Skip to content

Apple Watch’ta Karalama Klavyeye Nasıl Değiştirilir

16 de Haziran de 2022

Bilinmesi gereken

 • Apple Watch’ta Scribble’ı devre dışı bırakamazsınız, ancak bunun yerine kullanmak için bir klavye uygulaması yükleyebilirsiniz.
 • FlickType, yazıya kaydırma seçeneğiyle birlikte harf, sayı ve sembol klavyeleri sunar.
 • WatchKey harfler, sayılar ve kısa metinlerin yanı sıra çeşitli yazı tipi stilleri sunar.

Bu makalede, Apple Watch’ınızda Scribble yerine klavyenin nasıl kullanılacağı açıklanmaktadır. Bu şu anda Saatinize üçüncü taraf bir uygulama yüklemenizi gerektirse de, harika çalışan birkaç ücretsiz klavye var.

Apple Watch’ta FlickType’ı kullanın

Apple Watch için FlickType’ı yükledikten sonra uygulamayı Saatinizde açın ve deneyin.

 1. Klavyeyi kullanarak mesajınızı yazın. Sayılar veya semboller kullanmak istiyorsanız, simgesine dokunun. artı işareti sol alt tarafta ve bu klavyelerden birini seçin. Geri dönmek için öğesine dokunun. ABC. Geri almak için sağ alttaki oku kullanın.
 2. Mesajınızı yazmayı bitirdiğinizde, simgesine dokunun. Göndermek sol üstte.
 3. Mesajınızın doldurulduğu yeni bir metin mesajı penceresi açılacaktır. En üstte bir kişi seçerek işlemi tamamlayın ve ardından mesajı yolda gönderin.

FlickType Özellikleri

FlickType, bazı müthiş özellikler ve ayarlar sunar. Uygulamayı iPhone’unuzda açın, emin olun Klavye İzle en üstte seçilidir ve simgesine dokunun. vites Ayarları açmak için simge.

 • Klavyeye farklı bir renk vermek için bir Tema seçin.
 • Hatalar için Otomatik Düzeltmeyi etkinleştirin.
 • Şık bir kaydırma klavyesi için Yazmak İçin Kaydır özelliğini açın.
 • Sık yazdığınız belirli kelimeler için Özel Sözlük oluşturun.
 • Daha hızlı mesaj göndermek için favori kişinizi seçin.

Musluk Tamamlandı tamamladığınızda, değişiklikleriniz hemen Apple Watch’ınızdaki uygulamaya uygulanacaktır.

FlickType'ın ayarları ve seçenekleri.

Apple Watch’ta WatchKey’i kullanın

Apple Watch için WatchKey’i yükledikten sonra Apple Watch’ınızda açın ve yazmaya hazırlanın. Şu an için kapatmak istediğiniz premium sürüm için bir reklam görürseniz, X sol üst tarafında.

 1. Klavyeyi kullanarak mesajınızı yazın. Musluk 123 sayısal klavye için ve ABC mektuplara dönmek için. Büyük harf kilidi için sol üstteki oku ve geri almak için sağ üstteki X’i kullanın.
 2. Mesajınızı tamamladığınızda, öğesine dokunun. Göndermek sağ altta.

  Apple Watch'ta WatchKey uygulama klavyesi.

 3. Mesajınız gönderilmeye hazır olarak yeni bir metin mesajı penceresi açılacaktır. En üstte bir kişi seçerek bitirin ve ardından mesajı gönderin.

WatchKey Özellikleri

FlickType gibi, WatchKey de ayarlayabileceğiniz çeşitli ayarlara ve kontrol edebileceğiniz özelliklere sahiptir. Aşağıdaki seçenekleri görüntülemek için iPhone’unuzda uygulamayı açın.

 • Ana Sayfa sekmesindeki ipuçlarını içeren faydalı bir eğiticiyi izleyin.
 • Tam metin için kısaltmalar olarak Kısa Metin ekleyin.
 • 60’tan fazla stile sahip farklı bir Yazı Tipi seçin.
 • Dişli simgesini kullanarak SSS ile yardıma erişin.

İşiniz bittiğinde uygulamayı kapatabilirsiniz. Herhangi bir değişiklik anında Apple Watch’ınızdaki uygulamaya uygulanacaktır.

WatchKey özellikleri ve seçenekleri.

Karalama, harf çizmek için güzel bir özelliktir, ancak herkes için değildir. Metin mesajlarınızı Apple Watch’ta yazmayı tercih ediyorsanız, umarım bu klavye uygulamalarından biri seveceğiniz bir uygulamadır.

SSS

 • Apple Watch’taki klavye nerede?

  Apple Watch, yerleşik bir klavyeyle gelmiyor. Apple Watch’unuzda e-posta ve metin göndermek için Karalama özelliğini veya Siri’yi kullanabilirsiniz. Bir kişiye kısa mesaj göndermek için Siri’yi uyandırmak için saatinizdeki dijital kurma koluna basın > “Mesaj Kişi_Adı” ve Siri’ye mesajın ne olmasını istediğinizi söyleyin.

 • Apple Watch’uma nasıl klavye kurarım?

  Cihazınıza eksiksiz bir klavye yüklemek için FlickType, Shift Keyboard veya WatchKey gibi bir üçüncü taraf uygulaması kullanın. WatchOS sürümünüze göre App Store’a erişin. seçin dijital taç > Uygulama mağazası > ok indir veya aç Uygulamayı izle iPhone’unuzda seçin ve Mevcut Uygulamalar > Düzenlemek.