Skip to content

Apple Şimdiye Kadarki En Büyük Ürün Lansmanına Hazırlanıyor Olabilir

23 de Mayıs de 2023

Apple’ın bir sonraki büyük etkinliğine muhtemelen bir veya iki ay kala, BloombergApple uzmanı Mark Gurman, yeni donanım için şimdiye kadarki en büyük yılın ne olabileceğini tahmin ediyor. Gurman’ın açıkladığı gibi, Apple genellikle ilkbaharda küçük güncellemeler ve ürünler, yaz aylarında yeni yazılımlar ve donanımlarının çoğunu sonbaharda piyasaya sürer. Yeni ürünler için beklenti oluşturmayı ve kazançlı bir tatil sezonu olasılığını artırmayı amaçlayan bir stratejidir. Ancak Gurman, Avrasya Ekonomik Komisyonu’na yapılan bir dizi dosyalamanın, Apple’ın Bahar etkinliği için daha geniş bir ürün yelpazesine sahip olduğunu gösterebileceğine de inanıyor.

Consomac’ın keşfettiği 12 dosya, piyasaya sürülmemiş üç iPhone modelini ve piyasaya sürülmemiş dokuz iPad modelini içeriyor. Şimdilik, listeler yalnızca “A2595” ve “A2766” gibi tanımlayıcı numaraları gösteriyor, bu nedenle teknik özellikler ve performans hala bir sır. Apple’ın niyeti hâlâ belirsiz olsa da Gurman, 2022’de kapsamlı bir ürün serisini duyuracağından (ve ardından piyasaya süreceğinden) emin. ilkbaharda mı yoksa planlanan sonbahar dizilişini erken mi yaptı?

Apple, Cupertino Genel Merkezinde Yeni Ürün Güncellemelerini Tanıttı

Herhangi bir donanım duyurusunun normalden daha erken yapılıp yapılmadığını öğrenmek için Apple’ın Mart veya Nisan aylarında gerçekleşmesi beklenen bahar etkinliğini beklememiz gerekecek. Ancak Gurman’a, şirketin “tarihindeki en geniş yeni donanım ürün yelpazesini” bu sonbaharda görmeyi beklediği söylendi. Her iki durumda da, 2022’de bir noktada, muhtemelen pek çok yeni iPhone ve iPad donanımı göreceğiz.