Skip to content

Apple, Windows ve Android Aygıtlardan iCloud Fotoğraflarınıza Nasıl Erişilir?

9 de Mayıs de 2021

Bilinmesi gereken

 • İOS’ta: iCloud’u etkinleştirin. Ardından cihazı açın ve Fotoğraflar uygulamasını seçin ve Fotoğraflar sekmesi.
 • Mac’te: Sistem Tercihleri > Apple kimliginiz > iCloud. Altında İCloud kullanan bu Mac’teki uygulamalar, seçin Fotoğraflar.
 • Windows 10’da: Windows için iCloud’u açın. Git Fotoğraflar > Seçeneklerve seçin iCloud Fotoğraf Kitaplığı. Bitti > Uygulamak.

Bu makale, iPhone’lar ve iPad’ler, Mac’ler, Windows PC’ler ve Android cihazlar dahil olmak üzere çeşitli cihazlarda iCloud fotoğraf kitaplığınıza nasıl erişeceğinizi açıklar. Bu makaledeki talimatlar iOS 13, iPadOS 13, macOS Catalina (10.15), Windows 10 ve Android 10 için geçerlidir, ancak önceki sürümlerle de çalışabilirler.

İPhone, iPod touch ve iPad’den iCloud Fotoğraflarına Nasıl Erişilir

İOS veya iPadOS aygıtınızda iCloud Fotoğrafları’nı kullanmadan önce onu açmanız gerekir. Ardından, fotoğraflarınıza erişmek için aşağıdaki adımları tamamlayın:

 • Cihazınızda Fotoğraflar.
 • Fotoğraflar uygulamasında, Fotoğraflar sekmesi.

Fotoğrafları, fotoğrafların çekildiği yıla, aya veya güne göre görüntüleyebilir veya tüm fotoğrafları görüntüleyebilirsiniz. Fotoğraflar, resimlerinizi görüntülemek veya fotoğraflardan video anıları oluşturmak için harika bir uygulamadır. Aynı zamanda fotoğrafları bir e-posta, metin mesajı veya sosyal medyada paylaşabileceğiniz bir belge dizini; AirDrop’u kullanarak yakındaki bir Apple cihazına dosya gönderin; veya görüntüleri Dropbox veya Google Drive gibi diğer bulut tabanlı hizmetlere kaydedin. Fotoğraflar uygulaması, iOS ve iPadOS’teki Dosyalar uygulamasıyla birlikte çalışır. Fotoğraflar uygulamasında bir fotoğrafa ve ardından Paylaş simgesine ve ardındanöğesine dokunun. Dosyalara Kaydet. Oradan, fotoğrafı Dosyalar’da kurduğunuz herhangi bir hizmete (örneğin, iCloud Drive veya Google Drive) veya cihazınıza kaydedebilirsiniz. İPadOS’te, Dosyalar ve Fotoğraflar uygulamalarını aynı anda Bölünmüş Görünümde görüntüleyebilir ve ardından görüntüleri bir uygulamadan diğerine sürükleyebilirsiniz.

Mac’te iCloud Fotoğraflarına Nasıl Erişilir

İOS ve iPadOS’te olduğu gibi, macOS’teki Fotoğraflar uygulaması, iCloud Fotoğrafları’nda fotoğrafları görüntülemenin en hızlı yoludur. Görüntüler koleksiyonlarda tutulur, koleksiyonlarda yer alan görsel ve videolardan oluşturulan Anıları izleyebilirsiniz. Görüntüleri Fotoğraflar uygulamasından Mac’inizdeki herhangi bir klasöre sürükleyebilirsiniz. Fotoğrafları Microsoft Word veya Apple Pages gibi diğer uygulamalara da bırakabilirsiniz. Mac’inizdeki Fotoğraflar uygulamasında iCloud Fotoğrafları görüntülerinizi görmüyorsanız, özelliği açmanız gerekebilir. Bunu yapmak için aşağıdaki adımları tamamlayın:

 1. Seçiniz Sistem Tercihleri.

  Mac'te Sistem Tercihleri ​​komutunun vurgulandığı Apple Menüsü

 2. İçinde Sistem Tercihleri, seçin Apple kimliginiz.

  MacOS'ta Apple Kimliği vurgulanmış Sistem Tercihleri

 3. İçinde Apple kimliginiz, kenar çubuğunda seçin iCloud. Sonra, altında İCloud kullanan bu Mac’teki uygulamalar, seçin Fotoğraflar.

  İCloud başlığı ve Fotoğraflar seçeneği vurgulanmış olarak macOS'te Apple Kimliği ayarları

 4. İCloud hesabınızda oturum açmanız istenebilir. Ayrıca iCloud ayarlarınızı doğrulamanız da istenebilir.

Windows’tan iCloud Fotoğraflarına Nasıl Erişilir

İCloud Fotoğrafları’na Windows tabanlı bir aygıttan erişmek istiyorsanız, önce PC’ye Windows için iCloud’u indirip yüklemeniz gerekir. Aygıtınızda iCloud Fotoğrafları ayarlamak için aşağıdaki adımları tamamlayın:

 1. Windows için iCloud’u açın.

 2. Yanında Fotoğraflar, seçin Seçenekler.

 3. İçinde Fotoğraf Seçenekleri, seçin iCloud Fotoğraf Kitaplığıve ardından seçin Bitti.

 4. Seçiniz Uygulamak.

Fotoğraflarınıza iCloud Fotoğrafları’nda erişmek için Dosya Gezgini’ni açın. Gezinti bölmesinde, genişletin Hızlı erişimve ardından seçin iCloud Fotoğrafları. Ayrıntılar bölmesinde, Windows iCloud Fotoğrafları’nı üç kategoriye ayırır:

 • İndirilenler: Bunlar iPhone veya iPad’inizde çektiğiniz fotoğraflardır. Bu dosyalar otomatik olarak PC’nize indirilmelidir.
 • Yüklemeler: Buradan Apple cihazlarınıza fotoğraf yükleyebilirsiniz.
 • Paylaşılan: Bu klasör, iCloud’da bulunan tüm paylaşılan fotoğraf albümlerine erişmenizi sağlar.

Windows 10 dosya yöneticisi

Android’den iCloud Fotoğraflarına Nasıl Erişilir

Apple, Android için belirli iCloud uygulamalarının tarayıcı tabanlı bir sürümünü sunar. Daha az seçenek olmasına rağmen, iOS veya iPadOS ile aynı şekilde çalışır. Örneğin, fotoğrafları yalnızca e-postayla veya bir bağlantı kopyalayarak paylaşabilirsiniz. Yazma sırasında, Android mobil tarayıcıdan yalnızca Fotoğraflar, Notlar, iPhone’umu Bul ve Anımsatıcılar uygulamaları kullanılabilir. Bir Android cihazda iCloud Fotoğrafları’na erişmek için bir tarayıcı açın ve www.icloud.com adresine gidin. İstendiğinde iCloud’da oturum açın, ardındanöğesine dokunun. Fotoğraflar.

Bir Web Tarayıcısından iCloud Fotoğraflarına Nasıl Erişilir

Aygıtınızda iCloud’u kurmak istemiyorsanız veya başka birinin aygıtını (bir Chromebook aygıtı dahil) kullanıyorsanız, iCloud Fotoğraflar kitaplığınıza bir web tarayıcısından erişilebilir. Fotoğraflarınıza bir tarayıcıdan erişmek için aşağıdaki adımları tamamlayın:

 1. Bir web tarayıcısı açın.

 2. Adres çubuğuna yazın www.icloud.comve ardından tuşuna basın Giriş.

 3. İstenirse iCloud hesabınızda oturum açın.

 4. İCloud web sayfasında şunu seçin: Fotoğraflar.

  Fotoğraflar vurgulanmış iCloud web sitesi

Buradan iCloud Fotoğrafları kitaplığınızı videolar dahil çevrimiçi olarak görüntüleyebilirsiniz. Ayrıca fotoğrafları seçerek de yükleyebilirsiniz. Yükle bulutu işaret eden bir yukarı oka benzeyen simgesi.