Skip to content

Apple Mail’de Yeni Posta Sesi Nasıl Değiştirilir

21 de Mayıs de 2021

Bilinmesi gereken

 • Mail uygulamasını açın ve seçin Posta > Tercihler menü çubuğunda.
 • Seçin Genel sekmesi.
 • Yanındaki açılır menüden yeni bir ses seçin. Yeni mesajlar duyulur.

Bu makale, OS X Lion (10.7) ve sonraki sürümlerde Apple Mail kullanarak Mac’te yeni posta sesini nasıl değiştireceğinizi açıklar. Özelleştirebileceğiniz diğer Posta tercihleri ​​hakkında bilgiler içerir.

Apple Mail’de Yeni Posta Sesi Nasıl Değiştirilir

Mac OS X ve macOS’teki Mail uygulaması, yeni postayı varsayılan bir sesle duyurur. Ancak, Mail’in tercihlerindeki bir listeden farklı bir uyarı sesi seçebilirsiniz ve seçtiğiniz uyarı, gelen kutunuza her yeni mesaj geldiğinde çalar. Apple Mail’de yeni bir mesaj aldığınızda çalan sesi değiştirmek için:

 1. Posta app.

 2. Seçiniz Posta > Tercihler Mail menü çubuğunda. Tercihleri ​​açmak için klavye kısayolu Komut+, (virgül).

 3. Şuraya git Genel sekmesi.

  Apple Mail'de Genel Sekme

 4. Açılır menüde yanındaki Yeni mesajlar duyulur, en sevdiğiniz sesi seçin. 14 seçenek Sosumi, Ping, Submarine, Tink ve diğer Apple favorilerini içerir.

  Yeni mesajların seçilmesi sesi.

Diğer Posta Tercihleri

Posta tercihleri ​​ekranındayken, birkaç başka tercih değişikliği yapmak isteyebilirsiniz.

 • Yeni mesajları kontrol edin ayarlandı Otomatik olarak varsayılan olarak, ancak açılır menüyü kullanarak frekansı her 5, 10, 15, 30 dakika, 1 saatte bir veya el ile alma olarak değiştirebilirsiniz.
 • Dock okunmamış sayısı Mac dock’taki Mail simgesinin üzerine eklenen kırmızı bir sayı ile okunmamış iletilerin sayısını görüntüler. Varsayılan, Yalnızca gelen kutusu, ancak bu ayarı, tüm e-posta iletileri için bir numara veya yalnızca geçerli günün tarihine ait e-postalar veya daha belirsiz birkaç seçenek yayınlayacak şekilde değiştirebilirsiniz.
 • İndirilenler klasörü tüm indirilen dosyaları şuraya yerleştirmek için önceden yapılandırılmıştır. İndirilenler yuvadan erişilebilen klasör. Ancak indirme konumunu Mac’inizdeki herhangi bir yere değiştirebilirsiniz.
 • Diğer seçenekler arasında, Takvim’e otomatik olarak davet ekleme seçeneği, giden servis kullanılamıyorsa mesajlarınızı daha sonra göndermeyi deneme ayarı ve mesajları tam ekranda bölünmüş görünümde açma seçeneği bulunur.