Skip to content

Apple Music’i Hediye Olarak Gönderin

12 de Mayıs de 2021

Birine iTunes kredisi vermek, onu iTunes Store veya App Store’dan müzik, sesli kitap, uygulama ve diğer dijital medya satın almak için kullanmasına olanak tanır. Bu tür kredi kullanımı, kolay bir tıklama başına ödeme işlemidir. Onlara verdiğiniz kredi, tamamı kullanılana kadar hesaplarında neredeyse süresiz olarak kalır.

Başkasına Apple Music Üyeliği Satın Alın

Apple’ın web sitesi üzerinden Apple Music hediyesini verin – Apple’ın hediye kartları, uygulamalar, müzikler, kitaplar, oyunlar ve ilgili dijital abonelikler dahil olmak üzere App Store üzerinden ödenecek her şey için çalışır.

  1. Apple Hediye Kartları web sitesine gidin ve bir hediye kartını postalamayı veya e-postayla göndermeyi seçin. Apple iki tür hediye kartı sunar: Apple Store kartları ve App Store ve iTunes hediye kartları. İkisi birbirinin yerine kullanılamaz; Apple Store kartları yalnızca donanım ve aksesuarlar için geçerlidir. App Store ve iTunes hediye kartları, Apple Music dahil dijital abonelikler için çalışır. Her iki tür de aynı web sayfasında satılır; App Store ve iTunes bağlantılarını bulmak için aşağıya kaydırın. Bu sayfa, hediye kartı bakiyenizi de kontrol etmek için bir bağlantı içerir.

  2. Bir kart tasarımı ve bir hediye kartı tutarı seçin.

  3. İçinde E-posta mesajınızı oluşturun bölümüne alıcının adını ve e-posta adresini, ardından adınızı, e-posta adresinizi ve isteğe bağlı bir mesajı girin. Başlık ve mesaj için yer tutucuların üzerine yazın.

  4. Tıkla Sepete ekle Hediye kartı sayfasının sağındaki düğmesine basın.

  5. Ödeme sayfasında şunu seçin: Ödeme satın alma işlemini tamamlamak için.

  6. Bir Apple Kimliğiniz varsa giriş yapmanız istenecektir; bu durumda satın alma ücreti hesabınıza yansıtılacaktır. Apple Kimliğiniz yoksa, Misafir olarak devam et seçeneğini seçin ve ardından sağlanan alanlara ödeme bilgilerini girin.

Apple, hediyenizi ve Apple Music üyelik kartının elektronik temsilini içeren bir e-posta gönderir. Zaten Apple Music üyeliğine sahip olan herhangi bir alıcı, üyeliği uzatmak veya diğer iTunes, iBooks ve uygulama satın alımlarında kullanmak için kartı müzik hizmetine uygulayabilir.

Fiziksel Hediye Kartları

Apple, hedeflediğiniz alıcıya 25, 50 veya 100 dolar değerinde fiziksel bir hediye kartı da postalayacaktır. Seçin Hediye kartı postalayın bunun yerine Apple’ın ana hediye kartları açılış sayfasındaki bağlantı. Kayıt işlemi benzerdir, ancak alıcınızın posta adresini de sağlamanız gerekir.

Apple Müzik Hizmeti hakkında

Apple Music, diğer premium müzik akışı hizmetlerine benzer bir aylık abonelik modeliyle çalışır. Ayda bir veya yüzlerce albüm dinleseniz de, özelliklerine erişmek için aylık sabit bir ücret ödemeniz gerekir. Apple Music, 45 milyondan fazla şarkı, özel olarak seçilmiş radyo istasyonları ve çalma listeleri sunar. Hediye kartı, bir Apple Music aboneliğinin sübvanse edilmesinin yanı sıra iTunes, iBooks, App Store veya Mac App Store’da kullanılabilir.