Skip to content

Apple Watch Yüzleri Nasıl Değiştirilir

18 de Mayıs de 2021

Apple Watch’un en iyi özelliklerinden biri, tercih ettiğiniz tasarımda ihtiyaç duyduğunuz bilgileri ve özellikleri alabilmeniz için saat yüzleri arasında geçiş yapabilmesidir. Apple Watch’taki saat yüzleriyle sınırlı değilsiniz; diğer Apple Watch kadranları da mevcuttur Yüzleri nasıl değiştireceğinizi, yenilerini nereden alacağınızı ve üçüncü taraf Apple Watch kadranlarını alıp alamayacağınızı öğrenmek kolaydır. İlk sürümden watchOS 6’ya sahip Apple Watch Series 5’e kadar tüm Apple Saatler, değiştirilebilir saat yüzleri sunar. Her yeni sürümde yüz sayısı artar.

Apple Watch’ta Yüz Nasıl Değiştirilir

Her Apple Watch, çeşitli saat yüzleriyle birlikte gelir. Bu önceden yüklenmiş kadranlar, Apple Watch’unuzu bir dakika ve saniye ibresi ile mekanik bir saat gibi şekillendirmek, Siri’yi ve önerilerini vurgulamak, favori bir fotoğrafı görüntülemek ve size tonlarca faydalı bilgi vermek gibi her türlü seçeneği sunar. Apple Watch kadranlarını nasıl değiştireceğiniz aşağıda açıklanmıştır:

 1. Apple Watch’u ekranın aydınlanması için kaldırın.

 2. Apple Watch ekranınıza sertçe basın.

 3. Apple Watch’unuzda yüklü kadranları görmek için sola ve sağa kaydırın. Kullanmak istediğinize dokunun.

 4. Dokunmak Özelleştirmek Saat yüzünde kişiselleştirebileceğiniz seçenekleri göstermek için ekranın alt kısmında. Kişiselleştirme için belirlenmiş bir alana dokunun ve sunulan seçenekler arasından seçim yapın.

Yüzleri özelleştirmeden değiştirmeyi mi tercih ediyorsunuz? Hızlıca yüzler arasında geçiş yapmak için saati kaldırın ve ekranda yandan yana kaydırın.

Watch Uygulamasından Yeni Apple Watch Görünümlerini Alın

Apple Watch’unuza önceden yüklenmiş kadranlar tek seçeneğiniz değil. İPhone’unuzdaki Watch uygulamasında diğer saat yüzleri gizlidir. Bunları bulmanız ve Apple Watch’unuza yüklemeniz yeterlidir. Bunu nasıl yapacağınız aşağıda açıklanmıştır:

 1. Apple Watch’unuzla eşlenen iPhone’da İzlemek app.

 2. Dokunmak Yüz Galerisi ekranın altında. Yüz Galerisi, aşağıdaki kategorilere ayrılmış tüm mevcut saat yüzü seçeneklerini içerir: Aktivite, Renk, Modüler, ve daha fazlası. Gördüğünüz yüzler, Apple Watch’unuzun kullandığı watchOS sürümüne bağlı olarak değişir. Apple, her yeni sürümde yeni yüzler sunar ancak yüzleri nadiren kaldırır.

 3. Saat yüzlerini görüntülemek için yukarı ve aşağı ve bir yandan diğer yana kaydırın.

  iPhone Watch uygulaması Yüz Galerisi

 4. Beğendiğiniz bir saat yüzü bulduğunuzda, seçeneklerini görmek için ona dokunun. Yüzün renginde veya stilinde istediğiniz değişiklikleri yapın ve seçtiğiniz yüz komplikasyonları destekliyorsa köşelere komplikasyonlar atayın.

 5. Saat yüzü ekranında Ekle Bu yüzü Apple Watch’unuza yüklemek için.

  Apple Watch kadran seçenekleri

Yüklediğiniz yeni saat kadranı, otomatik olarak varsayılan saat kadranınız olacak şekilde ayarlanır ve anında Apple Watch’ta görünür. Ayrıca, geçmişte kullandığınız tüm saat yüzlerini gösteren Watch uygulamasının My Faces bölümüne de eklenir. Saatinizin yüzünü görmüyor ve bir sorun olup olmadığını merak ediyor musunuz? Güç Rezervi Modunda olabilirsiniz.

Hermes ve Nike Apple Watch Yüzleri Nasıl Elde Edilir

Apple Watch Hermes sürümü

Apple Inc.
Premium Hermes ve Nike Apple Watch kadranlarını duyduysanız ve bunları Apple Watch’unuza eklemek istiyorsanız, bunları saatinizde veya uygulamada neden bulamadığınızı merak ediyor olabilirsiniz. Çünkü orada değiller. En azından çoğu saat için orada değiller. Nike Apple Watch kadranlarını edinmek için Apple Watch Nike modelini satın almanız gerekir. Nike saat kadranları bu modele önceden yüklenmiştir ve kadranları standart bir Apple Watch modeline almanın başka yolu yoktur. Nike modellerinin maliyeti standart Apple Watch Series 5 modelleriyle aynıdır. Aynı şey Hermes Apple Watch yüzü için de geçerli. Yalnızca Apple’dan premium fiyatlı Apple Watch Hermes sürümünü satın alırsanız kullanılabilir. Apple Watch’un Hermes sürümleri, Hermes tarafından tasarlanmış bir deri saat kayışı ile birlikte gelir, ancak saatin fiyatına neredeyse 1000 dolar ekleyebilir. Hermes saat kadranını istiyorsanız ödemeniz gereken bedel budur.

Üçüncü Taraf Apple Watch Yüzleri Ekleyebilir misiniz?

Hermes ve Nike kadranları dışında üçüncü taraf Apple Watch yüzleri yoktur. Apple, üçüncü tarafların Apple Watch kadranları oluşturmasına veya dağıtmasına izin vermez. Apple’ın zaman içinde iPhone ve iPad’i özelleştirmek için yeni seçenekler sunması gibi, gelecekte bu değişimi hayal etmek zor değil.