Skip to content

Apple Kimliğinden Bir Aygıt Nasıl Kaldırılır

1 de Mayıs de 2022

Bilinmesi gereken

 • Bir Apple cihazını Apple Kimliğinizden veya Apple hesabınızdan başka bir Apple cihazından veya Mac’ten kaldırabilir veya bağlantısını kaldırabilirsiniz.
 • Diğer bağlı cihazları bulabilmesi için kullanmayı planladığınız cihazdan Apple Kimliğinize giriş yaptığınızdan emin olun.
 • Bir aygıtı Apple Kimliğinden kaldırma/bağlantısını kaldırma işlemi geri alınabilir ancak kaldırılan aygıtta aynı (veya yeni) Apple Kimliği ile oturum açmadan önce 90 güne kadar beklemeniz gerekebilir.

Bu makale, bir aygıtı Apple Kimliğinizden nasıl kaldıracağınızı/bağlantısını nasıl kaldıracağınızı açıklar.

Apple Kimliğinden Bir Cihazı Kaldırmak Ne Yapar?

Bir aygıtı Apple Kimliğinizden kaldırmak, o aygıtın Apple hesabınızla ilgili herhangi bir işlevi yerine getirme yeteneğini durduracaktır. Kaldırıldıktan sonra, cihaz artık Apple hesabınıza gönderilen bildirimleri veya mesajları alamaz, 2 faktörlü kimlik doğrulama kodlarını kabul edemez, iCloud’a bağlanamaz, App Store’da herhangi bir satın alma işlemi gerçekleştiremez, diğer cihazlarla senkronize edemez veya kendini yedekleyemez. .

Cihaz ilişkilendirme sınırınıza (10 cihaz/5 bilgisayar) ulaşırsanız ve başka bir tane eklemek istiyorsanız, Apple Kimliğinizden bir cihazı çıkarmak da gerekli olabilir. Böyle bir senaryoda, yenisine yer açmak için eski bir cihazı kaldırabilirsiniz.

Apple Hesabımdan Bir Cihazı Nasıl Kaldırırım?

Bir iPad, iPhone ve hatta Mac’inizi Apple hesabınızdan diğer Apple cihazlarınızdan kaldırabilirsiniz. Kullanmayı planladığınız cihazda Apple hesabınızda oturum açtığınızdan emin olun; aksi takdirde, hangi cihazları arayacağını bilemez. iPhone veya iPad’inizden:

Bir aygıtı Apple hesabınızdan kaldırma seçeneği, o aygıtı kaldırma girişiminde bulunurken Apple hesabınıza giriş yaptıysanız (ör. iPad Air’inizi kullanarak kendini kaldırmak için) görünmeyecektir.

 1. Cihazınızın Ayarlar.

 2. Ayarlar menüsünden, Apple kimliginiz ekranın üst kısmında. Adınızı ve hesabınızı temsil etmesi için seçtiğiniz fotoğrafı göstermelidir.

 3. Menünün en altına gidin ve Apple Kimliğinize bağlı farklı cihazların bir listesini göreceksiniz.

 4. Apple hesabınızdan kaldırmak istediğiniz cihazı seçin.

 5. Cihaz bilgileri sayfasından öğesine dokunun. Hesaptan Kaldır.

 6. Cihazı hesabınızdan kaldırmanın, siz tekrar oturum açana kadar iCloud veya diğer Apple servislerini kullanmasını engelleyeceğini bildiren bir açılır pencere belirecektir.

  iPad, Hesaptan kaldır ve uyarı mesajı vurgulanmış durumda iPhone ayarları

 7. Musluk Kaldırmak Cihazı hesabınızdan kaldırmak için

 8. Kaldırılan cihaza bağlı olarak, SIM kartınızı devre dışı bırakmak için operatörünüzle iletişime geçmenizi söyleyen başka bir açılır pencere görünebilir. Musluk TAMAM.

  Kaldır ve Tamam vurgulanmış olarak iPhone cihaz bilgisi ayarları

 9. Bu işlem, cihazı Apple hesabınızdan kaldıracak olsa da, cihazda oturum açma bilgileriniz saklanmaya devam eder ve sizden tekrar giriş yapmanızı isteyebilir. Cihazı hesabınızdan tamamen kaldırmak için Apple hesabınızdan manuel olarak çıkış yapmanız gerekir. kaldırdığınız cihazdan.

 10. Cihazda Apple hesabınızdan çıkmak için Apple Kimliği menünüze gidin ve aşağı kaydırın, ardından öğesine dokunun. Oturumu Kapat.

 11. Apple Kimliği parolanızı yazın ve ardından simgesine dokunun. Kapamak onaylamak.

  Oturumu Kapat ve Kapat vurgulanmış olarak iPhone ayarları

 12. Apple hesabınızdan çıkış yaptıktan ve cihazınızı kaldırdıktan sonra gerekirse tekrar giriş yapabilirsiniz. Veya başka biri, aygıtı kendi hesabına bağlamak için Apple Kimliğini girebilir.

Bir aygıtı Apple hesabınızdan kaldırmak ve oturumu kapatmak, tüm verilerinizi veya bilgilerinizi kaldırmaz. Cihazınızı satmayı düşünüyorsanız, fabrika ayarlarına sıfırlama yaptığınızdan emin olun.

Bir iPhone’u Apple Kimliğinden Nasıl Çıkarırım?

Bir iPhone’un Apple Kimliğinizle bağlantısını kaldırmak, yukarıdaki adımların aynısını izler. Ayrıca Mac’inizi kullanarak iPhone’unuzun (veya diğer Apple cihazınızın) Apple Kimliğinizle olan bağlantısını da kaldırabilirsiniz.

 1. Apple menüsünü açın ve Sistem Tercihleri.

  Sistem Tercihlerinin vurgulandığı Mac Masaüstü

 2. Menünün sağ üst bölümünde, öğesini seçin. Apple kimliginiz. Veya macOS Mojave veya önceki bir sürümünü kullanıyorsanız, iCloud.

  Apple Kimliği vurgulanmış olarak Mac Sistem Tercihleri

 3. Pencerenin sol tarafındaki menüden kaldırmak istediğiniz cihazı seçin.

  Mac Apple Kimliği Sistem Tercihlerinde aygıt listesi vurgulandı

 4. Seçme Hesaptan Kaldır.

  Hesaptan Kaldır'ın vurgulandığı Mac tercihleri

 5. Onaylamanızı isteyen bir açılır pencere belirecektir. Musluk Kaldırmak devam etmek veya İptal etmek geri dönmek için.

  Mac, Kaldır vurgulanmış olarak aygıtı kaldır açılır penceresi

 6. Yukarıdaki gibi, bu işlem cihazı Apple hesabınızdan kaldıracak, ancak cihaz oturum açma bilgileriniz hala saklanacak ve tekrar oturum açmanızı isteyebilir. Cihazı hesabınızdan tamamen kaldırmak için oturumu kapatmanız gerekir. Apple’ınızı bu cihazdan manuel olarak

Apple Kimliğimden Neden Bir Aygıtı Kaldıramıyorum?

Bir aygıtı Apple Kimliğinizden kaldıramıyorsanız (seçenek grileştiğinden veya seçenek hiç gösterilmediğinden), önce o aygıtta Apple Kimliğinizden çıkış yapmanız gerekebilir. Apple Kimliğinizden o cihazdan şuraya giderek çıkış yapabilirsiniz: Ayarlar > Apple Kimliği ve dokunarak Oturumu Kapat (Çıkış işlemini tamamlamak için Apple Kimliği parolanızı girmeniz gerekecektir.

Çıkış yaptıktan sonra, yukarıda açıklandığı gibi başka bir cihaz veya Mac kullanarak cihazı Apple hesabınızdan kaldırabilmeniz gerekir.

SSS

 • Apple kimliğime nasıl cihaz eklerim?

  Cihaz listenize bir cihaz eklemek için o cihazda Apple Kimliğinizle giriş yapın. Giriş yaptıktan sonra cihaz listenizde görünecektir. iPhone veya iPad için iCloud, iMessage, FaceTime, App Store veya Game Center aracılığıyla oturum açabilirsiniz. Mac veya Windows PC için, bilgisayarda Apple Kimliğinizle iCloud’a giriş yapın.

 • Nasıl yeni bir Apple Kimliği oluştururum?

  Yeni bir Apple Kimliği oluşturmak için profil resmiseçme Yeni Apple Kimliği Oluşturve istemleri izleyin.

 • Apple Kimliği parolamı nasıl sıfırlarım?

  Apple Kimliği parolanızı sıfırlamak için Apple’ın IForgotAppleID web sitesini ziyaret edin. Kullanıcı adınızı giriniz. İki seçeneğiniz var: parolanızı sıfırlamak için bir kurtarma e-posta adresi kullanmayı seçin veya parolanızı sıfırlamak için güvenlik sorularını yanıtlayın.