Skip to content

Apple 5G iPhone 12’yi Aylarca Ertelemeyi Düşünüyor: Rapor

16 de Nisan de 2021

Bu Neden Önemlidir?

Olsa da olmasa da, amiral gemisi iPhone telefonunun bir sonraki yinelemesini ertelemek bile, mevcut salgının toplumumuz üzerindeki etkisini gerçekten gösteriyor.

Justin Sullivan / Getty Images

Japon haber sitesinde yayınlanan yeni bir haber, Apple’ın planladığı iPhone 12 cep telefonunu aylarca ertelemeyi düşünüyor olabilir, diyor. Nikkei.

Büyük resim: Apple, 5G cihaz sunma konusunda Samsung ve Huawei rakiplerinin gerisinde. Konuya aşina bir kaynak anlattı Nikkei Kaliforniya merkezli teknoloji şirketinin, mevcut dünya salgınının tüketicinin yeni bir telefona olan ilgisini azaltacağından endişelendiğini ve ” [Apple’s] ilk 5G iPhone. ”

Kamera ARKASI: Arz tarafında da bir sorun olabilir. 5G iPhone’u tasarlamak için birlikte çalışmak, koronavirüs nedeniyle yavaşladı. Kaynaklar, Apple’ın tedarikçilerle çalışmaya ve daha eksiksiz bir prototip geliştirmeye karar verdiğini söyledi. Nikkei, ancak işbirliği ertelendi.

Söylentiler acıtır: Şaşırtıcı olmayan bir şekilde, Apple hisseleri, makaleden kısa bir süre sonra değer kaybetti. Nikkei yayınlanan. Şirket, 2011’den bu yana her yılın Eylül ayında yeni bir iPhone çıkardı, bu nedenle yatırımcılar bu söylentiyi bile Apple’ın halihazırda olduğundan daha fazla para kazanma yeteneğine güven eksikliği olarak yorumladılar.

Alt çizgi: Apple’ın bir gecikme hakkında düşünmesi, bunun gerçekleşeceği anlamına gelmez. Her şirket, son COVID-19 salgını nedeniyle iş modellerinin değişmesi gerektiğinde muhtemelen planlara ve beklenmedik durumlara bakıyor. İPhone 12, geleneksel Eylül tarihinden sonra piyasaya çıksa bile, yine de Apple’ın ilk 5G iPhone’u olacak ve muhtemelen tüketicileri yükseltmeye teşvik edecek birçok yeni özelliğe sahip olacak. Birkaç ay bunların hiçbirini değiştirmeyecek.

Üzerinden: MacRumors

İPhone Hakkında Daha Fazla Bilgi Edinin