Skip to content

Apple TV Altyazıları ve Alt Yazıları Nasıl Açılır?

23 de Mart de 2023

Apple TV, altyazıları kontrol etmenin birkaç yolunu destekler. Kapalı açıklamalı alt yazıları her zaman etkin olacak şekilde ayarlayabilir veya alt yazıları gösteri bazında etkinleştirebilirsiniz. Okumayı kolaylaştırmak için altyazı metninin stilini de değiştirebilirsiniz. Bu makaledeki bilgiler, aksi belirtilmedikçe tüm Apple TV modelleri için geçerlidir.

Tüm İçerik için Apple TV Altyazıları Nasıl Açılır?

Netflix, Hulu, Amazon Prime ve Apple TV+ dahil olmak üzere Apple TV’de bulunan akış hizmetlerinin çoğu, kapalı altyazı veya SDH (sağır ve işitme güçlüğü çekenler için altyazı) desteği içerir. Apple TV’de bu özelliği destekleyen tüm içerikler için alt yazıları etkinleştirmek için:

 1. seçin Ayarlar Siri Remote veya Apple TV Remote kullanılarak Apple TV ana ekranındaki simge.

 2. Seçme Ulaşılabilirlik.

  Apple TV'deki Erişilebilirlik ayarı

 3. Seçme Altyazılar ve Altyazı.

  Altyazılar ve Altyazı

 4. Seçme Kapalı Altyazılar ve SDH özelliği değiştirmek için Açık veya Kapalı özelliği destekleyen tüm içerik için. basın Menü uzaktan kumandadaki düğmeyi seçin veya Ev ana ekrana dönmek için simgesine dokunun.

  Altyazılar ve alt yazı için Apple TV Ayarları

Mevcut Şov için Altyazılar Nasıl Açılır?

Altyazıları veya SDH’yi her zaman açık bırakmak istemeyebilirsiniz. Ayrıca, Apple TV altyazılarını program bazında açıp kapatabilirsiniz. Apple TV HD ve Apple TV 4K’da, açmak için bir programı görüntülerken Apple TV uzaktan kumandasının dokunmatik yüzeyinde aşağı kaydırın. Bilgi panel. İle altyazılar seçeneği vurgulayın, aşağı kaydırın ve altyazıları açmak için seçeneği seçin Açık veya Kapalı. Seçenek adları, izlediğiniz hizmete göre farklılık gösterebilir ancak genel olarak Oto, AçıkVe Kapalı. Daha eski Apple TV’lerde, Seçme görüntülemek için uzaktan kumandadaki düğmeyi yaklaşık üç saniye basılı tutun. Alt yazı sekme.

Apple TV Bilgi paneli ve altyazı kontrolü.

Altyazıların Dili Nasıl Değiştirilir?

Altyazılar için kullanılan dili değiştirebilirsiniz. Bilgi Siri Remote’un dokunmatik yüzeyini aşağı çekerek eriştiğiniz panel. dokunmanız gerekebilir Ses veya mevcut dil görüntülenebilir, bu durumda ona dokunun. Seçenekler listesinden dil seçiminizi yapın.

Siri Remote ile Apple TV Altyazılarını Kontrol Etme

Siri Remote’ta Siri’yi basılı tutun mikrofon anahtar ve söyle Altyazıları aç veya Altyazıları kapat. Bazı diyalogları kaçırırsanız, uzaktan kumandadaki Siri tuşunu basılı tutun ve şunu söyleyin: Ne dedi? veya Ne dedi? Düğmeyi bıraktığınızda Apple TV, tekrar duyabilmeniz veya okuyabilmeniz için videonun son 15 saniyesini kapalı altyazılar açık olarak yeniden oynatır. Siri uzaktan kumandası yalnızca Apple TV HD (eski adıyla Apple TV 4. nesil) ve Apple TV 4K ile uyumludur. Ayrıca, Siri uzaktan kumandasının dokunmatik yüzeyine üç kez dokunarak ayrı programlar için altyazı seçeneğine de erişebilirsiniz. Apple TV’nin ana ekranına gidip öğesini seçerek üçlü tıklama eylemini ayarlayın. Ayarlar > Ulaşılabilirlik > Erişilebilirlik Kısayolu ve seçmek Altyazılar kısayol için.

Apple TV'de Erişilebilirlik Kısayolu

Altyazılar ve Başlıklar Nasıl Özelleştirilir

Altyazıların yazı tipini, boyutunu ve rengini değiştirmek mümkündür. Ayrıca metnin arka plan rengini ayarlayabilir ve opaklığı ayarlayabilirsiniz. Alt yazıları özelleştirmek için:

 1. seçin Ayarlar Apple TV ana ekranındaki simge.

  Ayarlar uygulaması

 2. Seçme Ulaşılabilirlik.

  Apple TV'de erişilebilirlik ayarı

 3. Seçme Altyazılar ve Altyazı.

  Altyazılar ve Altyazı

 4. Seçme stil.

  Apple TV'de altyazılar ve altyazı tercihleri

 5. Düzenlemek veya seçmek için mevcut bir stil seçin Yeni stil.

  Apple TV'de Stilleri Düzenle

 6. Stili değiştirmek istediğiniz her kategoride bir seçim yapın. Stil düzenleme sayfası, yapabileceğiniz değişikliklerin bir listesini ve stil değişikliklerinin nasıl göründüğünü gösteren bir önizleme içerir. Seçenekler şunları içerir:

  • Tanım: Stilin adını değiştirin.
  • Yazı tipi: Yazı tipini değiştirin.
  • Boyut: Metnin boyutunu ayarlayın.
  • Renk: Metnin rengini değiştirin.
  • Arka plan: Metnin arkasındaki rengi ayarlayın. Yazı tipi rengiyle kontrast oluşturan bir arka plan rengi seçin.
  • opaklık: Arka plan opaklığını ayarlayın.
  • Gelişmiş araçlar: Metin opaklığını, kenar stilini ve vurguları değiştirin.

  Apple TV altyazı stillerini düzenleyin.