Skip to content

Apple, AirPod Uzmanlarınız İçin Ücretsiz Olarak Büyüleyici Bir Yükseltme Planlıyor

22 de Nisan de 2021

Bugünlerde çoğu yeni özellik yeni bir cihaz gerektirir – örnekler için Apple Watch’a bakın. Bununla birlikte, Spatial Audio size yalnızca bir yazılım güncellemesiyle filmler ve TV için tam donanımlı bir sinema ses sistemi sağlayacaktır.

Apple’dan Mary-Ann Ionascu WWDC’de Spatial Audio’yu açıklıyor.

Bir şirketin, onu kullanmak için yepyeni bir cihaz satın almanızı istemeden özelliklerde önemli bir adım atması nadirdir. Apple, güncellenmiş yazılım eklentilerinden tam olarak yararlanmak için yeni bir Apple Watch veya iPhone gerektiren yeni duyurulan birçok özellik nedeniyle farklı değil. Şimdi, yine de Apple, AirPod Pro: Spatial Audio aracılığıyla cihazlarında TV ve film deneyimi için yepyeni bir yol getiriyor.

Kamera ARKASI: Apple, iOS, macOS, iPadOS, watchOS ve tvOS’ta bir dizi yeni işletim sistemi güncellemesinin yanı sıra, yeni ses özelliği hakkında konuşmak için WWDC sırasında Kıdemli AirPods Firmware Mühendisi Mary-Ann Ionascu’yu çıkardı. Temel olarak, Apple ekibi sesin size her yönden geldiği yanılsamasını yaratmak için bir algoritma geliştirdi: sol, sağ, ön, arka ve hatta yukarıdan. Ionascu, Dolby 5.1, 7.1 ve Dolby Atmos ile çalışacağını söyledi ve bu ses için kodlanmış içeriği iPad veya iPhone’unuzda (veya Apple TV’nizde) izlemek için mükemmel hale getiriyor.

Gelişmiş ses: Başınızı hareket ettirseniz bile, AirPod Uzmanlarınız, doğrudan kafanıza doğrultmak yerine, başınızın nerede olduğunu izleyecek ve sesi sanki hala önünüzdeki ekrandan geliyormuş gibi yerleştirecektir. Ek olarak, örneğin iPad’inizi hareket ettirirseniz, Spatial Audio bunu da hesaba katacak ve izleme sırasında öngörülebilir bir ses alanınız olmasını sağlayacaktır.

Sonuç olarak: Ses sisteminize bu tür bir sıçrama yükseltmesi yapmak, genellikle yeni bir AirPod seti satın almanız gerektiği anlamına gelir. Neyse ki, bir yıldan daha eski kulaklıkları satın alan bizler için, Apple bu şaşırtıcı derecede kullanışlı yükseltmeyi, yeni işletim sistemi sistemlerinde bulunan basit bir yazılım güncellemesiyle gerçekleştirebilir (geliştiricilerin kullanımına sunulacaktır. Temmuz ayında bir beta ve geri kalanımız büyük olasılıkla sonbaharda).

İOS Hakkında Daha Fazla Bilgi Edinin