Skip to content

Arabanızda İnterneti Kullanmanın 7 Yolu

9 de Mayıs de 2021

Arabanızda interneti halihazırda kullanmıyorsanız, muhtemelen kaçırıyorsunuzdur. Arabanızda interneti zaten kullanıyorsanız, tebrikler, eğrinin çok ilerisinde gidiyorsunuz. Dördüncü veya beşinci seviye otonom bir arabanın direksiyonunda değilseniz, gözlerinizi yoldan ayırmadığınızdan emin olun. Bu durumda, bu liste daha da alakalı. Her iki durumda da, internetin artık sadece komik kedi memleri için olmadığını duymak sizi şaşırtabilir. Arabanızı internete bağlayın ve eğlence ve eğitim seçenekleri neredeyse sonsuzdur. Aslında, her şeyi kontrol altında tutmaya çalışmak için, arabanızda İnternet’i kullanmanın harika yollarından sadece yedisine bağlı kalacağız. Ve işte buradalar:

Eski Tarz Radyodan Kurtulun

Buluttan sonsuz müzik akışı, arabanızda İnternet kullanımı söz konusu olduğunda buzdağının yalnızca görünen kısmıdır.
Pleasureofart / E + / Getty

Ne Seviyoruz

 • Sonsuz dinleme seçenekleri

Neleri Sevmiyoruz

 • İnternet radyosu akışı sırasında kablosuz veriler pahalı olabilir

Hala FM radyo dinliyor musunuz? Belki, ama muhtemelen değil. AM Radyo ne olacak? Bunun ne olduğunu hatırlayan var mı? Radyo endüstrisi umutlarını HD Radyoya bağlamıştı ve hayat boyu OEM ana ünitelerine tutunuyor, ancak şimdiye kadar muhtemelen telefonunuzu araç içi müzik çalar olarak kullanmaya başladınız veya hatta bir uydu radyosuna kaydoldunuz. abonelik. Ve bu, eğer sınırlı bir müzik seçkisi ile sorun yaşamıyorsanız veya muhtemelen sadece arabanızda kullandığınız bir şey için ödeme yapıyorsanız, sorun değil. Değilseniz, işte o zaman internet kurtarmaya geliyor. İnternet radyosu gerçekten radyo değildir, çünkü internet üzerinden müzik dinlemenin çok çeşitli yollarını kapsayan belirsiz bir terimdir. Bazı karasal radyo istasyonlarında, kablosuz internet bağlantısının büyüsü aracılığıyla ülkenin yarısında, hatta dünyanın öbür ucunda bulunan bir istasyonu dinlemenize olanak tanıyan internet eşzamanlı yayınları vardır. Veya tercih ederseniz, kişisel zevklerinize göre uyarlanmış çalma listeleri şeklinde özelleştirilmiş “istasyonlar” sunan ücretsiz veya ücretli bir internet radyo hizmetini veya ilgilendiğiniz hemen hemen her şarkıya isteğe bağlı olarak erişim sağlayabilirsiniz. duymak. Bazı ana üniteler dahili internet radyosu desteğiyle gelir ve hatta bazı arabalarda dahili internet erişimi bulunur (ve hatta wi-fi etkin noktaları olarak işlev görür), tüm bu seçenekleri ve daha fazlasını parmaklarınızın ucuna getirir. Diğer durumlarda, telefonunuzun internet bağlantısını Bluetooth tethering aracılığıyla ana ünitenize yönlendirmeniz veya sadece telefonunuzu bir internet radyo uygulamasını çalıştırmak için kullanmanız ve tercih ettiğiniz araçlarla ana ünitenize bağlamanız gerekir.

Bir Daha Asla Kaybolmayın

arabada kayboldu

Bir harita konumunuzu belirleyebilir ve oradan en hızlı rotayı önerebilir mi? Ben öyle düşünmedim !.
Lori Andrews / Moment / Getty

Ne Seviyoruz

 • Pahalı GPS birimlerine ücretsiz bir alternatif sunar.

Neleri Sevmiyoruz

 • Bağlantınızı kaybederseniz, bazı internet tabanlı haritalama uygulamaları düzgün çalışmayı durdurur, bu da muhtemelen gerçekleşecektir.
 • İnternet tabanlı harita uygulamalarına güvenmek başınızı belaya sokabilir, bu nedenle talimatları izlerken her zaman sağduyulu davrandığınızdan emin olun.

Arabanız yerleşik bir navigasyon seçeneğiyle mi geldi? Harika! Peki ya bu yerleşik navigasyon seçeneği birkaç yaşında olduğunda ve yeni yol inşaatı onu az ya da çok işe yaramaz hale getirdiğinde? Her zaman pahalı bir yükseltme için ödeme yapabilir veya ücretsiz haritalama ve rota planlama hizmetlerinin neredeyse hiçbir zaman geçerliliğini yitirmediği internete dönebilirsiniz. Orada neler olduğunu görmek için en iyi ücretsiz adım adım navigasyon uygulamaları listemize göz atın.

Trafik Sıkışıklığından Kaçının

trafik sıkışıklığından kaçınma

Muhtemelen farklı bir yoldan gitmeliydi, ha.
Ron Chapple / Görüntü Bankası / Getty

Ne Seviyoruz

 • Trafikten kaçınmak için telefonunuzu kullanabilirsiniz.

Neleri Sevmiyoruz

 • Ücretsiz trafik verileri her zaman doğru değildir.
 • Waze gibi uygulamalar, yalnızca bölgedeki birçok kişi bunları kullandığında çalışır.

Bazı GPS navigasyon üniteleri ve GPS özellikli bilgi-eğlence sistemleri, ücretsiz veya ek bir satın alma olarak dahil edilen canlı trafik verileri seçeneği ile birlikte gelir. Bu, aniden bir otoparka dönüşen bir otoyolun orta şeridine umutsuzca saplanmadan önce kötü hırıltıların üstesinden gelmenize izin verdiği için, çok fazla trafik sıkışıklığı gören bir bölgede yaşıyor ve işe gidip geliyorsanız mükemmel bir özelliktir. Navigasyon ünitenizin canlı trafik seçeneği yoksa veya bunun için ödeme yapmak istemiyorsanız, internet orayı da kapsıyor. İster bir uygulamaya gidin, ister çoğu haritalama ve rota planlama hizmetinden ve bazen de yerel belediye kaynaklarından ücretsiz olarak sunulan trafik verileriyle devam edin, yol öfkesini azaltmanın, kötüye gitmekten kaçınmaktan daha kesin bir yolu yoktur. ilk etapta durumlar. Waze gibi uygulamalar, esasen bu işlevi kalabalık kaynaklardan alır ve bölgenizdeki yüzlerce hatta binlerce sürücünün birleşik bilgi ve deneyiminden yararlanmanıza olanak tanır.

İşe Devam Edin (veya Sadece Hookey Oynayın)

sahilde çalışmak

Arabanızda internet varken kimin ofise ihtiyacı var?
Britt Erlanson / Kültür / Getty

Ne Seviyoruz

 • Plajda çalışmanın hoşuna gitmeyen ne var?

Neleri Sevmiyoruz

 • Mobil veri ucuz değildir, bu nedenle dizüstü bilgisayarınızın ölçülü bir bağlantı kullanacak şekilde ayarlandığından emin olun.

Bir mobil erişim noktasından veya hatta bağlanabilir bir telefondan internet bağlantısı, ayrıca bir dizüstü bilgisayar ve uygun bir invertör, herhangi bir arabayı mobil bir ofise dönüştürebilir. İster uzun bir işe gidip gelirken veya bir yolculuğa çıkarken e-postanızı kontrol etmeniz gerekse de Citrix’i sahilden ateşleyip gerçekten biraz iş yapıyormuşsunuz gibi davranmanız gerekse de, mobil internet her yerde.

Çocukları Eğlendirin

arka koltuktaki çocuklar

Mobil İnternet erişimi, “Henüz orada mıyız?” I duymak zorunda kalmayacağınız anlamına gelir.
Tetra Images / Getty

Ne Seviyoruz

 • Bu, fiziksel disklerin etrafından dolaşmaktan çok daha uygundur.
 • Yüzüncü kez aynı filmi veya şovu tekrar dinlemenize gerek yok.

Neleri Sevmiyoruz

 • Yine, mobil veri ucuz değil. Herhangi bir sağlayıcının, belirli bir akış hizmetini kullanırken sınırsız veri veya sınırsız veri sunan bir plan sunup sunmadığını kontrol edin.

Kabul edelim. İnternet, yukarıda bahsedilen komik kedi resimleri de dahil olmak üzere muazzam bir eğlence seçeneği sunar, eğer bu tür şeylerle ilgileniyorsanız, ancak çoğu sürücü olarak sizi gerçekten hedeflemiyor. Komik Youtube videolarını telefonunuzun internet bağlantısı üzerinden aşağı çekmek ve onları otoyolda dolaşırken ana ünitenizin yüksek çözünürlüklü ekranına yönlendirmek istiyorsanız, bu kesinlikle sizin ayrıcalığınızdır, ancak bu en güvenli karar olmayabilir. Zaman kaydırmalı televizyon izlemekten sosyal medyada oynamaya kadar araç içi eğlence seçeneklerinin çoğu, ister işe araba paylaşımı yapıyor olun, ister uzun bir aile yolculuğunda aklı başında tutmaya çalışıyor olun, yolcularınız için çok daha uygundur.

En Yakın Benzin İstasyonunu, En Büyük İp Topunu, Gizemli Noktayı vb. Bulun …

gece benzin istasyonu

Bir sonraki benzin istasyonu daha mı ucuz olacak? Bir sonraki benzin istasyonuna bile ulaşabilir misin? İnternete sorsan iyi olur !.
VanDenEsker / E + / Getty

Ne Seviyoruz

 • Burada, yakındaki işletmeleri takip etme ve ucuz benzin bulma yeteneği ile neredeyse sonsuz hizmet var.

Neleri Sevmiyoruz

 • Bunun gerçekten herhangi bir dezavantajı yok.

Bazı GPS navigasyon birimleri dahili ilgi noktası (POI) verileriyle birlikte gelir, ancak hiçbir şey eski moda bir Google aramasını geçemez. Hatta bazı ana üniteler, bir internet bağlantısı aracılığıyla belirli bilgileri arayabileceğiniz bu tür bir işlevsellikle birlikte gelir, ancak neden rotanızdaki iyi bir restoran için Yelp’i ateşlemiyorsunuz veya en ucuz gazın nerede olduğunu görmek için Gas Buddy’ye bakmıyorsunuz. ?

Telematik Potansiyelini Açığa Çıkarın

telefon araba telematik

Arabanızın kilidini açmanız veya uzaktan çalıştırmanız mı gerekiyor? Bunun için bir uygulama var !.
Don Bayley / E + / Getty

Ne Seviyoruz

 • Telematik, hayatınızı çok daha kolay hale getirebilir ve hatta sizi sıkışmalardan kurtarabilir.

Neleri Sevmiyoruz

 • Bu daha niş bir seçenektir, çünkü tüm araçlar bu işlevselliğe sahip değildir.

Bu çok büyük bir kategori ve arabanızın ve internetin birlikte harika giden iki harika şey olmasının nedeni gerçekten de sonuçtur. Bazı arabalarda, anahtarlarınızı içeride bırakırsanız kapılarınızın kilidini açmaya kadar her şeyi yapmak için telefonunuzda bir internet bağlantısı ve uygulamasıyla eşleştirebileceğiniz yerleşik hücresel radyolara sahip telematik sistemleri vardır, arabayı tamamen kaybettiyseniz kornaya basın veya hatta araç çalındığında motoru kapattı. Diğer fırınlanmış telematik ve bilgi-eğlence sistemi özellikleri, daha önce bahsedilen yerleşik internet radyo uygulamaları gibi, yalnızca kendi internet bağlantınızı getirirseniz kullanılabilir. Nihayetinde, araç içi internet deneyiminiz, ondan ne anladığınızdır ve denerseniz oldukça fazlasını yapabilirsiniz.