çoğu durumda, bir videoyu kırpmak istediğinizde Google Foto iyi çalışır. Karmaşık düzenlemeler yapmanın basit bir yolunu istediğinizde YouCut paraya değer. Profesyonel düzeyde özelliklere ihtiyacınız olduğunda Kinemaster veya Adobe Premier Rush’a dönün.