Skip to content

Arabanızda Neden Araç İçi Kamera İsteyebilirsiniz?

25 de Ekim de 2022

Önemli Çıkarımlar

  • Trafik kazaları ve trafik olaylarına bağlı ölümler her yıl artmaya devam ediyor.
  • Arabanıza bir araç kamerası eklemek, kazalara yol açan olayları izlemenize yardımcı olabilir ve yetkililerin kimin hatalı olduğunu daha iyi belirlemesine olanak tanır.
  • Araç kameraları bazı gizlilik endişeleri sunarken, uzmanlar çok fazla araba kullanan ve trafikle ilgili olaylar hakkında endişelenen kullanıcılar için gönül rahatlığının faydalı olduğunu söylüyor.

Trafik kazaları ve bu kazalara bağlı ölümler artmaya devam ettikçe uzmanlar, araç içi kameraların sürücüler için bir miktar rahatlık sağlayabileceğini söylüyorlar, ancak aynı zamanda takaslar da getiriyorlar. Milyonların evden çalıştığı aylara rağmen, 2020’de trafik kazalarıyla ilgili ölümlerde artış görüldü ve 2019’da 36.096’dan 38.680’e yükseldi. Şimdi, daha fazla işçinin günlük işe gidip gelmesiyle uzmanlar, yolda güvende olmanın her zamankinden daha önemli olduğunu söylüyor. Son yıllarda özellikle popüler hale gelen yollardan biri, arabanıza bir araç içi kameranın takılmasıdır. Bunlar sürüşünüzü kaydedebilir, eylemlerinizi ve başkalarının eylemlerini takip edebilir. Bu, gönül rahatlığı da dahil olmak üzere bir dizi fayda sağlayabilir. Bir uzaktan izleme şirketi olan Spyic’in kurucusu Katherine Brown, Lifewire’a bir e-postada “İnsanların bir ön panel kamerası satın almayı düşünmelerinin birçok nedeni var. Çoğu durumda, birincil neden kendilerini olası kazalardan ve suçlardan korumaktır.” “Bunun nedeni, cihazın araba için bir tür ‘kara kutu’ görevi görmesi ve sahiplerine sürüş sırasında meydana gelebilecek her türlü olayı kaydetme yeteneği vermesidir.”

Seni Korumak

Brown’ın da belirttiği gibi, araç içi kameraların en büyük yardımcı yollarından biri, sürücülere etraflarında meydana gelen olayları kaydetmeleri için kesin bir yol sunmaktır. Bu, özellikle Nextbase 622GW gibi genişletilmiş araç içi kamera sistemleriyle mümkündür. Bu genişletilmiş seçenekler, arka görüş kameraları ve kabin kameraları sunarak çevrenizde olup biten her şeyi iyi görmenizi sağlar. Araç kameraları, güvenlikle ilgili diğer olaylar için de kullanılabilir.

Colorado, ABD'de bir araç kamerası bakış açısından fırtına ve şimşek

Brown, “Gösterge paneli kameraları, gözetim altında olduklarından veya suç niyetleri olabileceğinden şüphelendikleri takdirde insanlarla video kaydetmeye yardımcı oluyor” dedi. “Örneğin, arabaları şüpheli bir araç tarafından takip ediliyorsa. Sürücünün etraflarında olup bitenlerin videosunu çekmesi daha kolay çünkü telefonlarına ulaşmak zorunda değiller, bu da bir cep telefonu kullanmaktan daha güvenli. sürme.” Araba kullanırken, gözlerinizi yoldan ayırmanız ve etrafınızda olup biten her şeyin farkında olmanız önemlidir. Dikkat etseniz bile, özellikle durum hakkında stresli olduğunuzda, bir kazaya yol açan tüm küçük ayrıntıları hatırlamak zor olabilir. Bir araç içi kamera kurarak, ihtiyaç duymanız halinde birlikte çalışmak için ek kanıtlar oluşturarak bu stresin bir kısmını hafifletebilirsiniz.

Kör noktalar

Pozitiflere gelince, bir araç kamerasına sahip olmanın yardımcı olabileceği yarım düzine durumu listelemek kolay olurdu. Ancak, bu cihazlarla birlikte gelen bazı endişeler de var. Lyft’te bir yazılım mühendisi olan Perry Zheng’e göre, araç içi kameralar, takıldıkları aracın içindeki herhangi birinin sesini kaydedebilir. Bu, özel konuşmalarınızın kaydedildiği endişesine yol açabilir ve bu nedenle, araç kamerası hiç çalındı. Ayrıca LTE veya Wi-Fi tabanlı araç kameraları gibi birbirine bağlı sistemlerin saldırıya uğrayabileceği ve bilginiz olmadan görüntüleri kaydetmek için kullanılabileceği endişeleri de var. İnsanların bir ön panel kamerası satın almayı düşünmesinin birçok nedeni vardır. Zheng, “Kamera, mesajlaşıp konuşmadığınızı, bir çağrıya katıldığınızı veya sürüş sırasında yasaklanmış başka herhangi bir faaliyette bulunduğunuzu da kaydedebilir. Sonuç olarak, hatanız nedeniyle bir kaza meydana gelirse, maruz kalma riskiniz de eşit olur,” dedi. Ayrıca, bu cihazlardan birini almanın ön maliyeti de vardır. Bazıları, Garmin Dash Cam Mini gibi 100 doların altında bir fiyata satılırken, Nextbase 622GW gibi daha karmaşık sistemler 300 dolardan fazlaya mal olabilir. Herhangi bir teknoloji gibi, tamamen bütçenize uyan ve ihtiyacınız olan deneyimi sunan bir şey bulmakla ilgilidir. Sonunda, iç huzurunuzun değeri ne kadar?