Skip to content

Apple Watch Series 6 Sağlıklı Yaşama Nasıl Odaklanıyor?

29 de Mayıs de 2021

Önemli Çıkarımlar

  • 399 dolardan başlayan Apple Watch Series 6, sağlık ve zindeliği hedefliyor.
  • Yeni özellikler arasında kan oksijen izleme ve her zaman açık altimetre bulunur.
  • Apple Watch Series 6’nın fitness özelliklerinin çoğu daha ucuz modellerde mevcuttur.
elma
Her ölçümü takip etmek isteyen fitness tutkunları için yeni Apple Watch Series 6, sağlığınızı ölçmek için çok sayıda seçeneğe sahiptir. Ancak uzmanlar, birçok özelliğinin daha düşük fiyatlı akıllı saatlerde de mevcut olduğunu söylüyor. 399 $ ‘dan başlayan Apple Watch Series 6, normal kalp atış hızı izleme ve adım saymanın yanı sıra kandaki oksijen takibi ve EKG ölçümleriyle mutfak lavabosunu bileğinize fırlatıyor. Sağlık izlemenin geleceğine bir bakış sunan son teknoloji bir karışım. Bununla birlikte, tüm bu özellikler bazı insanlar için aşırıya kaçabilir. Smart Watches 4 U inceleme sitesinin kurucusu ve CEO’su Antti Alatalo, bir e-posta röportajında ​​”Çeşitli sağlık verilerini yakalayan şık bir akıllı saat” dedi. “Bununla birlikte, çok özel ihtiyaçlarınız olmadıkça (yani kan oksijen monitör sensörünü gerçekten istemiyorsanız), bunun mutlak bir zorunluluk olduğunu söyleyemem. Yalnızca temel yerleşik sağlık özelliklerine sahip bir akıllı saat istiyorsanız, daha uygun fiyatlı Apple Watch SE veya Series 3 gayet yeterli.”

Oksijen Doygunluğunuzu Bilin

Series 6’nın öne çıkan özelliği yeni kan oksijen sensörüdür. Sağlık sitesindeki uzmanlara göre, kullanıcının kanındaki oksijen doygunluğunu izlemek için saatin arkasındaki sensörleri kullanır, bu da “vücudunuzun performansta önemli bir faktör olan oksijeni işleme yeteneğinin bir anlık görüntüsünü verebilir”. Eğitim Zirveleri. Dağlara tırmanan veya inen sporcular için, gerçek zamanlı yükseklik takibi için en yeni Apple Watch’ın her zaman açık altimetresinden başkasına bakmayın. The Ski Girl’ün kurucusu Christine Wang, Series 6’yı sürekli olarak kayak eğitimi için kullandığını söylüyor.

Wang bir e-posta röportajında, “Saatle egzersiz yaparken kalp atış hızımı ve kan oksijenimi takip ediyorum ve çeşitli egzersiz rutinime yardımcı olması için GPS ve kronometreyi kullanıyorum” dedi. Ancak, saatin bluetooth bağlantısıyla ilgili aralıklarla sorunlar yaşadığını bildirdi. InsideTechWorld’ün kurucu ortağı Khunshan Ahmad, Apple Watch Series 6’yı tamamen fitness takibi için kullandığını söylüyor. Bir e-posta röportajında ​​”Ben kararlı bir egzersizciyim, bu yüzden koşularımı izlemek ve bir günde kaç kalori yaktığımı kaydetmek için kullanıyorum” diye ekledi.

iPhone ve Apple Watch'ta Fitness+

elma
Apple, akıllı saatlerine odaklanan eksiksiz bir fitness ekosistemi oluşturmaya çalışıyor. Şirket kısa süre önce, Apple Watch ile entegre egzersizler sağlayacak olan Fitness+ adlı yeni bir özelliği tanıttı. Saati satın aldığınızda üç aylık deneme aboneliği ücretsizdir, ancak bundan sonra ayda 10 ABD Doları veya yılda 80 ABD Doları tutarında olacaktır.

Tatlı Rüyalar

Ancak sağlık sadece egzersiz yapmaktan daha fazlasıdır. WatchOS 7’de yeni olan Apple, tüm COVID’leri elinizden aldığınızdan emin olmak için 20 saniyelik bir el yıkama zamanlayıcısına sahiptir. Uyku takibi, Apple Watch Series 6’nın piyasaya sürüldüğü sıralarda kullanıma sunulan bir başka yeni özelliktir; daha önceki bazı modellerde de çalışır. İPhone’un Saat uygulamasındaki mevcut Uyku Vakti özelliğiyle bütünleşir (bu özellik artık Uyku olarak adlandırılır), böylece onu açar ve bir program oluşturursunuz. Alatalo, uyku izleme işlevini günlük olarak kullandığını söylüyor. “Minimum yedi ila sekiz saat aldığımdan emin olmak ve sonuçları her gün karşılaştırmak için uyku verilerini yakalayabilirim” dedi. “Veriler, okunması kolay bir grafik ekranda vurgulanır. Saati uyku sırasında takmanız gerektiğinden, saatinizi gün içinde şarj etmeniz gerektiği anlamına gelir, bu yüzden bu akılda tutulması gereken bir şeydir.” “Çok çeşitli sağlık verilerini yakalayan şık bir akıllı saat.”

Benzer Özellikler, Daha Düşük Fiyat

Yine de, Apple Watch’ın en son yinelemesinde herkesin tüm çanlara ve ıslıklara ihtiyacı yok. 279 $’dan başlayan yeni Apple Watch SE, Seri 6 ile aynı özelliklerin çoğuna sahiptir, eksi kan oksijen izleme ve EKG’ye sahiptir. 199 $ ‘dan başlayan dişte biraz uzun olan Seri 3 bile temel sağlık takibi yapabilir. Fitbit’in akıllı saatleri de birçok fitness özelliğine sahiptir ve genellikle daha ucuzdur. Koronavirüs kriziyle birlikte sağlık ve zindelik herkesin aklında her zamankinden daha fazla. Ciddi bir COVID-19 vakası riski obeziteye bile bağlanmıştır. Apple açıkça Series 6 ile bu trendden para kazanmaya çalışıyor, ancak en yeni Apple Watch’ı taksanız bile koltuktan kalkmanız gerekecek.