Skip to content

Apple Music Nasıl Paylaşılır

29 de Nisan de 2021

Harika bir şarkı duyduğunuzda, muhtemelen paylaşmak istersiniz. Apple Music gibi müzik akışı hizmetleri, paylaşımı süper kolaylaştırır. Sadece birkaç dokunuşla arkadaşlarınız ve aileniz sevdiğiniz şarkıların keyfini çıkarabilir. Ancak Apple Music’i nasıl paylaşacağınız, hedeflerinize bağlıdır. Tek bir şarkıyı paylaşmaktan daha fazlasını yapabilirsiniz: Ailenizle bir Apple Music aboneliğini paylaşabilirsiniz, böylece hepiniz on milyonlarca şarkıyı dinlemenin keyfini çıkarabilirsiniz. Bu harika bir şey çünkü 6 kişiye kadar bireysel bir abonelikten çok daha pahalı olmayan bir aylık ücret karşılığında bir aboneliği paylaşabilir. Bu seviyedeki müzik paylaşımı taahhüdüne tam olarak hazır değilseniz, tek şarkıları da paylaşabilirsiniz. Bu makale size müzikal sevgiyi paylaşmanın tüm yollarını gösterir.

Apple Music’i Aile Planıyla Paylaşma

Apple Music’i ailenizin diğer üyeleriyle (veya yakın arkadaşlarınızla) paylaşmak için şu adımları izleyin:

 1. Bir Apple Music Aile Planı kullanmak, Apple’ın Aile Paylaşımı özelliğini kurmanızı gerektirir. Bu, bir grup insanın (genellikle bir aile, ancak yakın arkadaşlar da olabilir) Apple Kimlikleri arasında içerik paylaşmasına olanak tanır. Apple Music planınıza böyle birini eklersiniz. Bu nedenle, yapmanız gereken ilk şey Aile Paylaşımı’nı kurmak ve ardından insanları aile grubunuza davet etmektir. (Android’de Apple Music kullanıyorsanız, bir sonraki bölümde Aile Paylaşımı’nı kurmayla ilgili talimatlara bakın.)
 2. Tamamlandığında, Apple Music’e kaydolmanız gerekir. Bu oldukça kolaydır, ancak burada birkaç farklı senaryo vardır:
  Daha önce Apple Music’e kaydolmadıysanız kurulum sırasında bir Aile Planı seçin. Bunu yaptığınızda, Aile Paylaşımı ailenizin her üyesi Apple Music’e sahip olacak.
 3. Aile Planınızı paylaşmak istediğiniz kişiler zaten Apple Music aboneleriyse, bireysel aboneliklerini sonlandırmaları gerekir (kitaplıklarına ekledikleri müziği kaybederler ve Aile Planınıza katıldıktan sonra yeniden eklemeleri gerekir. ). Ardından Aile Paylaşımı’nı ayarlayın ve bir Apple Music Aile Planına kaydolun.
 4. Bireysel bir Apple Music aboneliğiniz varsa bunu bir Aile Planı olarak değiştirmeniz gerekir. Bunun nasıl yapılacağına ilişkin talimatlar için bir sonraki adıma geçin.
 5. Bireysel bir Apple Music aboneliğini Aile Planı olarak değiştirmeniz gerekirse, Müzik iOS cihazınızda uygulamanız (bunu bir Mac veya PC’de yapma talimatları için, Apple’dan gelen bu talimatlara bakın) ve simgesine dokunun. Senin için.
 6. Profilinize dokunun (üst köşedeki daire içindeki bir baş simgesi).
 7. Dokunmak Hesabı görüntüle.
 8. Dokunmak Apple kimliğini görüntüleyin ve istenirse Apple Kimliği parolanızı girin.
 9. Dokunmak Abonelikler (Apple Kimliğiniz üzerinden başka abonelikleriniz varsa, Apple Müzik).
 10. Dokunmak Aile ve sonra kaydetmek için bu seçimi onaylayın.
 11. Dokunmak Geri.

Android’de Aile Paylaşımı Nasıl Kurulur

android'de apple müzik aile aboneliği

Aile Paylaşımı iOS’ta yerleşiktir, ancak Android’in bir parçası değildir. Sonuç olarak, kurulum için normal talimatlar çalışmıyor. Android kullanıcıları aslında Aile Paylaşımı’nı Apple Music uygulamasının içinden kurarlar. İşte yapmanız gerekenler:

 1. Apple Music uygulamasını başlatın.
 2. Üst köşedeki üç satırlı menü simgesine dokunun.
 3. Ayarlarınıza erişmek için fotoğrafınıza veya isminize dokunun.
 4. Dokunmak Üyeliği Yönet ve istenirse Apple Kimliğinizde oturum açın.
 5. Dokunmak Aile Kurulumu (Ailenizi zaten kurduysanız ve Apple Music’e birisini eklemeniz gerekiyorsa, Aile bu adımda).
 6. Dokunmak Devam et.
 7. Aile Paylaşımınıza e-posta yoluyla üye ekleyin veya Apple Kimliğini ve parolasını doğrudan Android cihazınıza eklemesini sağlayın.

Apple Music’i Kısa Mesaj, E-posta veya Sosyal Medya ile Paylaşma

Apple Music paylaşım arayüzünün ekran görüntüsü

Dijital bir aile oluşturma ve bir aboneliği paylaşma taahhüdüne tam olarak hazır olmayabilirsiniz. En sevdiğiniz şarkıyı herhangi bir koşul olmadan paylaşmak istiyorsanız, bunu da yapabilirsiniz. Apple Music’i bir seferde bir parça veya albümü paylaşmak için aşağıdaki adımları izleyin. Bu adımlar iOS 13 için güncellenmiştir.

 1. Simgesine dokunun. Müzik açmak için app.
 2. Göz atarak veya arayarak paylaşmak istediğiniz şarkıyı veya albümü bulun.
 3. 3D Dokunmatik ekranlı bir iPhone’unuz varsa (iPhone 6S ve üstü), şarkıya veya albüme sertçe basın ve 5. adıma geçin. Bu, iPhone 11 ve sonraki sürümlerde de çalışır.
 4. 3D Dokunmatik ekranları olmayan cihazlarda:
 5. Bir şarkıyı paylaşmak için onu çalmaya başlayın.
 6. Bir albümü paylaşmak için ona dokunun.
 7. Simgesine dokunun. simgesi.
 8. Açılan menüde Paylaş (iOS 12’de bu, Şarkıyı Paylaş veya Albümü Paylaş).
 9. Müziği paylaşmak istediğiniz yola dokunun. Seçenekleriniz AirDrop, Mesajlar, E-posta veya sosyal medya uygulamaları gibi şeyleri içerir.
 10. Bir seçim yaptıktan sonra, bu tür bir paylaşım için adımları izleyin. Örneğin, şarkıyı e-posta ile gönderiyorsanız, e-postayı adresleyin ve normalde yaptığınız gibi bir konu satırı veya mesaj ekleyin, ardından gönderin.

Apple Music’i paylaşmanın tek dezavantajı? Müziği paylaştığınız kişilerin de onlara gönderdiğiniz şarkıları dinleyebilmeleri için Apple Music abonesi olması gerekir. Şarkıyı şimdi dinlemek için standart 90 günlük ücretsiz denemeyi kullanabilir ve daha sonra abone olmak isteyip istemediklerini görebilirler.

Apple Music’te Arkadaşlarınızın Ne Dinlediğini Görün

apple müzik arkadaşları

Apple Music ayrıca dinlediklerinizle ilgili bilgileri (şarkıları kendi başlarına paylaşmak yerine) arkadaşlarınızla paylaşmanıza da olanak tanır. Ne dinlediklerini de görebildiğiniz için, yeni müzik keşfetmenin harika bir yolu. Bunu yapmak için şu adımları izleyin:

 1. Müzik app.
 2. Dokunmak Senin için.
 3. Profilinize dokunun (üst köşedeki daire içindeki bir baş simgesi).
 4. Dokunmak Arkadaşların Ne Dinlediğini Gör (iOS 12’de buna Arkadaşlarla Paylaşmaya Başlayın).
 5. Dokunmak Başlamak.
 6. Adınızı ve insanların sizi takip etmek için kullanmasını istediğiniz Apple Music kullanıcı adını girin, ardındanöğesine dokunun. Kişileri Bulmaya Devam Edin (iOS 12, simgesine dokunun. Sonraki). İOS 13 çalıştırıyorsanız 9. adıma geçin.
 7. Aşağıdakilerden birini seçerek sizi kimlerin izleyebileceğini seçin Herkes veya Onayladığınız Kişiler (bu, müziğinizin biraz daha özel dinlemesini sağlar). Sonra dokunun Sonraki.
 8. Her birinin yanındaki daireye dokunarak profilinizde hangi oynatma listelerinin gösterileceğini seçin ve ardındanöğesine dokunun. Sonraki.
 9. Apple Music dinlemelerini paylaşan arkadaşlarınızı takip etmek istediğinizi seçin. Takip et her kişinin yanındaki düğmesine ve ardındanöğesine dokunun. Sonraki. Ayrıca öğesine dokunarak arkadaşlarınızı müzik paylaşmaya davet edebilirsiniz. Davet et.
 10. Kaydırıcıları açıp kapatarak görmek istediğiniz güncellemeleri seçin – ister arkadaşlardan ister sanatçılardan -.
 11. Tercihlerinizi kaydedin ve öğesine dokunarak müziğinizi dinleyerek arkadaşlarınızla paylaşmaya başlayın. Bitti. Artık Apple Music’i kullandığınızda, arkadaşlarınız ne dinlediğinizi ve neyi sevdiklerini göreceksiniz.