Skip to content

Apple iPad Air 4 ile Samsung Galaxy Tab S7 +

26 de Nisan de 2021
Cankurtaran
İPad Air 4 ve Samsung Galaxy Tab S7 +, multimedya ve üretkenlik açısından şu anda satın alabileceğiniz en güçlü tabletlerden ikisidir. Apple, çeşitli iPad modelleriyle tablet pazarına hakim olma eğilimindeyken, Android tabletler genellikle iyi değer sağladıkları için daha iyi biliniyor. Samsung, Apple’ın sunabileceği her şeyle başa baş gidebilen birinci sınıf slates ile bunun bir istisnasıdır. Hangisini alacağınıza karar vermenize yardımcı olmak için her iki cihazı da tasarımlarını, görüntü kalitesini, performans özelliklerini, pil ömrünü, üretkenliğini ve fiyatını göz önünde bulundurarak değerlendirdik.

Apple iPad Air 4 Samsung Galaxy Tab S7 +
HDR10 + veya yüksek yenileme paneli yok HDR10 + ve 120Hz ekran
A14 Biyonik işlemci Snapdragon 865+ işlemci
12 saatlik pil ömrü 12 saatlik pil ömrü
Magic Keyboard ve Apple Pencil’ı destekler Kitap Kapağı klavyesi ve S Pen

Tasarım ve Ekran

iPad Air 4

elma
İPad Air 4, Apple’ın en yeni ince tabletidir ve geçen yılki Air’in tasarımını ve özelliklerini temel alır. İPad Pro’ya benzer şekilde küçültülmüş çerçevelere ve yuvarlatılmış köşelere sahip bir yazı tahtası elde edersiniz. Ana sayfa düğmesi, alttan yukarı kaydırmak için kaldırılır. Parmak izi sensörü artık kilit düğmesiyle birleştirilmiştir. Son olarak, iPad Air 4’ün Lightning bağlantı noktası yerine bir USB-C bağlantı noktası vardır, bu da onu iPad Pro serisi ile aynı seviyeye getirir ve çeşitli USB-C aksesuarlarını ve donanım anahtarlarını kullanmanıza izin verir. Tablet aynı zamanda yeni manyetik Magic Connector ile kullanılmak üzere tasarlandı ve Apple Pencil’ı eşzamanlayıp şarj etmenize ve Magic Keyboard’u bağlamanıza olanak tanıyor. Ekran, muhteşem bir 10.9 inç Liquid Retina ekrandan oluşuyor. 10,9 inç boyutunda iPad Air 10,5 inç panelden biraz daha büyüktür, ancak 2360×1640 ve 264 ppi’de aynı çözünürlük ve piksel yoğunluğuna sahiptir. Ekran 500 nit’te net ve parlaktır ve açık havada bile harika görünür ve net metinler, grafikler ve medya içeriği sağlar. Dikkat edilmesi gereken önemli bir nokta, ekranın yüksek yenileme olmadığı ve HDR10 gibi standartları desteklemediği. Bir Android seçenek listesi olmasına rağmen, Galaxy Tab S7 + ve iPad Air 4 arasında bazı ortak tasarım öğeleri görmek mümkündür. Her ikisi de çerçeveyi olabildiğince dar yapar, cihazın önündeki tüm düğmeleri çıkarın ve düğmeleri yan. Parmak izi sensörü ekran içinde ancak biraz yavaş kaydediyor. Air 4 gibi Galaxy Tab S7 +, Samsung’un Kitap Kapağı klavyesi ve S Pen gibi ek aksesuarlarla çalışacak şekilde tasarlanmıştır.

Samsung Galaxy Tab S7 +

Amazon
Tab S7 + ekran kalitesi piyasadaki en iyilerden biridir. 2800×1752 piksel çözünürlüğe sahip bir Super AMOLED HDR + panele sahiptir. 266 ppi’de inanılmaz derecede piksel yoğun ve daha akıcı ekran animasyonları, duyarlı S Pen kullanımı ve çekici multimedya için 120 Hz yenileme hızını destekliyor. Bu, Tab S7 + ‘nın iPad Air 4’e göre övündüğü büyük bir avantajdır. Ana kullanımınız medya ve üretkenlik tüketmekse, Tab S7 + tavizsiz bir cihazdır.

Performans ve Pil

iPad Air 4

elma
İPad Air 4, Apple’ın yeni A14 Bionic çipinden güç alıyor. Apple’ın iPad Pro’nun yanındaki en hızlı tabletlerinden biridir. Powe4rful işlemci, hızlı çoklu görev, üretkenlik ve yoğun oyun oynama yeteneğine sahip hızlı ve duyarlı performansa dönüşür. İPad Air’e atabileceğiniz hiçbir şey boğulmasını sağlamaz ve Magic Keyboard ile birlikte dizüstü bilgisayarın yerini almaya çok yaklaşır. İncelememiz, Photoshop’u sorunsuz ve Genshin Impact gibi zorlu oyunları çalıştırmayı başardı. Apple, iPad Air 4’ün Wi-Fi üzerinden internette gezinmek gibi genel kullanım için 10 saatlik bataryaya sahip olduğunu ve incelemecimizin 12 saatlik video akışı ile saatini aldığını söylüyor. Bu, yeniden şarj edilmeniz gerekmeden önce tam bir iş günü veya uzun bir uçak uçuşu geçirmeniz için yeterlidir. Samsung Galaxy Tab S7 + performans söz konusu olduğunda cılız değil. En yeni Qualcomm Snapdragon 865+ işlemciye ve 6GB RAM ve 8GB RAM seçeneğine sahip bir temel modele sahiptir. Karşılaştırmalı testlerde başarılı oldu, Adobe Photoshop gibi çalışan programları sorunsuz bir şekilde ele aldı ve Halo 4’ü Xbox Game Pass aracılığıyla yayınlama dahil olmak üzere oyunları kolaylıkla ele aldı. Kitap Kapağı ve S Pen’in eklenmesi, Galaxy Tab S7 + ‘ı tam teşekküllü bir dizüstü bilgisayar değişimine dönüştürür. Güç tüketen ekrana rağmen, Galaxy Tab S7 + sağlam pil ömrünü yönetir. Videoları makul parlaklıkta izlerken, test cihazımız 14 saat video oynatma yaptı. Bu, iPad Air 4’ten iki saat daha uzun ve tüm bir iş günü veya çok uzun bir yolculuk boyunca sizi korumaya yeter.

Yazılım ve Üretkenlik

Sekme S7 +

Samsung
İPad Air 4, şaşırtıcı olmayan bir şekilde, Apple’ın tablet odaklı işletim sisteminin en son yinelemesi olan iPad OS 14’ü çalıştırıyor. Burada elde ettiğiniz şey, onu daha yetenekli bir dizüstü bilgisayar değişimi yapmak için üretkenlik ve çoklu görev özelliklerine odaklanmaktır. Uygulamaları yan yana çalıştırabilir, birden çok uygulama arasında geçiş yapabilir ve genellikle aynı anda iki pencere üzerinde çalışabilmek için ekranı bölebilirsiniz. Magic Keyboard, eksiksiz bir dizi klavye tuşu ve bir dokunmatik yüzeye sahiptir. Boyut nedeniyle biraz sıkışık, ancak bir kez alıştıktan sonra kelime işlemede sorunsuz çalışabilirsiniz. Apple Pencil, elle yazılmış notlar almanıza ve yazıyı metne çevirmenize olanak tanıyarak özellikle öğrenciler için kullanışlı hale getiriyor. Samsung Galaxy Tab S7 +, üstte Samsung One UI 2.5 kaplamasıyla Android 10’u kutudan çıkarır. İPad Air 4 gibi, yazılım da çok görevli çalışmaya ve üretkenliğe yöneliktir ve listeyi bir dizüstü bilgisayar değişimine dönüştürmeye odaklanır. Uygulamaları yan yana çalıştırmanın yanı sıra, Tab S7 + ‘ı masaüstü moduna geçirmek için Samsung DeX’i kullanabilirsiniz. Bu size bir görev çubuğu, program dosyaları ve uygulamalar için sürüklenebilir, üst üste binen pencereler sağlar. Bu, temelde size bir Chromebook veya kısaltılmış Windows 10 S’ye benzer bir deneyim sunar. Kelime işleme ve not almak için Kitap Kapağına ve S Pen’e ekleyin ve günlük kullanım dizüstü bilgisayarınızın yerini almaya gerçekten hizmet edebilecek bir tablet elde edersiniz. .

Fiyat

İPad Air 4 ve Samsung Galaxy Tab S7 + arasındaki seçiminizin çoğu, halihazırda içinde bulunduğunuz ekosistemden gelecektir. Apple kullanıcıları, iPad Air 4’ü mevcut cihaz karışımlarına eklemeyi daha kolay bulacak, Android kullanıcıları ise bulacaktır. Galaxy Tab S7 + onlara daha iyi uyacak. Galaxy Tab S7 +, DeX modu masaüstü deneyimi nedeniyle hafif bir üstünlüğe sahip olsa da, her iki tablet de çoklu görev ve üretkenlikte başarılı olacak. Multimedyaya gelince, Tab S7 + muhteşem HDR + özellikli ekranı ve 120Hz yenileme hızı sayesinde tekrar kazandı. İPad Air 4 ve Samsung Galaxy Tab S7 + arasındaki seçiminizin çoğu, halihazırda içinde bulunduğunuz ekosistemden gelecektir. Apple kullanıcıları, iPad Air 4’ü mevcut cihaz karışımlarına eklemeyi daha kolay bulacak, Android kullanıcıları ise bulacaktır. Galaxy Tab S7 + onlara daha iyi uyacak. Galaxy Tab S7 +, DeX modu masaüstü deneyimi nedeniyle hafif bir üstünlüğe sahip olsa da, her iki tablet de çoklu görev ve üretkenlikte başarılı olacak. Multimedyaya gelince, Tab S7 + muhteşem HDR + özellikli ekranı ve 120Hz yenileme hızı sayesinde tekrar kazandı. Lifewire’dan daha fazlası

 • iPad ve Android tablet

  iPad ve Android 2021: Hangi Tableti Satın Almalısınız?

 • Samsung Galaxy Tab S7

  Samsung Galaxy Tab S7 İncelemesi

 • iPad Pro 10.5

  2021’in En İyi 9 Tableti

 • Huawei MediaPad T1

  2021’in En İyi 9 Android Tableti

 • Birlikte bir tablet kullanan kadın ve erkek

  2021’in En İyi 8 Samsung Tableti

 • Apple iPad Air 4

  Apple iPad Air 4 İnceleme

 • Samsung Galaxy Tab S7 +

  Samsung Galaxy Tab S7 + İnceleme

 • Lenovo P11 Pro

  Lenovo P11 Pro İncelemesi

 • Lenovo Thinkpad X12 Ayrılabilir

  Lenovo ThinkPad X12 Ayrılabilir İnceleme

 • Apple iPad 10,2 inç (8. Nesil)

  Apple iPad 10.2 inç (8. Nesil) İnceleme

 • İPad Air 4. nesil.

  İPad Air 4 Fiyatı, Çıkış Tarihi, Teknik Özellikler ve Haberler

 • Müşteri satış görevlisine iPad Pro ve iPad Air hakkında soru soruyor

  İPad Pro ile Air Arasındaki Fark Nedir?

 • Samsung Galaxy Chromebook 2

  Samsung Galaxy Chromebook 2 İncelemesi

 • Kardeş izlerken arabada tablette oyun oynayan çocuk

  2021’in En İyi 7 Oyun Tableti

 • 12.9 inç iPad pro'ya kadar her iPad modelini gösteren çizim

  İPad Modellerinin ve Nesillerinin Listesi

 • Samsung Galaxy Note20 Ultra 5G

  Samsung Galaxy Note20 Ultra 5G İnceleme

Cankurtaran

Bizi takip edin

 • Facebook

 • Hakkımızda
 • Reklam Verin
 • Gizlilik Politikası
 • Çerez politikası
 • Kariyerler
 • Yazım Yönergeleri
 • İletişim
 • Kullanım Şartları
 • AB Gizliliği
 • California Gizlilik BildirimiGizlilik Haklarınız

Lifewire ve üçüncü taraf ortaklarımız tanımlama bilgileri kullanır ve bir cihazda bilgi depolama ve / veya bilgilere erişme, kişiselleştirilmiş reklamlar görüntüleme ve içerik ölçümü, hedef kitle anlayışı ve ürün geliştirme izninize bağlı olarak benzersiz tanımlayıcılar gibi kişisel verileri işler. Meşru menfaatin kullanıldığı durumlarda itiraz etme hakkınız da dahil olmak üzere hayateli.com için onay seçeneklerinizi değiştirmek veya geri çekmek için aşağıya tıklayın. İstediğiniz zaman, herhangi bir sayfanın altındaki “AB Gizliliği” bağlantısını kullanarak ayarlarınızı güncelleyebilirsiniz. Bu seçimler global olarak ortaklarımıza bildirilecek ve tarama verilerini etkilemeyecektir. İş Ortakları Listesi (satıcılar)

Biz ve ortaklarımız verileri şu amaçlarla işleriz:

Tanımlama için cihaz özelliklerini aktif olarak tarayın. Kesin coğrafi konum verilerini kullanın. Bir cihazda bilgi depolayın ve / veya bunlara erişin. Kişiselleştirilmiş içeriği seçin. Kişiselleştirilmiş bir içerik profili oluşturun. Reklam performansını ölçün. Temel reklamları seçin. Kişiselleştirilmiş bir reklam profili oluşturun. Kişiselleştirilmiş reklamları seçin. Kitle içgörüleri oluşturmak için pazar araştırması uygulayın. İçerik performansını ölçün. Ürünleri geliştirin ve iyileştirin. İş Ortakları Listesi (satıcılar)