Skip to content

Apple News Plus nedir

9 de Mayıs de 2021

Apple News +, iPhone’lar, iPad’ler, iPod touch cihazları ve Mac’lerde her ay yüzlerce dergiye erişim sunan bir içerik abonelik hizmetidir. Apple’ın ücretsiz News uygulamasına bir eklenti olarak sunulan ücretli bir hizmettir. Apple, 2015 yılında iPhone’lar, iPad’ler ve iPod touch cihazları için iOS 9 ile ücretsiz News uygulamasını yayınladı. Üç yıl sonra, MacOS Mojave’nin (10.14) bir parçası olarak Haberler Mac’lerde kullanıma sunuldu. Apple, 2019’da ücretli abonelik seçeneği Apple News + ‘ı piyasaya sürdü. Bu makaledeki bilgiler iOS 13.3, macOS 13 veya iOS 12.2’ye sahip Apple mobil cihazları ve macOS Catalina (10.15) veya macOS Mojave (10.14.4) yüklü Mac’ler için geçerlidir.

Apple News +, Apple News’den Ne Kadar Farklı?

Apple News, web’deki en önemli haber içeriklerini düzenleyen ücretsiz bir RSS beslemesidir. News +, News’in ücretli bir uzantısıdır. Ücretsiz ve abonelik hizmetleri, Haberler uygulamasında bulunur. Apple News +, aylık bir ücret karşılığında yüzlerce dergiye, birinci sınıf dijital yayıncıya ve popüler gazetelere erişim sağlar. Bununla birlikte, içeriği çevrimdışı erişim için kaydedebilir ve Aile Paylaşımı aracılığıyla altı adede kadar iOS veya Mac kullanıcısıyla bir aboneliği paylaşabilirsiniz. Apple Haberleri

 • Bedava.
 • Haber kaynakları koleksiyonu.
 • Kişiselleştirilmiş öneriler.
 • Flaş haber bildirimleri.

Apple News +

 • Ücretsiz denemeden sonra aylık 9,99 ABD doları.
 • Haber kaynakları koleksiyonu.
 • Kişiselleştirilmiş öneriler.
 • Flaş haber bildirimleri.
 • Yüzlerce dergi ve önde gelen gazete.
 • Kapaktan kapağa dergiler.
 • Abonenin cihazlarında çevrimiçi ve çevrimdışı okuma.

Apple News + ‘da Öne Çıkanlar

Apple News +, yaşam tarzı, eğlence, haber ve politika, iş, finans, bilim, teknoloji, seyahat, spor, dış mekan, araba, sağlık, stil, güzellik, hobiler, çocuklar ve ebeveynler, yiyecek ve evler ve bahçe. Tanıdık isimler arasında Time, Vanity Fair, People, National Geographic, Wired, O, Martha Stewart Living, Esquire, Sports Illustrated ve diğerleri bulunur. Apple News +, TechCrunch, The Daily Beast ve Grub Street gibi premium dijital yayınların yanı sıra Los Angeles Times ve The Wall Street Journal gibi gazetelere de erişim sağlar.

Apple News + ‘a Nasıl Erişilir

Uyumlu bir iPhone, iPad, iPod touch veya Mac bilgisayardaki News uygulaması aracılığıyla Apple News + ‘a erişin. Abone olmak için Haberler uygulama ve dokunun Haberler + iPhone veya iPod touch’ın altında veya iPad’lerin ve Mac’lerin sol panelinde. Seçiniz Başlamak > Ücretsiz dene. Ardından Apple Kimliğinizi ve parolanızı girin ve deneme aboneliğinizi Touch ID veya Face ID ile onaylayın.

Apple News + Maliyeti Ne Kadar?

30 günlük ücretsiz denemenin ardından, bir Apple News + aboneliği ABD’de aylık 9,99 ABD dolarıdır Hizmet iptal edilene kadar her ay yinelenen faturalandırılır. News + ücretsiz deneme, iptal ettiğinizde hemen sona erer. Denemeyi tüm dönem boyunca tutmak istiyor ancak abone olmamak istiyorsanız, otomatik olarak yenilenmeden hemen önce iptal edin. Apple News + ücretsiz denemesini iptal etmek için Apple News uygulamasını başlatın ve ardından Abonelikleri Yönet > Ücretsiz Denemeyi İptal Et. Ücretli bir aboneliği iptal ettiğinizde, ödemesini yaptığınız fatura dönemi boyunca hizmete erişebilirsiniz.

Apple News + ‘a Nasıl Göz Atılır?

Bir abonelik, News uygulaması aracılığıyla News + içeriğine doğrudan erişmenizi sağlar. Belirli Apple News + içeriğini bulmak için, bir iPhone ekranının alt gezinme çubuğunda veya iPad veya Mac bilgisayardaki kenar çubuğunda bulunan Apple News + sekmesine dokunun. Ardından, belirli yayınları arayın, şunlardan birini seçin: İlgi Alanları sekmeleri kullanın veya Kataloğa Göz Atın mevcut birçok dergiyi görmek için sekmesi. Sayıyı açmak için herhangi bir dergiye dokunun. Favorilerinizden biriyse, simgesine dokunun. Takip et Dergilerim listenize eklemek için dergi kapağı küçük resmine.

Apple News + ‘da İçerik Nasıl Okunur?

Apple News +, içeriğinin çoğunu Apple News Formatında görüntüler. ANF ​​içeriği, hareket eden kapak resimleri ve sizi tek dokunuşla bir derginin istediğiniz bölümüne götüren içindekiler listeleri ile animasyonlu ve etkileşimli olacak şekilde optimize edilmiştir. Tam ekranda keyfini çıkarması amaçlanan içerikte de kolayca gezinebilirsiniz. Apple News + ‘a dahil olan tüm dergiler bu biçimde gelmez. Çoğu eski sayı yalnızca PDF biçiminde mevcuttur ve tek işlev olarak içerikte ilerlemek için standart bir kaydırma vardır. Çoğu derginin eski sayıları en az bir yıldır mevcuttur.

Apple News + ‘da Çevrimdışı İçerik Nasıl İndirilir ve Yönetilir?

News +, kullanıcıların birçok derginin içeriğini çevrimdışı olduklarında erişmeleri için indirmelerine olanak tanır. Bir indirme başlatmak için News + yayınının kapak önizlemesinin altındaki üç nokta simgesini seçin. Ardından, seçin Sorunu İndir görünen menüden.

Apple News + 'da sorun seçeneğini indirin

Bir Apple News + dergisini indirdikten sonra, 30 gün boyunca cihazınızda kalır ve ardından otomatik olarak silinir. Takip ettiğiniz dergiler her ay cihazınıza otomatik olarak indirilir.