Skip to content

Apple Haritalar Sokak Görünümü Nasıl Kullanılır

11 de Mayıs de 2021

İOS 13 ile piyasaya sürülen Apple Haritalar için Etrafa Bak özelliği, daha önce Google Sokak Görünümü’nü kullandıysanız tanıdık gelecektir. Apple Haritalar sokak görünümü özelliğini kullanmanın iki yolu vardır: gezinme ve arama. Hedefinizi nasıl bulmaya karar verirseniz verin, Look Around size onu yakından ve kişisel olarak gösterecektir. Apple’ın konsept versiyonu şu anda Honolulu, Las Vegas, San Fransisco ve San Jose ile sınırlı ve her zaman yenileri geliyor.

Look Around Street View ile Gezinme

Toplu Taşıma veya Harita görünümü modlarını (Uydu değil) kullanarak haritada (desteklenen bir konumda) kaydırırsanız, ekranınızın sağ üst köşesinde Bilgi ve Pusula düğmeleri.

  1. Simgesine dokunun. Dürbün Ekranınızın üst kısmında simge ve küçük bir ek görünecek ve harita, altından dışarıya doğru bakacaktır.

  2. Dokunabilirsin Genişlet Apple Haritalar sokak görünümünü tam ekran yapmak için sol üstteki simgesine dokunun. Daha küçük pencereye geri dönmek için aynı simgeye tekrar dokunun.

  3. Seçtiğiniz konumun 360 derecelik görünümünü görmek için sola, sağa, yukarı veya aşağı kaydırın. Etrafa bakmayı bitirdiğinizde Bitti.

Apple Street View’da Nasıl Arama Yapılır

Her zaman olduğu gibi, Apple Haritalar’da, Uydu dahil herhangi bir görünümde belirli bir konumu arayabilirsiniz.

  1. Simgesine dokunun. Bir yer veya adres arayın alanını seçin ve seçtiğiniz yerin adını yazın. Ayrıca, aşağıdaki kategorilerden herhangi birine de dokunabilirsiniz. Yakınlarda ara Bölüm.

    Arama alanı, Fast Food, Castro bölgesi Apple Haritalar'da ara

  2. Apple Haritalar sizi yukarıda bir harita, aşağıda Yol Tarifi simgesi ve altında bazı fotoğraflar ile aradığınız yere götürecektir. Dokunmak Etrafa bak sol alttaki fotoğrafta Apple Maps Look Around’ın tam ekran versiyonunu göreceksiniz.

  3. Konumunuzu yakından görmek için her yöne kaydırabilirsiniz, Genişlet/Genişletmeyi kaldır tam da bunu yapmak için sol üstteki simgesine ve Bitti Normal Haritalar’a geri dönmek için.

    Apple Haritalar'daki Etrafa Bak düğmesi, Genişlet, Genişletme düğmeleri Etrafa Bak

Apple Haritaları ile Göz Atabileceğiniz Eğlenceli Yerler

Evinizin yakınında kalmanız gerektiğini de düşünmeyin. Tıpkı Google Street View veya Google Earth gibi, dünyanın herhangi bir yerine bakabilirsiniz (tabii ki Apple’ın görüntüleri ayarlamış olduğu). Honolulu’da neler olduğunu görmek ister misiniz? Diamond Head’e etrafındaki yerleşim sokaklarından bir göz atın. San Francisco’daki Castro District’e veya Las Vegas’taki The Strip’e göz atın. Apple daha fazla yer ekledikçe, Apple’ın Çevreye Bak özelliği sayesinde hepsini iPhone veya iPad’inizin rahatlığında sanal olarak “ziyaret edebilirsiniz”.