Skip to content

Apple HomePod’u bir TV’ye Bağlama

15 de Mayıs de 2021

Bilinmesi gereken

 • Yöntem 1: Apple TV’yi açın Ayarlar. Seçiniz Video ve Ses. Seç Ses çıkışı. HomePod’unuzun adını seçin.
 • Yöntem 2: İçeriği Apple TV’de sesli olarak açın. Ekranın üstünden aşağı kaydırın ve Ses > HomePod adı.

Bu makale, her ikisi de Apple TV 4 veya daha yenisi gerektiren iki yöntem kullanılarak bir Apple HomePod’u bir Apple TV’ye nasıl bağlayacağınızı açıklar. Sürecin birkaç sınırlamasını ve gereksinimlerin bir listesini içerir.

HomePod Üzerinden Apple TV Sesini Çalın

Apple HomePod, tıpkı rakipleri Google Home ve Amazon Echo gibi net, odayı dolduran sesi kolaylıkla sunmak için tasarlanmış, ses kontrollü akıllı bir hoparlördür. Bağımsız bir hoparlör olan HomePod, dijital bir televizyon için bir ses kaynağı olabilir. HomePod doğrudan bir TV’ye bağlanamaz. Kablosuz bir Bluetooth cihazı olan HomePod, bir televizyondan ses oynatmak için AirPlay aracılığıyla bir Apple TV cihazına bağlanmalıdır. HomePod’unuzu kurduktan sonra, birkaç şekilde onu Apple TV için ses çıkış kaynağı yapabilirsiniz. Bu, Apple TV içeriğindeki sesin televizyonunuz yerine HomePod’unuzda oynatılmasına izin verir. İlk yöntem Apple TV Ayarlarını içerir.

 1. Apple TV’de Ayarlar.

 2. Seçiniz Video ve Ses.

  Apple TV Video ve Ses ayarları

 3. Seçiniz Ses çıkışı.

 4. HomePod’unuzun adını seçin. Yanında Apple TV’den gelen sesin HomePod’a gönderildiğini gösteren bir onay işareti belirir.

  Apple TV'deki Ses Çıkışı ekranı, HDMI olarak ayarlanmış

HomePod Üzerinden Apple TV Oynatma Kısayolu

HomePod’a ses göndermenin başka ve daha kolay bir yolu var, ancak her Apple TV uygulaması bu kısayolu desteklemiyor.

 1. Apple TV’de uyumlu bir uygulamada içerik oynatmaya başlayın.

 2. Apple TV uzaktan kumandasında aşağı kaydırarak Bilgi Altyazıları Ses Menü. (Aşağı kaydırdığınızda bu menüyü görmüyorsanız, uygulama bu yöntemle uyumlu değildir ve diğer talimatları kullanmanız gerekir.)

 3. Seçiniz Ses.

  Apple TV Audio

 4. İçinde Hoparlör menüsünde, yanında onay işareti görünecek şekilde HomePod’unuzun adını seçin. Ses, HomePod aracılığıyla çalmaya başlar.

  Apple TV hoparlör seçimi

HomePod’u ve TV’yi Bağlamak İçin İhtiyacınız Olanlar

HomePod’u bir TV’ye bağlamak için aşağıdakilere ihtiyacınız vardır:

 • Bir Apple HomePod.
 • 4. Nesil Apple TV veya Bluetooth özellikli Apple TV 4K.
 • Her iki cihaz da aynı Wi-Fi ağına bağlı.
 • Her iki cihaz da aynı Apple Kimliğini kullanıyor.

HomePod ve Apple TV’nin Sınırlamaları

Bir HomePod’u bir TV’ye bağlamak oldukça kolay olsa da, ev sineması sesi için ideal değildir. Bunun nedeni, HomePod’un öncelikle ses için tasarlanmış olması ve surround ses özelliklerini desteklememesidir. TV ve filmlerde en iyi ses deneyimi için, sesi birden çok yönden çalabilen surround ses veya çok kanallı ses sunan bir hoparlör düzenlemesi istersiniz. Bu, sinema salonundaki gibi her yöne hareket eden sesle daha etkileyici bir ses deneyimi sunar. Bu genellikle TV’nin her iki yanındaki bir hoparlörle veya bağımsız sol ve sağ hoparlörlere sahip bir ses çubuğu ile gerçekleştirilebilir. HomePod çok kanallı sesi desteklemez ancak AirPlay 2 ile stereo sesi destekler. Bu, iki ses kanalı sağlayabileceği anlamına gelir (sol ve sağ). Bu müzik için harikadır ancak yine de en az 5.1 kanal sistemine sahip olması gereken bir ev sinema sistemi için ideal değildir.

Siri ile homepod'un üstten görünümü

Apple, Inc.