Skip to content

Arabada Mobil İnternet Hızınızı Nasıl Artırırsınız?

25 de Mayıs de 2021

Arabanızda İnternet erişimi sağlamak için ister telefonunuzu ister özel bir mobil erişim noktasını kullanın, muhtemelen bir noktada alış veya hız sorunlarıyla karşılaşmışsınızdır. Ünlü hücresel ağlar, son birkaç on yılda altyapılarını gerçekten oluşturdular ve mobil bağlantı ve hızlar eskisinden çok daha iyi, ancak durum hala mükemmel olmaktan uzak. Ve hala evinizde veya ofisinizde ölü bölgelere veya zayıf hücresel bağlantılara rastlayabileceğiniz bir dünyada, arabanızla dolaşırken daha da kötü sorunlarla karşılaştığınızda tam olarak sürpriz olmamalı. Bazı durumlarda, baz istasyonu yerleşimi ve kapsama alanı gibi faktörlere bağlı olarak, bu konuda hiçbir şey yapmak mümkün olmayabilir. Ancak şanslıysanız, mobil internet hızınızı artırmanın bu yollarından biri veya daha fazlası işe yarayabilir.

Süslü Telefon Kılıfınızdan Kurtulun

BSIP / UIG / Getty Images
Tüm telefonların eşit yaratılmadığı soğuk ve zor bir gerçektir ve bunun büyük bir kısmı, neredeyse tüm modern cep telefonlarının dahili antenler kullanmasıdır. Bu estetik açıdan iyi bir şey, ancak resepsiyon söz konusu olduğunda büyük sorunlara neden olabilir ve bunun kanıtı için iPhone 4’ün ilk lansmanından başka bir yere bakmanıza gerek yok. Bu durumda, mantığa aykırı düzeltme, dış anten halkası ve eliniz. Hemen hemen her durumda, bunun tersi doğrudur: davanızı kaldırın ve hücresel sinyal alımınızın (ve İnternet bağlantınızın) iyileşme olasılığı oldukça yüksektir.

Telefonunuzu veya Hotspot’unuzu Yeniden Konumlandırın

Orta konsolda telefon

Kohei Hara / Görüntü Bankası / Getty Images
Arabanızla dolaşırken, siz bir yerden bir yere giderken telefonunuzun veya ortak erişim noktanızın konumu doğal olarak değişecektir, bu da yerel hücresel kapsama alanına bağlı olarak görüşmelerin kesilmesine ve zayıf İnternet bağlantısına neden olabilir. Bu konuda yapabileceğiniz pek bir şey yok, ancak telefonunuzun konumunu veya arabanızın içindeki erişim noktasını değiştirmek aslında çok yardımcı olabilir. Bağlantı sorunlarınız varsa ve telefonunuz veya ortak erişim noktanız bir torpido gözünde veya orta konsolda saklanmışsa, çıkarın ve ön cama veya ön cama – bulunduğunuz yerde yasal ise – daha fazla dayanmayan uygun bir tutucuyla yerleştirmeyi deneyin. anteni engelleyin.

Cep Telefonu Sinyal Artırıcıyı Deneyin

Sinyal artışı

John Rensten / Fotoğrafçının Seçimi / Getty Images
Hücresel sinyal güçlendiriciler, aracınızın dışına monte ettiğiniz bir anten, aracınızın içindeki bir baz istasyonu ve aracınızın içindeki başka bir antenden oluşan cihazlardır. Bu cihazlar her zaman işe yaramaz, ancak hücresel kapsama alanı sivilceli olan bir bölgede yaşıyor ve araba kullanıyorsanız veya başka türlü düzgün bir sinyali engelleyen bir araç kullanıyorsanız ve telefonunuzu yeniden konumlandırmak işe yaramazsa kesinlikle keşfetmeye değer bir seçenektir. . Hücresel sinyal güçlendiricilerin çalışma şekli nedeniyle, yalnızca hücresel sağlayıcınızın ağıyla çalışmak üzere özel olarak tasarlanmış olanı kullanabilirsiniz.

Hız Artırıcı Bir Uygulama Deneyin

Mobil internet

Innocenti / Cultura / Getty Images
İnternet bağlantı hızınızı artırdığını iddia eden çoğu uygulama, her şeyden daha fazla plasebodur, ancak birkaç istisna vardır ve denemekten zarar gelmez. Özellikle, köklü bir Android telefonunuz varsa, telefonun TCP / IP ayarlarını değiştirecek ve bağlantı hızınızı artıracak bir uygulama yükleyebilirsiniz. Sorununuzun zayıf kapsama alanıyla yavaş bağlantı hızından daha fazlası varsa, bu hiçbir şey yapmaz, ancak bağlantınız zaten sağlamsa denemeye değer.

Kalite için Ticaret Miktarı

Telefon alay adam

stend61 / Getty Images
Sağlayıcınız 4G verileri sunuyorsa ve telefonunuz bunu destekliyorsa, kapatmak mantığa aykırı görünebilir. Ancak, bunu yapmak aslında daha yavaş, ancak çok sağlam bir veri bağlantısıyla sonuçlanabilir. Bu, özellikle yerel 4G ağ altyapısının, onu kullanmaya çalışan kişi sayısının dayattığı iş yükünü kaldıramadığı bir bölgede yaşıyorsanız geçerlidir. 3G genellikle müzik akışı gibi aktiviteler için mükemmel şekilde hizmet verebildiğinden, sivilceli 4G altyapısına sahip bir bölgede yaşıyorsanız bu en iyi seçeneğiniz olabilir.

Donanımınızı Yükseltin

Eski telefon yeni telefon

Don Bayley / E + / Getty Images
Aşırı doymuş mevcut nesil ağları içeren önceki seçeneğin tam tersine, sorununuz aslında donanımınız olabilir. Cep telefonu dünyasında rahatsız edici derecede hızlı gerçekleşebilen – dişte biraz uzamaya başlayan bir telefon veya hotspot kullanıyorsanız, o zaman kartlarda bir yükseltme olabilir. Bir freebie için bile uygun olabilirsiniz.

Farklı Bir Operatöre Geç

Yol ayrımı

Tim Robberts / Görüntü Bankası / Getty Images
Bazen basit gerçek şu ki, taşıyıcınız tüm sorunlarınızın kaynağıdır. Yerel hücresel ağ altyapıları yetersizse veya yüksek hızlı altyapılarını yeterince oluşturmamışlarsa, bir anahtar uygun olabilir. Bazı durumlarda, büyük bir metropol bölgesinde yaşıyorsanız, büyük bir taşıyıcıdan küçük bir taşıyıcıya (farklı bir ağda) geçmenin daha az tıkanıklıkla sonuçlanacağını ve sorununuzu çözeceğini görebilirsiniz. Hatta kırsal bir bölgede yaşıyorsanız, küçük, yerel bir taşıyıcının ihtiyaçlarınızı en iyi şekilde karşılayabileceğini bile görebilirsiniz. Diğer durumlarda, küçük veya yerel taşıyıcıların hizmet vermediği bir bölgede yaşıyorsanız veya çok seyahat ediyorsanız, geniş ağlarıyla büyük adamlar gitmenin tek yoludur.