Skip to content

Apple Mail’de Varsayılan İmza Nasıl Ayarlanır

27 de Haziran de 2021

Bilinmesi gereken

 • Seç Posta > Tercihler > imzalar. Bir hesabı vurgulayın, öğesine dokunun. + yeni bir imza oluşturmak ve imzayı adlandırmak için
 • Seç Her zaman varsayılan mesaj yazı tipimle eşleş böylece imza ve mesaj metni eşleşir. Veya seçin Biçim > Yazı Tiplerini Göster değişiklik yapmak için.
 • Seç Biçim > Renkleri Göster imza rengini değiştirmek için Seç Düzenle > Link ekle Bir bağlantı eklemek için. Eklemek için bir resmi imza alanına sürükleyin.

Bu makale, Apple Mail’de varsayılan bir e-posta imzasının nasıl ayarlanacağını ve farklı hesaplar için farklı imzaların nasıl kullanılacağını açıklar. Talimatlar, macOS 10.10 ve sonraki sürümleri için Mail’i kapsar.

Mac OS X Mail’de Bir Hesap için Varsayılan İmza Nasıl Ayarlanır

Mac OS X Mail’de bir e-posta hesabının varsayılan imzasını tanımlamak için Posta uygulamasını açın. Sonra:

 1. Seç Posta > Tercihler menü çubuğundan. klavye komutu Komut+, (virgül).

 2. şuraya git imzalar sekme.

  Apple Mail İmzaları sekmesi

 3. Sol panelde istediğiniz hesabı vurgulayın.

  Bir e-posta adresinin vurgulandığı Apple Mail İmzaları tercihleri ​​penceresi

 4. basın + yeni bir imza oluşturmak için düğmesine basın. “İş”, “Kişisel”, “Gmail” veya “Alıntı” gibi imzayı tanımanıza yardımcı olacak bir ad yazın.

  Artı işaretinin vurgulandığı Apple Mail İmzaları penceresi

 5. Mail, sizin için varsayılan bir imza oluşturur. Pencerenin sağındaki alanda imzanın metnini düzenleyin.

  Apple Mail'deki yazı tipleri penceresi

 6. yanındaki kutucuğu işaretleyin Her zaman varsayılan mesaj yazı tipimle eşleş imza metninin mesaj metniyle eşleşmesini istiyorsanız. İmzanızdaki yazı tipini değiştirmek istiyorsanız bu kutuyu işaretlemeyin. Metni değiştirmek için vurgulayın ve Biçim > Yazı Tiplerini Göster menü çubuğunda. Yazı Tipleri ekranında seçimlerinizi yapın.

  Apple Mail'de her zaman yazı tipi kutusunu eşleştir

 7. İmzanızın tamamının veya bir kısmının rengini değiştirmek için metni vurgulayın ve Biçim > Renkleri Göster menü çubuğunda. Yeni bir renk seçin.

  Biçim menüsünün altındaki Renkleri Göster seçeneği vurgulanmış olarak Apple Mail

 8. İmzanıza bir web sitesi bağlantısı eklemek için URL’nin ana bölümünü yazın, örneğin hayateli.com. Mail, onu canlı bir bağlantıya dönüştürür. URL yerine bağlantının adını görüntülemek istiyorsanız, aşağıdaki gibi bir ad girin: can teli, vurgulayın ve seçin Düzenle > Link ekle menü çubuğundan. Açılır alana URL’yi yazın ve TAMAM MI.

  Düzen menüsünün altındaki Bağlantı Ekle seçeneğinin vurgulandığı Apple Mail

 9. İmza penceresine sürükleyerek imzanıza küçük bir resim ekleyin. Kişiler uygulamanızdaki girişleri, vCard olarak göründükleri imza penceresine de sürükleyebilirsiniz.

 10. yanındaki kutuya bir onay işareti koyun. İmzayı alıntılanan metnin üstüne yerleştirin.

  Apple Mail tercihlerinde "İmzayı alıntılanan metnin üzerine yerleştir" kutusu

 11. Kapat imzalar değişiklikleri kaydetmek için tercihler penceresi.

Seçilen hesaptan gönderdiğiniz her mesaj, az önce oluşturduğunuz varsayılan imzayı içerecektir.

Anında İmza Uygulayın

Bir hesapla varsayılan imza kullanmıyorsanız, anında bir e-posta için ayarladığınız herhangi bir imzayı seçebilirsiniz. Yeni bir mesaj yazarken, karşı tarafa itibaren ekranın sağ tarafındaki alan bir İmza Aşağıya doğru açılan menü. E-postanızı yazmayı bitirdikten sonra, açılır menüden kullanmak istediğiniz imzayı seçin ve Mail bunu mesajınızın altına ekler.

imza seçme