Skip to content

Apple TV’nizdeki Uygulamaları Nasıl Kapatabilirsiniz?

5 de Haziran de 2021

Bilinmesi gereken

  • 4. ve 5. Nesil’de: Basın TV/Ev.
  • 3. Nesil’de: Çift tıklayın Ev. Uygulamayı vurgulamak için sağa kaydırın. Yukarı kaydırın ve Ev.
  • Bir Apple TV’yi şuraya giderek yeniden başlatın: Ayarlar > sistem > Tekrar başlat.

Bu makalede, Apple TV’nizde, uygulamayı kapatarak veya zorla kapatarak size sorun çıkaran ve bazen sorunu çözebilecek bir uygulamanın ne kadar yakın olduğu açıklanmaktadır. Bu teknik, App Store’un 4. nesil Apple TV’yi piyasaya sürdüğü 2015’ten bu yana piyasaya sürülen tüm Apple TV cihazlarını kapsar.

4. veya 5. Nesil Apple TV’lerde Bir Uygulamayı Kapatın

  1. bulun TV/Ana Ekran düğmesi Apple TV uzaktan kumandasında, TV seti veya altında çizgi olan bir dikdörtgen olarak gösterilir.

  2. Tıkla Ev buton.

  3. Uygulamalar listesine geri dönerseniz, sorunlu uygulamayı başarıyla kapattınız. Artık arka planda duraklatıldı; bir video uygulamasını kapattıysanız ses durmalıdır.

3. Nesil Apple TV’lerde Bir Uygulamayı Kapatın

3. nesil Apple TV’de bir uygulamayı kapatmak ve ana menüye dönmek için Menü Cihazınızla birlikte verilen Apple TV uzaktan kumandasındaki düğmesine basın.

3. nesil Apple TV uzaktan kumandası

Apple TV’de Bir Uygulamayı Zorla Kapatma

Yanıt vermiyorsa bir uygulamadan zorla çıkmanız gerekebilir. Bu eylemi, ister bir uygulamada ister ana ekranda olun, Apple TV’nin herhangi bir yerinden gerçekleştirin:

  1. çift ​​tıklayın Ev uygulama değiştiriciyi getirmek için düğmesine basın.

  2. Uygulamadaysanız, ilk olacak. Aksi takdirde, uygulama mevcut olana kadar sağa kaydırın.

  3. Yukarı kaydırın ve uygulama en üste kaybolacaktır.

  4. Tıkla Ev ana ekrana dönmek için düğmesine basın.

Apple TV Remote Uygulamasını Kullanarak Bir Uygulamayı Kapatma

iPhone’unuzdaki Kontrol Merkezinde bulunan Apple TV Remote, burada bahsedilen tüm görevleri gerçekleştirmek için de kullanılabilir. Yazılım, fiziksel uzaktan kumandanın görünümünü taklit eder, bu nedenle sanal düğmeler aynı şekilde çalışır. Apple TV Remote uygulaması yalnızca iOS 11 veya sonraki sürümlerde kullanılabilir.

Apple TV Nasıl Yeniden Başlatılır

Bir uygulamadan zorla çıkmaya çalıştıysanız ancak uygulama çıkmıyorsa veya uygulama değiştirici görünmüyorsa Apple TV’nizi yeniden başlatın. git Ayarlar > sistem > Tekrar başlat cihazı hemen yeniden başlatmak için Tıklama Sıfırla, bu, verileri temizlemek ve Apple TV’yi varsayılan ayarlarına döndürmek içindir. Alternatif olarak, Apple TV donmuşsa ve herhangi bir girişe yanıt vermiyorsa, güç kablosunu arkadan çıkarın, birkaç saniye bekleyin ve tekrar takın.