Skip to content

Apple Pencil Nasıl Kurulur?

23 de Şubat de 2023

Bilinmesi gereken

 • Tüm Apple Pencil modelleri tüm iPad’lerle çalışmaz; Apple Pencil’ınızın kullanmakta olduğunuz iPad modeliyle uyumlu olduğundan emin olun.
 • iPad’e 1. nesil Apple Pencil için: Kalemi iPad’inizdeki bağlantı noktasına takın.
 • 2. nesil Apple Kalem için: Kalemi iPad’in sağ tarafına getirin, böylece manyetik olarak yan tarafa yapışır. Bağlandıktan sonra eşlenir.

Bu makale, bir Apple Pencil’ı bir iPad’e nasıl bağlayacağınızı göstermenin yanı sıra, bağlandıktan sonra Apple Pencil ile neler yapabileceğiniz konusunda fikir veriyor.

Apple Pencil’ımı iPad’ime Nasıl Bağlarım?

Apple Pencil iPad ile birlikte gelmediğinden, her şeyi kutusundan çıkardıktan sonra onu bağlamanız gerekir. Neyse ki, bir Apple Pencil’ı bağlamak kolaydır. Ancak, Apple Pencil’ı nasıl bağlayacağınızın, sahip olduğunuz iPad modeline bağlı olacağını unutmayın. Bağlandıktan sonra, Apple Pencil ve iPad senkronize olur, gerekirse üretici yazılımı güncellenir ve kalem şarj olur. Apple Pencil’ın yeterli pil şarjına sahip olduğunu varsayarak, Apple Pencil’ınızı kullanmaya başlayabilirsiniz.

Apple Pencil’ımı Nasıl Ayarlarım?

Apple Pencil’ınızı bağladıktan sonra, tam istediğiniz gibi çalışmasını sağlamak için birkaç ayarı değiştirebilirsiniz. Apple Pencil’ınızı ihtiyaçlarınıza göre ayarlamak için bu ayarları deneyin. Apple Pencil ayarlarını yapmak için şu adrese gidin: Ayarlar > Elma Kalemi.

Çift Dokunmanın Yaptıklarını Değiştirin

Apple Pencil’ınızın kullanışlı bir özelliği, kalemin işlevselliğini değiştirmek için ona iki kez dokunabilmenizdir. Birkaç seçenekle sınırlıdır, ancak sahip olmayı seçebilirsiniz. Geçerli Araç ve Silgi Arasında Geçiş Yap veya Geçerli Takım ve Son Kullanılan Arasında Geçiş Yap. Ayrıca çift dokunma seçeneğine de sahipsiniz. Renk Paletini Göster İsterseniz, iPad’inizi Photoshop veya Procreate gibi programlarda çok sayıda grafik çalışması için kullanıyorsanız bu kullanışlı bir özelliktir.

Apple Pencil’ı Kullanma Şeklinizi Değiştirin

Apple Pencil’ınızı iPad’inizde gezinmek için kullanmak istiyorsanız, bunu Ayarlar seçeneklerinde ayarlamanız gerekir. geçiş yapabilirsiniz Yalnızca Apple Pencil ile Çizim Yapın Tercihinize bağlı olarak Açık veya Kapalı. Olduğu zaman Açık (kaydırıcı yeşil olacaktır) Apple Pencil’ı yalnızca iPad’inizde çizim yapmak ve yazmak için kullanabilirsiniz. Bu, iPad’inizde kaydırmak, kaydırmak ve dokunmak için parmaklarınızı kullanmanız gerektiği anlamına gelir. Olduğu zaman Kapalı (kaydırıcı gri olacaktır) Apple Pencil ile çizebilir, yazabilir veya gezinebilirsiniz.

Metin Kutularına El Yazısı Yazmak için Apple Kaleminizi Kullanın

Karalama, herhangi bir metin kutusuna el yazısı yazmanıza olanak tanır. Karalama etkinleştirildikten sonra tek yapmanız gereken o alana yazmak için Kaleminizle metin kutusuna dokunmak. Bazı alanlarda (bir web tarayıcısının adres çubuğu gibi) biraz pratik gerektirir, ancak kullanmaya alıştığınızda kullanışlı bir özellik haline gelir (çünkü kalem zaten elinizdedir).

Çok daha fazla

Apple Pencil’ınızla yapabileceğiniz çok daha fazla şey var ama bu, başlamak için ihtiyacınız olan tüm temel bilgileri içeriyor. Ayrıca iPad’inizdeki Apple Pencil için en iyi uygulamalar veya iPad Pro’nuzdaki Apple Pencil için en iyi uygulamalar hakkında daha fazla bilgi edinebilirsiniz.

SSS

 • Apple Pencil’ımın şarj olup olmadığını nasıl anlarım?

  Apple Pencil’ınızın pil durumunu kontrol etmek için kalemi (ikinci nesil) iPad’inize takın ve şarj durumunu ekranda görüntüleyin. Kaleminizin şarjının ne kadar olduğunu siz onu kullanırken görmek için iPad’inizde Bugün Görünümü’nü kontrol edin.

 • Apple Pencil’ımı ilk kez kullanmadan önce ne kadar süre şarj etmeliyim?

  Apple Pencil’ınızın tamamen şarj olması uzun sürmez. İlk kullanımdan önce 10-15 dakika şarj etmeyi deneyin.

 • Apple Pencil’ımı yeniden eşleştirmeye devam etmem gerekiyor. Sorun nedir?

  Apple Pencil’ınız doğru şekilde eşlenmiyorsa kontrol etmeniz gereken birkaç şey vardır. Pil durumunuzu kontrol edin ve Apple Pencil’ın tamamen şarj olduğundan emin olun. iPad’inizle uyumlu bir Apple Pencil kullandığınızdan ve Bluetooth’un açık olduğundan emin olun. iPad’iniz ve Apple Pencil’ınız hâlâ düzgün bir şekilde eşleşmiyorsa aygıtların bağlantısını kesip yeniden eşleştirmeyi deneyin. git Ayarlar > Bluetooth ve i’ye dokununbilgi simgesi yanında Elma Kalemi. Musluk Bu Cihazı Unut, ardından onaylayın. Apple Pencil’ınızı (2. nesil) iPad’inizin yan tarafına manyetik olarak takın. Birinci nesil bir Apple Pencil için, Apple Pencil’ın kapağını açın ve iPad’in Lightning bağlantı noktasına takın. Eşleştirme otomatik olarak başlamalıdır.