Skip to content

Apple, iCloud CloudKit Senkronizasyon Hatasını Düzelttiğini Söyledi

6 de Mayıs de 2023

Apple nihayet, birçok üçüncü taraf geliştirici ve onların kullanıcıları için iCloud senkronizasyonunda sorunlara neden olan devam eden bir CloudKit hatasını düzeltti.

Kasım 2021’de geliştiriciler, önceden çalışan senkronizasyon özelliklerinin çalışmamasına neden olacak CloudKit hatalarını bildirmeye başladı. Devam eden sorunlar, bazı geliştiricilerin senkronizasyon özelliklerini tamamen bırakmasına bile yol açtı. Şimdi Apple, hatayı araştırdığını onayladı ve mühendislerinin bir düzeltme uyguladığını belirtti.

Hata, geliştirici temel uygulama kodunu değiştirmediğinde bile kullanıcıların genellikle “İstek başarısız oldu” 503 hatası veya “Hizmet Kullanılamıyor” hatası almasına neden oluyordu. Sonuç, birçok kullanıcının verilerini cihazlar arasında düzgün bir şekilde senkronize edememesiydi. Sorunu denemek ve çözmek için hatayı yeniden oluşturma şansı olmayan geliştiriciler, yardım için Apple’a ulaştılar, ancak genellikle Apple’ın Geri Bildirim Asistanına yönlendirildiler. Apple bu raporları incelediğini doğruladı ancak geliştiricilere neden Destek yerine Geri Bildirim Asistanı ile iletişime geçmelerinin söylendiği hakkında yorum yapmadı. Apple, yanıtında “Burada görülen hatalar, belirli bir kullanıcıyı veya bir bütün olarak kapsayıcıyı etkileyebilecek istek azaltmayı andırıyor.” belirli durumlarda ve o zamandan beri çözüldü.” “Bu hata mesajlarını artık CloudKit konsolundan veya uygulamanızı çalıştıran cihazlardan görmemelisiniz.” Bu hatayla daha önce karşılaştıysanız, uygulamalarınızın senkronizasyon özellikleri şimdi düzgün çalışmaya başlamalıdır. Geliştirici senkronizasyon özelliklerini kapatsa da, önce bunların yeniden uygulanmasını beklemeniz gerekir.