Skip to content

Apple Mail Araç Çubuğunu özelleştirin

8 de Mayıs de 2021

Apple Mail’in varsayılan araç çubuğunda, en sık kullanılan posta komutlarının tümü zaten mevcut. Biraz özelleştirme ile daha fazlasını da yapabilir. Yönlendirme, Kişilere Ekle ve Yazdır gibi işlevlerin yanı sıra İlgili Mesajları Göster ve Gizle de ekleyebilirsiniz. Apple Mail araç çubuğu düğmelerini özelleştirmek sadece biraz tıklayıp sürüklemektir. Bu makaledeki talimatlar Mac OS X Tiger (10.4) ve sonraki sürümler için geçerlidir.

Posta Araç Çubuğu Nasıl Özelleştirilir

Mail araç çubuğunu istediğiniz gibi almak için şu adımları izleyin.

  1. Mail araç çubuğunu özelleştirmek için, araç çubuğunun boş bir alanını sağ tıklayın ve Araç Çubuğunu Özelleştir açılır menüden.

  2. Hem tek tek düğmeleri hem de grupları içeren araç çubuğu menüsü açılır. Örneğin, Yanıtla, Tümünü Yanıtla ve İlet, ayrı ayrı veya gruplanmış olarak sunulur. Eklemek istediğiniz düğmeleri istediğiniz konuma sürükleyin. Mevcut komutlar arasında boş bir nokta veya bir boşluk seçebilirsiniz.

    Mail'de bir öğeyi araç çubuğuna sürükleme

  3. Araç çubuğundaki düğmeleri yeniden düzenlemek için, olmalarını istediğiniz yere sürükleyin. Bir düğmeyi kaldırmak için araç çubuğunun dışına sürükleyin. Tıklayın Bitti bitirdiğin zaman.

    Bitti vurgulanmış olarak Apple Mail Araç Çubuğunu Özelleştirme

Araç Çubuğunu Özelleştir moduna girmek zorunda kalmadan da araç çubuğundaki öğeleri yeniden düzenleyebilirsiniz. Komut taşımak istediğiniz düğmeyi tıklayıp sürüklerken. Bu yöntemi kullanarak düğmeleri araç çubuğundan taşıyabilir ve silebilirsiniz, ancak henüz orada olmayanları ekleyemezsiniz.

Posta Araç Çubuğu Görünümünü Değiştirin

Varsayılan olarak, Posta Araç Çubuğu simgeleri ve metni görüntüler, ancak araç çubuğunu sağ tıklayıp bir seçeneği belirleyerek isterseniz yalnızca simgelere veya yalnızca metne değiştirebilirsiniz. Seçenekleriniz Simge ve Metin, Yalnızca Simge ve Yalnızca Metin’dir. Ayrıca, Araç Çubuğunu Özelleştir menüsünde, aşağıdaki etiketli açılır menüden görünümü de değiştirebilirsiniz. Göstermek.

Posta Araç Çubuğunu Varsayılan Düzenlemeye Döndürün

Mail araç çubuğunu orijinal düzenlemesine döndürmek için, Araç Çubuğunu Özelleştir menüsüne gidin ve varsayılan seti (alt tarafa yakın) araç çubuğuna sürükleyin. Mevcut kurulumun yerini alacak.