Skip to content

Apple’ın Dünya Çapında Geliştiriciler Konferansı Sanallaşıyor (ve Ücretsiz)

23 de Mayıs de 2021

Yıllık geliştiriciler konferansı bu yıl hem sanal hem de ücretsiz olup, tüm Apple geliştiricileri eşit bir zemine oturtarak bazı ilginç yeniliklere yol açabilir.

Apple Inc
Apple, 31’inci yıllık Dünya Çapında Geliştiriciler Konferansı’nın (WWDC) 22 Haziran 2020’de sanal bir etkinlik olarak başlayacağını duyurdu. Tipik 1500 $ ‘lık bilet fiyatından daha düşük tüm kayıtlı geliştiriciler için ücretsiz olacak.

WWDC nedir? Bu etkinlik tipik olarak yaz aylarında düzenleniyor; dünyanın her yerinden geliştiriciler atölyelere katılmak, yeni beceriler öğrenmek ve Apple’ın çeşitli işletim sistemleri için planlarını duymak için geliyor. Bu yıl, muhtemelen iOS 14 ve watchOS 7 hakkında yeni bilgiler göreceğiz. MacRumors.

Sanal gerçeklik: Küresel salgın nedeniyle Apple ve diğer şirketler, geliştirici konferansları da dahil olmak üzere tipik programlarını sürdürmek için çabalamak zorunda kaldılar. Microsoft’un Build ücretsiz hale getirildi ve 19 ve 20 Mayıs için sanal bir etkinlik olarak planlandı, Facebook’un yıllık F8 konferansı ise doğrudan iptal edildi.

Phil Schiller diyorApple’ın Dünya Çapında Pazarlamadan sorumlu kıdemli başkan yardımcısı Schiller, “WWDC20, Apple platformlarının geleceği hakkında bilgi edinmek için 23 milyondan fazla küresel geliştirici topluluğumuzu Haziran ayında benzeri görülmemiş bir şekilde bir araya getirerek şimdiye kadarki en büyüğümüz olacak” dedi. Bir açıklamada.

Öğrenci fırsatı: Apple’ın Yazılım Mühendisliği kıdemli başkan yardımcısı Craig Federighi (sevgiyle Hair Force One olarak bilinir), geçen yıl WWDC’ye 37 farklı ülkeden 350’den fazla öğrenci katıldığını belirtti. Federighi, öğrencileri Apple platformları için geliştirme yapmaya daha da teşvik etmek için şirketin yeni bir Swift Öğrenci Yarışması düzenleyeceğini duyurdu. Öğrenciler, tahsil edilebilir bir WWDC20 ceketi ve rozet seti için yarışırken, Apple’ın Swift kodlama yazılımını kullanarak bir Swift Playground ortamı oluşturacak.

Büyük resim: Apple, etkinliği sanal olarak gerçekleştirerek ve erişim için hiçbir ücret talep etmeden, belki de etkinliğe her zamankinden daha fazla geliştiricinin katılmasını sağlıyor. Giriş ücretini veya ilgili seyahat masraflarını başka şekilde karşılayamayacak öğrencileri ve geliştiricileri teşvik ederek büyük bir değişiklik olabilir. Bu kadar büyük bir yazılım üreticisi grubunun yeni, ilginç uygulamalarında bir artış bile görebiliyorduk.

Uygulama Geliştiricileri Hakkında Daha Fazla Bilgi Edinin