Skip to content

Apple’ın iPhone 12’sinin Bir Ay Geciktiği Bildirildi

23 de Nisan de 2021

Yaklaşan iPhone 12 için biraz titreyen tüketiciler, bir sonraki Apple ahizesi için biraz daha beklemek zorunda kalabilir. Görünüşe göre, ilk olarak Apple tarafından bildirilen 12 aylık bir gecikme yerine, iPhone 12 muhtemelen yalnızca bir ay bekletilecek. Wall Street Journal ve tarafından rapor edildi 9to5Mac.

Cankurtaran / Lance Ulanoff
Biraz arka plan: Apple, COVID-19 salgınından aylardır etkileniyor ve üretim ortakları iPhone tedarik siparişlerine yetişmekte zorlanıyor. Tipik olarak Apple, Eylül ayında yeni iPhone’ları duyurur. Gibi 9to5Mac Bir aylık bir gecikme, duyurunun yalnızca yeni bir iPhone 12 satın alırken bir gecikme ile “zamanında” yapılmaya devam edeceği anlamına gelebilir.

Beklentiler: İPhone 12’nin mevcut yuvarlak kenarı yerine genişletilmiş kenarı ile daha iPad Pro benzeri bir görünüme ve hisse sahip olduğu söyleniyor. Apple’ın yeni amiral gemisinin 5G hücresel özellikleriyle gelmesi de muhtemel.

Sonuç olarak: Tüketici açısından bir ay çok büyük bir gecikme gibi görünmüyor, ancak 9to5Mac özellikle ilk başta daha az iPhone üretmeyi seçerse, Apple’ın mali durumunu etkileyebileceğine işaret ediyor. Yine de en yeni ve en büyük iPhone modellerini Eylül ayında bekleyenler için biraz bekleme olacak.

İPhone ve iOS Hakkında Daha Fazla Bilgi Edinin