Skip to content

Apple WWDC Online’ı Yalnızca Dijital Etkinlik Olarak Kabul Ediyor

16 de Nisan de 2021

Bu Neden Önemlidir?

Coronavirüs korkuları nedeniyle giderek daha fazla kişisel teknoloji etkinliği iptal edildiğinden veya ertelendiğinden, Apple tüm sorunu ortadan kaldırıyor ve yıllık geliştirici konferansını yalnızca çevrimiçi bir deneyim olarak sunuyor. Apple, yıllık geliştirici konferansı WWDC’nin Haziran ayında düzenlenecek dijital ve yalnızca çevrimiçi bir etkinlik olarak sunulacağını duyurdu.

Apple Inc
Ne dediler: “Bu Haziran, WWDC20, dünya çapında milyonlarca yetenekli ve yaratıcı geliştiriciye tamamen yeni bir çevrimiçi deneyim getiriyor,” diye yazıyor Apple, geliştirici portalı web sayfasında. “Apple platformlarının geleceğine erken erişim elde etmek ve Apple mühendisleriyle etkileşim kurmak için Keynote ve oturumlar dahil olmak üzere eksiksiz bir program için bize katılın.” Apple ayrıca web’de, e-posta yoluyla ve Apple Developer uygulamasında daha fazla ayrıntı verileceğini söylüyor.

Büyük resim: Pek çok teknoloji şirketi, büyük toplantılarla ilgili endişeler nedeniyle son zamanlarda yüz yüze etkinliklerini iptal etti. Microsoft, kendi geliştirici etkinliği Build’i çevrimiçi bir alana taşıdı, Facebook ise yıllık geliştirici etkinliği F8’i iptal etti. Google da Mayıs ayı için I / O’yu iptal etti. Oyun konferansları GDC ve E3 iptal edildi veya ertelendi, İspanya’daki Mobil Dünya Kongresi iptal edildi ve Adobe, yıllık Zirve etkinliği için planlarını da bıraktı.

Alt çizgi: Apple, uzun yıllar boyunca Keynote’larını canlı yayınladıktan sonra çevrimiçi bir etkinlik sunmak için çok uygundur. Daha samimi geliştirici atölyelerini nasıl yönetecekleri ve gerçek zamanlı oturumlar alıp verebilecekleri herkesin tahminidir, ancak bu büyük olayları düzenlemenin yeni bir yolunu gösterebilir.

Gelişim Uzmanı Olun